Skocz do zawartości

Minibitwa: Głowa 3D


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Jako ze razniej uczyc sie organiki w towarzystkie wiec proponuje minibitwe :)

zalozenia:

-modelowanie glowy

-nie trzeba robic textur(jak ktos chce nie zabraniam)

-liczy sie tylko model bez renderow bez materialow :)

-to wszystko

czas--> do srody(28.06.2006) minibitwa zostala przedluzona do srody (05.07.2006)

nie ma ograniczen softu mozna robic w czym sie chce :)

chyba to wszystko

jeszcze tylko printy wachalem sie nad dwoma wygral "trudniejszy"

czyli dziadek nie wiem czy ktos go robil nie wazne :)

ps. licze ze ktos sie zglosi jak nie to sam bede dziergal dzisaij moze cos wrzuce :)

pozdrawiam

 

UCZESTNICY

zeet

nielot007

XaoC

Radzisz

ldr

 

front9ue.th.jpg

 

left0oo.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!!

:)

nie ma za co :)

mintrill przylacz sie jak sie nie bedziesz wyrabial poczekamy :) dedline tutaj nie oznacza konca swiata ;P

ok wkoncu trzeba cos pokazac :)

zaznaczam ze nie polaczylem jeszcze nosa i z reszta narazie 1h roboty jeszcze duuuuzo roboty z okolicami ust bo nie jest za dobrze co zreszta zapewne zaraz napiszecie :D

 

jeszcze jedno z czego jestem dumny ucze sie robic dobre siatki jeszcze za dobrze nie wychodzi ale powiem ze narazie wszystko sklada sie z samych czworokatow ani jednego trojakata ani pieciokata :D

 

29ko.th.png

 

30ac.th.png

 

10zp.th.png

 

wire8gr.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

hk--> dzieki :) choc swietne modele to maja modelaze pokroju klicka

kuba--> dzieki :) dzieki za uznanie o siateczke baaaardzo sie staram jeszcze jej sporo brakuje ale ucze sie ..... a czy sie namacham?? zapewne ale nie jest zle mogloby byc gorzej :D

ps. juz zaczlaem robic oczy jutro cos moze pokazae ;)

 

ps2. ludki zglaszac sie do bitewki ;P

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne poprawki i siateczka wyjściowa ,koślawa trochę :) Jutro dodam więcej detali na skórze i poprawię włosy. Co do video tutoriali to może coś nakręcę :) .Podajcie tylko jaki modelik i co by was najbardziej interesowało. Takich podstawowych tutoriali jak dłubanie głowy jest sporo w necie.

<a href=5b20d0855c8ada50.jpg' alt='5b20d0855c8ad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek- Modelowanie z spherki wystarcza jeśli model jest wykorzystywany tylko w Zbrush.

Jak chce go wykorzystać np.do animacji w innych programach to lepiej przygotować prostą siatkę,lekko zagęszczoną w okolicach -usta,oczy,uszy.d99ebd8b75ae74ffm.jpg"]d99ebd8b75ae74ffm.jpg[/url]

Taki prosty modelik jak na fot. był bazą do tego modelu. Zrobiłem go z Quadballa w Modo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nielot ze naprawde sie starasz i walisz po detalach. Szanuje takie podejscie i jesli mialbym poradzic to powiem jedno: daj sobie sporo czasu na dopracowywanie szczegolow. Zauwazylem na swoim przykladzie http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=28277&highlight=glowa ze nie warto sie spieszyc.

 

zeet w z-brush'u rzadzisz! piekna robota

XaoC nie dawaj sie, zaskocz nas!

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

wizz hehe :D ty nie sciemniaj tylko wracaj do organiki :D

zeet--> dzieki :) wiem jeszcze bede z tym wszystkim walczyl :)

anJek--> staram sie oj staram :D ale ja sie tu bardziej ucze staram sie robic dobre siatki, narazie moje nie ma zadnych trojaktow pieciokatow same czworokaty powiem szczeze ze "wzoruje" sie na "technice" KWAK'a gdyz najlepiej sie czuje w tej metodzie probowalem z boxa(Klicek P.) ale jakos nie wychodzilo.

bede musial zrobic cos z broda bo mi sie nie podoba paskudna ale na to przyjdzie czas :)

dzieki za komentsy

ps. ale plci pieknej to sie chyba nigdy nie naucze modelowac ;(

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no panie nielocie:p Kurde wpisalem sie na liste, ale jak teraz widze to mam male szanse...:D

 

Staram się robić jak najmniej polygonów (no bo mam tak zakodowane w głowie, że im mniej tym lepiej). Miałem okropny problem z nosem, bo robiłem go przez bevel, tak jak w tutkach zawsze robią - i nie potrzebnie:/ Chyba zaczmę od początku.

Mam nadzieje że materiał fast skin z siatka nie przeszkadza...chyba ze wymogiem jest przedstawianie prac w "default material"

glowa17oo.jpg

glowa22fj.jpg

glowa51ep.jpg

glowa46pk.jpg

Edit: Ale nie mam zamiaru tak zostawić tej części, dopiero początek - kilka godzin pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XaoC - narobilo ci sie mase wielokatow pomiedzy oczami poprzez nos - chyba trzeba to poprawic. No i laczenie polowek - tymczasowe, prawda?

 

Poza tym ladnie prowadzone linie siatki. Widac, ze postudiowales najpierw tutki zanim zaczales dlubac model.

 

Fajnie wlasnie nielot, ze robisz same czworokaty. W zasadzie gdzieniegdzie jak sie ma 3- czy 5- czy wielo-katy to nie widac tego po ms, ale nigdy nie wiadomo. Wzorowa robota.

 

zeet - czyzbys juz skonczyl? ;)

 

powodzenia panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

mintrill-->nos poprawic gdzie?? jak?? co?? :D

anJek wlasnie wiem ze trojkaty i pieciokaty nie przeszkadzaja ale jakos sie dziwnie czuje jak mam zostawic nie czworokat :)

jesli chodzi o moj upik to bedzie pozniej mam juz prawie caly krztalt glowy trzeba go poprawic i moze cos wrzuce.....

radzisz--> dopisuje..... :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh z tematu wynika że dzisiaj sie kończy:P ja jade na tydzień więc nic nie dłubne już...to łebopodobne coś robiłem z 1,5h..:)

pozdro i dłubcie dalej:P

a , zbrush rządzi:) lepienie twarzy w np. modo schodzi duużo dłużej [ale ma swoje dobre strony..]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeet - już skończyłeś, tak? Skoro robisz materiały? Człowieku, przez ciebie dostaję kompleksów!

nielot007 - nic tam nie jest z tymi oczami, ten koleś już taki sie urodził - masakra, co nie?:D

 

Kurcze gdy otrzeźwiałem i zobaczyłem co wy tu wyprawiacie, to zaraz się zabrałem za robotę, jednak kac nie jest pomocny tutaj, bo siedzę od pół godziny i głupio w monitor się patrzę, więc postanowiłem coś napisać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności