Skocz do zawartości

jak urealistycznic scene - opakowania


arzika

Rekomendowane odpowiedzi

Blagam pomozcie. Jestem poczatkujacym "modelarzem 3d" i mam problem z urealistycznieniem sceny. Opakowania powinny byc z blyszczacego bialego plastiku. U mnie sa szare. To oswietlenie jest najlepsze, jakie udalo mi sie zrobic. Na innych albo jest za ciemno, albo sa wypalajace biale dziury swiatla. Chcialabym tez, aby butelki sataly na czyms w rodzaju pleksi. Zalaczam moj render i zdjecie, ktore jest dla mnie inspiracja.

 

Bardzo bede wdzieczna za proste podpowiedzi, co z tym zrobic.

 

PS: na butelkach beda jeszcze etykiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przepis na realistyczną scenę.

1. Idealny model.

2. Dobry materiał, textura.

3. Oświetlenie, otoczenie.

4. Dobre ustawienia rendera.

 

Pamiętaj. Im bardziej się przyłożysz do każdego z tych składników tym lepszą scenę zrobisz. Jednocześnie źle zrobiony którykolwiek z tych składników dyskfalifukuje scenę pod względem realności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, wiem o tym, ale pytanie jak?

 

Nie chciałbym się wymądrzać, ale

Jeśli liczysz, że ktoś w 1 poście wyłoży ci całą wiedzę dotyczącą CG to się mylisz.

Taka wiedza wymaga miesięcy nieprzespanych dni i nocy, A w czasie między renderami studiowania zasobów Internetu.

 

Ale tak na szybko to:

1. Włącz MentalRaya

1,5. Przeskaluj wszystkie obiekty do ich prawdziwych wymiarów (w cm)

2. dodaj skylighta, załaduj mapę hdri.(albo ustaw lekki błękit)

3. Dodaj MROmni, multipler na 0,3, włącz InverseSquere, Arealightparam radius na 20cm, kolor na lekutko żółtawy

4. W opcjach rendera włącz GF

 

Powinno być przynajmniej ciut lepiej niż teraz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano kobitka :)

dziekuje za cieple slowo - bo juz sie troszke podlamalam po pierwszych opiniach. Wiem, ze strasznie jeszcze malo wiem, ale myslalam, ze ktos moze mi jakos pomoc. Nie chodzi o to zeby to bylo fotorealistyczne, ale zeby jakos cos poprawic, bo utknelam w martwym punkcie.

dzieki za zainteresowanie

 

PS: co to GI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja sie wypowiem - do awansu na srednio zaawansowanego grafika to mi jeszcze daleko - narazie jestem początkującym nowicjuszem ale każdą scene trzeba rozpatrywać w 3 aspektach jeśli idzie o realistycznośc, przy czym nie zawsze są one takie same.

 

Z własnych doświadczeń - tego co zrobiłem, co widziałem u innych grafików itd wynika że nawet prosty model można w miarę doby sposób pokazać tak by uzyskać wrażenie realistyczności.

 

Trzy etapy o których pisałem:

 

1) Materiały

2) Ustawienia sceny (światła itp)

3) Postprodukcja

 

1) Odpowiednie dobranie materiałów w taki sposób by te w jak najlepszym stopniu przypominały prawdziwe - jest to o tyle trudne o ile zmienia oświetlenia w scenie często wpływa na wygląd danego materiału(shader'u).

 

Dużo wiedzy na temat materiałów jest w internecie i na stronach tego portalu - praktycznie wszystko przy odrobinie samozaparcia jest do zrobienia w tej kwesti.

 

Odpowiednie refleksy, tekstury itd

 

2) Ustawienia sceny - począwszy od świateł w scenie, ich nasycenia, położenia, kolorów itd poprzez ustawieniaopcji renderingu które poprawią jego wygląd na efektach typu dof itp kończąc.

 

Ustawienia te często wynikają z tego czego używasz do renderingu, np:

 

mental ray

kray

maxwell render

vray

scanline itd

 

Ile ludzi tyle pomysłow wiec nie pytaj odrazu który jest najlepszy bo juz nie raz to przerabialismy.

 

3) Postprodukcja - wiele osób zapomina że to tak naprawde poprawki wprowadzone w softach typu photoshop itd mają ostateczne i chyba jedno z najważniejszych znaczeń w przypadku grafiki - nie wszyscy stosują, niektórzy radzą sobie bez, ale naprawde dobrz użyta potrafi zdziałac cuda - np nasycenie barw, kontrasty, ostrosc itp.

 

REalistycznośc w scenach to przedewszystkim umiejętnośc postrzegania świata wokół siebie - pytanie dlaczego światło zachowuje się tak, jak zmieniają sie np refleksy wraz z zmianą oświetlenia itp.

 

Do tego dąży się latami - nie prawdą też jest że bez tutoriali się nie da - wszystko jest możliwe jeśli tylko tego pragniesz - odrobina wysiłku i przedewszystkim dobry pomysł na scene to podstawa. Potem juz tylko praca przy tych aspektach o których była mowa.

To takie wstępne założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje, po przeczytaniu ostatnich komentarzy - zwlaszcza hindusa (wielkie dzieki i pozdrowienia) - az chce sie dalej pracowac i rzezbic :) Przeanalizuje wasze rady i niezaleznie czy uda mi sie cos poprawic, czy nie w tej scenie, to na pewno sie czegos naucze. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam. Ciesze sie ze nie splawiacie takich mlodych kotow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja sie wypowiem - do awansu na srednio zaawansowanego grafika to mi jeszcze daleko - narazie jestem początkującym nowicjuszem

 

hehe hindus nie wiedzialem ze ty tak umiesz bajerowac kobiety :D:D

hehe co do splawiania kotkow to roznie z tym bywa ale kotki...:D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że dobrze, a jak dopiero dasz sobie taką ksywkę żeby odrazu było widać że kobieta, to dopiero będą nadskakiwać.

 

a co do pytania to hindus wszystko powiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, siedzialam wczoraj do 4 w nocy i juz (jak dla mnie) nie ciut ale znacznie lepiej to teraz wyglada. Lis - bardzo pomogles :) no i reszta tez - takie wsparcie ze musialo byc lepiej.

W wolnej chwili podlacze co na razie mi wyszlo.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam jeszcze pewien problem. Nie wiem czy cos z moim 3dmaxem nie tak czy co... Nie moge uaktywnic mental raya. W renderingu w assign renderer powinna byc ponoc lista rozwijana rendererow. Mi niestety poza wybranym default scanline renderer, wyswietla sie tylko vue file renderer... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności