Skocz do zawartości

Kiedy mozna sie nazwac grafikiem ?!


Pablo

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

meczy mnie takie pytanie...czy jesli jestes dobry w modelowaniu texturowaniu itd mozesz sie nazwac grafikiem? czy moze dopiero jak skonczysz jakas szkole o takim profilu oraz bedziesz pracowal w brazny graficznej?Jak Wy to widzicie?

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mozesz sie nazwac modelarzem i teksturarzem ;)

 

Kiedys na pl.comp.grafika dyskutowali na ten sam temat. Teoretycznie grafikiem moze sie nazywac osoba z dyplomem uczelni artystycznej. W praktyce kazdy kto umie obslugiwac filtry w Photoshopie nazywa siebie grafikiem.

 

To samo jest z webdesignem. Gdy ktos zrobi sajt o swoim zdychajacym kocie to od razu pojawia sie tam \"portfolio\", a w \"o mnie\" info o swoim powolaniu do webdesignu.

 

Zawsze powtarzam to samo pytanie: czy jak umebluje sobie pokoj, to jestem dekoratorem wnetrz?

Czy jak posadze kwiatki w swoim ogrodku to jestem ogrodnikiem?

..itd.

 

Nazywaj sie jak chcesz. Tak naprawde bronia Cie Twoje dokonania. Jedyne co ryzykujesz to smiesznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

 

No jak dla mnie zapędziliście się sami w kozi róg...

 

Grafik to zawód. Kiedy się można nim nazwać? Kiedy otrzymuje się wynagrodzenie za wykonywanie grafiki.

 

Takie jest moje zdanie. Nie widzę tu żadnych enigmatycznych granic jakościowych po przejściu których stajemy się grafikami...

 

 

Drug- Ktoś ci płaci za umeblowanie własnego domu lub sadzenie sobie kwiatków? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie niezgodze. Wykonuje pewne parcki za ktore dostaje kase. Najczesciej jest to poligrafia, ale ostatnio robilem tesh tla pod zdjecia w 3d.

 

No i spojrzcie se teraz na moje pracki i nazwijcie mnie grafikiem.....

 

Moim zdaniem grafik to ten co wklada serce w prace i ktorego grafa to pasja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, grafikow i designerow jest mniej? To jest dokladnie to o czym mowilem.

 

Tez mnie to nie rusza. Nikt nie patrzy na to jak sie tytulujesz, gdy przyjmuja do pracy, wiec nie ma sie czym martwic. Konkurencji nie przybywa z kazdym \"3D artist\" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie tak mysle :) ze nazywanie sie grafikiem jest wlasciwe kiedy zajmujesz sie grafika, czy dobrze czy zle to juz inna sprawa, w koncu tyczkarzy tez jest wielu wymiencie z pamieci chocby 4 nazwiska poza bubką i tym co pokazal wala na olimpiadzie w moskwie (nie pamietam jak miał na nazwisko), z drugiej strony kwestia finansowa jest tu tez nieodzowna, jezeli ktos ci placi np za projektowanie stoisk targowych to jestes projektantem stoisk targowych, ale ja choc projektuje takowe nie czuje sie projektantem wiec tak naprawde to zalezy od wlasnego ja, a jezeli ktos jest cienki to niech sie nawet nazywa najlepszym grafikem polski - w konfrontacji wszystko wyjdzie a z drugiej strony to i tak ponad polowa stanowisk w polsce jest obsadzona niewlasciwymi ludmi ktorze poszli nie na taki kierunek studiow co trzeba i o zgrozo ukonczyli go, a co jeszcze bardziej smutne to to ze polowa tej polowy (albo jeszce wiecej) dostala prace po znajomosci :( oj chyba troche zboczylem, reasumujac - jezeli czujesz sie grafikeim - nazywaj sie grafikiem, jezeli nie masz samokrytyki coz, trudno zycie to zweryfikuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... projektowalem juz wiele ulotek, okladek roznych gazet, wizytowek, jestem w trakcie robienia prezentacji swojej uczelni (za 90% roboty dostalem kase) ale i tak nie uwarzam sie jeszcze za grafika, mimo tego ze potrafie cos tam wyskrobac, uwarzam ze aby nazwac sie grafikiem potrzeba nie tylko wiedzy ale i doswiadczenia ktorego mi jeszcze niestety brakuje, to oczywiscie tylko moje zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafikiem możesz się nazwać jak się powiesisz na ścianie i wpiszą ci w okienka terminy prac...

 

Plastykiem będziesz jak cie z polipropylenu wydmuchają...

 

Plastyczką będziej jak dostaniesz etat w szkole....

 

Możesz na siębie mówić dizajner, designer, projektant i dopisać resztę... stron www, publikacji, reklam, grafiki...

 

z czasem powiesz o sobie jestem Artem, Artystą, Specjalistą od.... stron www, grafiki, animacji...

 

albo poprostu rzemieslinikiem tyrajacym przed kompem starajac się przemianować wyczarowane cuda na realna wartość złotówek....

 

...

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności