Skocz do zawartości

Nomadzi


RK

Rekomendowane odpowiedzi

Z rozmowy ze znajomym urodził nam się pomysł historyjki która może zamieni się w komiks- chwilowo jest zbiorem konceptów. Wstępne szkice (przed tuszowaniem) poniżej.

 

Mastodont na którego grzbiecie żyje mała społeczność nomadów...

 

mastodont.jpg

 

Postać jednego z nomadów...

 

glider.jpg

 

I próba określenia jego fizis...

 

 

head.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Boję się że odrealnione będzie dużo bardziej...

 

Kolejny szkic- pierwszy opis do tego kadru to fragment legendy opowiadanej przez szamana...

 

\"\'nie jedzą i nie piją potrafią tylko mordować a nawet gdy któregoś z nich się zabije odradza się zaraz w pniu drzewa i wraca do plemienia gdy nadejdzie czas\' ciemny las zasłany grubą mgłą na ziemi stare drzewa rozpękają się uwalniając eteryczne postacie\"

 

 

tree.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan szaman nie umie za bardzo się wysłowić ale obrazki bardzo ładne, szczególnie ten latajacy pan. A to zwierzątko duże takie to chyba nie jest mastodont bo mastodonty przecież miały długie kły i futro i w ogóle raczej jak słoniki wyglądały. Ja słoniki lubię, ale bardziej motylki. Dziękuję za uwagę, papaaa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, kittyboo, ja tam motylkow nie lubie, kolorowe, pstrokate jakies, a w dodatku jako gasienice kapuste mi zrzeraja - szkodniki poprostu.

 

RK, kompozycyjnie oki jest, a jak pogrubisz kontur po prawej stronie to bedzie jeszcze bardziej oki. I podobna kwestia - moglbys grubosc kreski bardziej roznicowac, jak narazie dosc jednolite i monotonne jest wszystko i brakuje kontrastow jakis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym to tak widzial, ze przyciac troche lewa strone i/lub pogrubic tam kontur. Po lewej nie po prawej... Bo i reka (jego lewa, nasza prawa) wtedy ucieknie wgłąb - to i przestrzen sie zrobi, i kompozycja sie poprawi, i kontrasty beda.

 

I nie rozumiem tego strączka fasoli na pierwszym planie. Co to jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze. Strasznie zabawna rzecz- myślę że pociągnę to jeszcze jakiś czas

 

@ KittyBoo: przekażę osobie która pisała tekst. Mastodont ? Nazwa jak każda inna- może z czasem dostanie nazwę własną- chwilowo, mimo braku podobieństwa pozostaje mastodontem którego mamusia w kluczowym momencie zapatrzyła się na jaszczurkę.

 

@ Biglebowsky: nie widziałem wcześniej komentarzy wpisu- dzisiejszy update jest bez uwzględnienia uwag. Co do linii- w większości są to bardzo wstępne szkice ołówkiem- mam nadzieję że w tuszu wyjdą walory linii i światłocień- chwilowo próbuję poradzić sobie z własną niezgrabnością w przekładaniu wyobraźni na rysunek. Do technicznej wprawy jeszcze daleko.

 

@ Chekadeng- niedookreślony strączek powinien być zarysem kolana. Jak widać nie jest.

 

Update szkicu nomada w drzewie...

 

 

tree1.jpg

 

I rzecz z którą miałem ( i nadal mam) trochę problemów... tekściarzowi zamarzyły się półtuszki z ludzi...

 

bodies.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jedno i drugie :) Boje sie trochę zasugerować czymkolwiek bo po jakimś czasie zmienie się w kalkę. Jeśli już coś robie to niech to jest moje- może i nie najlepsze ale zawsze to moje błędy i moje sukcesy- zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności