Skocz do zawartości

jak zainstalować raysat_3dsmax8 dla mentalray na kompach w sieci


aklosak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcialbym wykorzystac kilka komputerów do obliczen w mentalray/3dsmax8 z wykorzystaniem distributed rendering. W Manualu napisano, ze trzeba zainstalowac pliki z katalogu "Satelite" (raysat_3dsmax... etc) na każdym z komputerów który chce sie wykorzystac do obliczen. Nie mam problemu, jesli wykonam pełna instalkę na każdym kompie (nawet bez uruchamiania maxa), bo wtedy process raysat_3dsmax8server sobie ładnie chodzi i menatal ray ładnie sobie na nich liczy. Ale jeśli nie chce instalować całego maxa na każdym z kompów, to zgodnie z instrukcją powinienem "zainstalować" te pliki. Ale nie wiem jak to zrobić ?? Próba odpalenia .bat kończy się komunikatem o brakujących .dll'ach. Po ich wgraniu niby sie cos uruchamia, ale procesu jak nie było tak nie ma. próba odpalenia raysat_3dsmax8server z opcią /install kończy się komunikatem o błedzie (i to innym, niż ten opisywany na necie, związany z rejestrem)

 

czy ktos to już przerabiał i może pomóc ?

 

pozdrawiam

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie jestem na 100% pewien, ale coś takiego nie powinno działać (grzebanie w plikach), ponieważ wersja mental ray`a jaką masz jest wersją OEM`ową, czyli dostarczaną/zintegrowaną z oprogramowaniem graficznym w tym wypadku 3ds max.

 

Wersja, która umożliwia instalację samego mental ray`a (przy pełnym jego działaniu) to "mental ray standalone".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100% pewien, ale coś takiego nie powinno działać (grzebanie w plikach), ponieważ wersja mental ray`a jaką masz jest wersją OEM`ową, czyli dostarczaną/zintegrowaną z oprogramowaniem graficznym w tym wypadku 3ds max.

hej, dzieki za odpowiedz

jesli dobrze zrozumialem helpa do maxa 8 - to powinno to dzialac, nawet bez instalacji maxa czy mental ray. Ta funkcja nazywa sie "Distributed Bucket Rendering"

 

fragmenty z helpa:

 

“Satellite” processors allow any owner of a 3ds Max license to freely use up to eight slave CPUs to render an image using distributed bucket rendering (not counting the one or two processors on the “master” system that runs 3ds Max).

Each satellite system must have the following files installed:

  • rayrc
  • raysat_3dsmax.bat
  • raysat_3dsmax.exe
  • raysat_3dsmaxserver.exe

where is the current 3ds Max version number.

You can use the 3ds Max installation program to install these files: see the Installation Guide for more information.

problem polega na tym, ze plik "Installation Guide" nie istnieje, ani na CD, ani w katalogu install, ani na sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cytacie z helpa jest napisane, że możesz użyć 'instalki' Max`a do zainstalowania tych plików (która uruchamiana jest przy instalacji programu, więc chcąc niechcąc musisz zainstalować max`a).

 

Sama obecność plików w katalogach nic nie da, potrzebne są jeszcze dane dotyczące portów, wpisy w rejestrze, "raysat_3dsmaxserver.exe" uruchamiany przy starcie systemu itd.- wszystko to robione jest na koniec instalacji 3ds max`a.

 

 

 

Odnośnie "Installation Guide", jest w katalogu "Manuals" na płycie z Max`em pod nazwą "3dsmax8_ig" (plik pdf).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cytacie z helpa jest napisane, że możesz użyć 'instalki' Max`a do zainstalowania tych plików
tak, po instalacji całego max'a proces raysat chodzi ok.

ale jakos trudno mi uwierzyc, zeby zainstalowanie maxa bylo niezbedne

w kazdym razie dzieki :-)

 

 

 

Odnośnie "Installation Guide", jest w katalogu "Manuals" na płycie z Max`em pod nazwą "3dsmax8_ig" (plik pdf).
ja niestety nie mam takiego katalogu na plytkach instalacyjnych - mam tylko plik 3dsmax8.msi i kilka podkatalogów

a przy instalacji nie ma zadnych opcji do wyboru :-)

 

mozesz mi prosze przeslac ten plik .pdf ?

albo zalaczyc go w poscie ?

 

dziekuje

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności