Skocz do zawartości

Zwieszki w Material Editorze


dr Ug

Rekomendowane odpowiedzi

Yo.

 

Gdy odpalam render Vraya w edytorze to przy zmianie parametrow reflect/refract max zaczyna \"myslec\". Zwykle po chwili sie odcina, ale czasem wiesza sie na amen.

 

Zna ktos remedium? Ciezko sie obyc bez podgladu materialow :(

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. U mnie dzieje sie to samo ( Athlon 1600XP+ 256Mb GeForce 2MX 400 ). Tylko ze u mnie dzieje sie tak tylko w przypadku refract. Reflektem moge manipulowac do woli i nawet na chwile sie nie zatnie. Refracta nie moge ruszyc bo przewaznie konczy sie na tym ze musze wylaczyc maxa :( Dodam tylko ze mam VRay Advance 1.09.03i... Mam nadzieje ze to nie wina sprzetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniasz glossines na małą wartość to raczej nie powienieneś się dziwić że ci komp długo mysli, przecież on musi to wyrenderować. Przypisz ten materiał do jakiegoś obiektu i wyrenderuj zobaczysz ile czasu ci zejdzie a w material editor dzieje się to samo co virtual frame.... renderuje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyanienie zasadniecze czy nie masz przypadkiem gloosy mniej niz 1

- jesli chcesz bawic sie gloosty daj mu subdiv za 6 inaczej ....

vray robi true gloosy a jego technologia opiera sie na small bumps - (tworzy to na multitrainge a subdiv to gestosctych bumopow) wiec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vray ogólnie źle sobie radzi z materialeditor. Po zmianie Vray zmieniłem glossy i buuu. Dopiero potem zobaczyłem, że standardowa miał ustawiony subdivs na 50 (:D). A wczoraj tak przeskakiwałem między materiałami i znowu. Najpierw pokazał mi naraz rolety z gradienta i noisa. A potem do widzenia. I to tak, że go musiałem ręcznie wyłączać. A najlepsze, że menadżer wcale nie pokazał, że program nie odpowiada. Zwyczajnie trzeba z vrayem uważać. Jak nic nie pomoże to zwyczajnie zmień w materialeditor silnik na scalnline i przynajmniej vray się nie będzie wtrącał, a że nie będzie podglądu to można przeżyć:)

Pozdrawiam Bacry

P.S. Ja mam PIII 800 MHz i nie narzekam (no troszeczkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w koncu ktos ma ten sam problem co ja.

Problem w wywrotkami maxa prawdopodobnie nie lezy w rendererze ale w samym maxiu.

Mam takie zawieszki tak w vrayu jak i w brazilu. W maxie5.1 maxie5 maxie4.2 i w maxie4.

Wywrotki maxa sa raczej spowodowane renderingiem podgladu w zakladce materials.

Antidotum? Spokojnie majstrowac z materialami i czesto saveowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAX4 MAX4.2 MAX5 MAX 5.1 Win2000Pro WinXPPro AthlonXP 1700+ 1GB DDRAM GeForceFX5200 128ram

wczesniej

MAX4 Win2000Pro PentiumII350 256MB RAM rivaTNT

 

Problem wychodzi przy bardziej skomplikowanych scenach. Nie jest to przyczyna ilosci poligonow ale raczej ilosci materialow i ich skomlikowaniu.

 

Jak sobie dobrze przypominam to chyba nawet w scanline mialem problemy ze stabilnoscia na meterialach.

Co dziwniejsze 3dsviz4 nie mial tego typu wypadkow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego komplikacja sceny? Przecież mówimy o materialeditorze. Co do konfiguracji to rzeczywiście nie ma większego znaczenia. Wiesza się tak samo na wszystkim:D

Moja konfiguracja: W2000 max5.1 VrayAdv 1.09.... PIII800MHz 384MB Vanta32MB. Jeżeli nie wiesza się scanline a wieszają pozostałe to wina leży w komunikacji pomiędzy nimi kto zawinił nie jest chyba dla nas ważne. Chodzi o to jak z tym pracować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu nie przeginajcie pamietajcie ze w przeciwienstwie do brazila czy MR pod maxa - vray - chce pokazywac prawde w mapedytorze no i jak przegniecie w ustawieniach to bedzie sobie renderowal i renderowal te kulki - milem to kiedys zanim nauczylem sie i powiesilem sobie kartke na d monitorem :) - \"pendzel kretynie zanim dotniesz gllossy sprawdz subdiv\" - co do innego rodzaju zwierszek tak czasami jest jak sie uzywa materialow z wrersji 10.09.03x na wersjach 1.09.02x... zupelnie inne skryptowanie

z drugiej strony jak ktos ma pIII300 no to pech nic sie nie da poradzic... j mam 1700 w tej chwili przekrecony na 2600 - jest zajebiscie i na vrayu jak ustawie prev_render_quality mam wszystko w czasie rzeczywistym prawie scena nie renderuje sie dluzej niz 6s

POZDRAWIAM

 

wiecie co i tak zauwazam ze jest coraz wiecej milosnikow vraya :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak jak mowilem, nie ruszam Glossines. Haczy sie przy Reflect/Refract :(

 

Jezeli chodzi o popularnosc Vraya to chyba faktycznie... Mysle, ze to takze zasluga Twoich tutoriali. Gdy zobaczylem, jak latwa jest jego obsluga nie zastanawialem sie ani chwili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak twierdze ze jest to wina samego maxa. Renderer nie ma nic do tego.

Skomplikowanie sceny jest o tyle istotne ze gdy mam duza ilosc obiektow z roznymi materialami to maxio nie nadaza za ich aktualizacja w scenie.

U mnie pod win2000 zamykal sie bez zadnego ostrzezenia. Pod XP rzadziej.

Kiedys w starszych wersjach w pliku readme pisano o sytuacjach w ktorych max sie wiesza, o materialach tez cos bylo chyba.

 

No vray zaje.isty jest po prostu.

Dzieki PENdzel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności