Skocz do zawartości

Minibitwa #6 - "_Kbl" by kurt_hectic


kurt_hectic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe, moze i sie domyslasz ale to bedzie co innego :P

edit:

namalowalem texturke:

untitled17hf1.th.jpg

ale oczywiscie musialem cos******** i jak ja sie wzoca na tak duza sciane to detale maja wielkosc glowy playera ;(...wyglada to z bliska... srednio ....jak z tego wybrnac?!

widok z daleka:

clipboard02aaa1uh.jpg

aha jeszcze jedno,,,nie pytajcie czy to kibel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to kibel??:P Sorki .. musialem :D

 

Dobra. Rozbij ta texture na 2. Jedna z tym metalowym bordowym u dolu a druga z tymi zygami (nic innego mi nie przychodzi na mysl podczas jedzenia) stilluje kilka razy w gore i kilka na boki aby ladnie sie zeszla na modelu. Ale Pamietaj aby zrobic podzial sciany, daj jeden segment cienki przy ziemi i na ID daj te bordowa texte a na reszte inny ID i daj te .... druga:] Powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać. Co do mojego osobistego odczucia na temat teksturowania dużych obiektów, to proponuje zrobić jakieś 2 teksturki "zapętlone" 512x512 i dać odpowiednie id poligonom i przypisać :), jakość będzie o wiele lepsze zarówno z bliska jak i pozostanie niezmieniona z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dzwiami...

HEY, jak sie robi dirt mapy? ...zrobilem normalna texturke, kanal 1, uvw edytor z kanalem 1. potem zrobilem dirt z alpha na kanale 2 dodalem uvw edutor z kanalem 2 i **** :\.... nic sie "nie mixuje", nie dziala....dlatego kij z tym, bede wszystko malowal, dirty tez...

ps. do kiedy jest termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niech mi ktos powie jak te dirt mapy zrobic...

na screenie ponizej cos takiego chyba wlasnie jest, poniewaz brod widocznie nieregolarnie sie rozklada na kafelkach, co wiecej, w rogach pokoju jest go wiecej> czyli nie moze byc narysowany,. czyli uzyli dirt mapy...

silenthill21b5kn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam (mialem kiedys tekstóry z SH2) to nie ma zadnych dirt map wszystko jest malowane na teksturce

 

tez mi sie tak wydaje

co do samej scenki : do roboty leniu jeden :P

...to bylem ja szewczyk dratewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

te textury w silecie są malwoane w calosci, czasami na dany element przypda ich dosc duzo, równeiz je ogladalem tazke wiem o czym mówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dzwiami...

HEY, jak sie robi dirt mapy? ...zrobilem normalna texturke, kanal 1, uvw edytor z kanalem 1. potem zrobilem dirt z alpha na kanale 2 dodalem uvw edutor z kanalem 2 i **** :\.... nic sie "nie mixuje", nie dziala....dlatego kij z tym, bede wszystko malowal, dirty tez...

ps. do kiedy jest termin?

 

eeeeee... Ale o co chodzi? Dirtmapa w MAXie czy w Directowym materiale? W maxie w podglądzie nie wyświetlisz. W directX musisz mieć shader który pozwala na mixowanie materiałów. Jako że brud jest zazwyczaj ciemny, niezłym rozwiązaniem jest dodanie go do lightmapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności