Skocz do zawartości

Karta warta polecenia?


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z gory pozdrawaim wszystkich i jak zwykle chyle czola ekspertom .

Mam pytanok jaka karte graficzna wybrac . Dzis przekonalem sie iz gdy przychodzi w 3d studio do pracy z wieloma obiektami poprostu mi wszystko zaczyna sie slimaczyc ( stworzylem palme z duza iloscia liscie :P) mam obecnie athlona xp 1800+ i 512 ram ddr (333mhz)

no i moja piete achillesowa czyli karte graficzna GeFoce 256 Asus V-6600 na sdrach 32mb. Co mi proponujecie na jaka karte wymienic a moze wymienic karte i dorzucic ramu ? prosze o pomoc

Dzieki z gory za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja polecam GF4 Ti 4200 ale pracujaca pod tzw. Soft Quadro, aby system widzial Quadro 4 zamiast GF4. Wtedy bedziesz mogl zainstalowac dedykowane dla 3ds maxa drivery MAXtreme i cieszyc sie zadziwiajaca predkoscia przy edycji duzych siatek - glownie w trybie WIRE a takze w SHADE (bez krawedzi).

Polecam bo taka karte wlasnie posiadam. Cenowo tez jest raczej korzystna...

Pozdrawiam

Marek

 

P.S.

Opis przerobki na softquadro w dziale Hardware na samej gorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie Mareg \'iem. Swoja droga jezeli stac cie mozesz kupic FX 5900. Ja na wojego wlasnie czekam bo alda dzien dojedzie i mowiaz szczerze doczekac sie juz nie moge :)

 

MareG a jak jest z przerobka FX 5900 na Quadro??? Jest sens???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saygon o ile sie nie myle to jest takie co s jak Quadro FX 1000 ,2000 i 3000.

 

Jednak modele te sa taktowane z mniejszymi szybkosciami i boje sie ze to zwolni karte. No i jak sie bedzie mialo patchowanie detonatorow i czy bedzie jakis przyrost mocy, jesli nie spadek....

 

A wiecie moze jak 5900 sie zachwouja w maxie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o Radeonach - one tylko do gier i tylko tam sie nadaja.

 

Zalezy. jezlei FX 5900 lub 5900 Ultra to tak. jezeli 5600 to nie, lepiej Ti4800 lub 4200. Aha i w zadnym wypadku nie kupuj ti 4800 SE !!! A jezeli 4200 to koniecznie AGP 8x i 128 DDR i najlepiej jakas MSI czy Leadteck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ti 4800 SE to nic innego jak 4400 + agp 8x i co sie okazuje karta ta ma slabsza wydajnosc od ti 4600.

 

proponuje zakupic kater MSI lub Ledteck.

 

GeForce Ti 4200 AGP 8X 128 DDR Ramdack 2x400

 

Karta ta jest wydajniejsza i wyposazona w nowsze intrukcje niz ti 4400 czy 4600. A 4800 to dokladnie to samo tylko czsetlotliowsc taktowania pamieci i cpu jest wyzsza, ale dosc nie duzo takze nie ma duzych skokow wydajnosci.

 

No chyba ze cie stac na FX 5900 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhdzieki . raczej na FX mnie niestac co najwyzej na 5600 czy 5200 :) . Kupilem juz kiedys karte geforca 1 jak ledwo sie pokazala wydalem ponad 1800zl asusa i juz wiecej takiego bledu nie zrobie zeby wydawac na karte tyle pieniedzy to lekka przesada chyba ze karta pracuje na siebie lub ma sie kopalnie gotowki to co innego . Wiec bede nastawiony na zwziecie GF4 Ti 4600 .dzieki pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he he dzieki raczej na fx 5900 mnie nie sac moze co na 5600 5200 . Ale cena tych kart mianowicie 5900 to lekka przesada roz zrobilem blad i wydalem 1800zl na karte GF1 ausa ledwo co sie pojawily pobieglem i kupilem , drugi raz juz tkaiego bledu nie zrobie , trzeba miec zasobny portfelik zeby kupywac te karty z najwyzszej polki :) albo jakas zylke zlota ja takiej w kazdym razie niemam , gdyby karta na siebie pracowala to co innego . ale tym co maja pieniadze na takie karty gratuluje i moge tylko pozazdroscic :).

No i spoczne na Gf4Ti 4200 badz 4600 jeszcze troche pomysle nad tym. A jak ma sie ram do maxa czy gdybym jeszcze ramu dolozyl z tych 512 na 1024 (333) ddr bylby porazajacy przyrost predkosci :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas nie pokazaly sie skrypty path\'ujace dla GF FX wiec jak na razie jej wydajnosc bedzie znacznie slabsza pod maxem od GF4 TI przerobionej na Quadro 4. Pamietam ze fotoas zakupil FX 5600 i strasznie narzekal, ze pod OGL chodzi miernie, byc moze pod D3D (DX 9) bedzie nieco lepiej. Ja jednak jestem zwolennikiem MAXtreme...

Ostatnio jak dla odmiany usytawilem dla maxa5 driver D3D (DX 9) to zaczal mi sie wieszac jak tylko po wczytaniu bardzo zlozonej sceny sprobowalem przesunac viewport - KATASTROFA! Dobrze ze trzezwo myslac od razu pomyslalem ze to z winy sterownika moze byc!

 

Tu macie wszystkie dostepne jak na razie programiki:

http://download.guru3d.com/pafiledb.php?action=category&id=13

 

pozdr

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputronik jest fajny, ale niestety dorgi. ja mam zaufany sklep i oni mi wszystko znajda, ale niestety w sieci nie siedza. ta metoda jest najlepsza. idziesz do sprzedawcy i mowisz ze chcesz taki a taki model. jak koles sprawdza trlk w cenniku to odpusc, ale jak zaczyna szukac to znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności