Skocz do zawartości

wycinanie otworow w poly


Kazan_HB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem przy modelowaniu yaka gdy potrzebuje wyciac otwor w siatce ( np w gotowym skrzydle wneki na podwozie). Po wykonaniu operacji Shapemerge, owszem otwor ladnie sie wycina. Ale gdy dodam MS, to chce mi sie wyc z rozpaczy. Musze od nowa przebudowywac siatke, a i tak nie gwarantuje to dobrego efektu. Nie moge pociac slice bo zahaczam o tylne stateczniki :(. Jak wy TO robicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie wiem jak inni to robią ale ja jak wycinam shapemerge to sie licze z tym, że prócz dodatkowyh zbędnych punktów na lini cięcia bede musiał "ręcznie" to poprawić aby po dodaniu MS wygadało ładnie, taki chyba nasz los, a jeśli nie to także chętnie sie dowiem co do właściwszego wykorzystania tego narzędzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shape merge + MS = zbrodnia

zobacz tu : http://www.onnovanbraam.com/ -> tutoriale o poly modelingu.

 

Jeśli ręcznie tniesz siatke, to do rozmieszczanie vertexów po okręgu przydaje sie CS Poly Tools, do ściągnięcia stąd : http://www.maxplugins.de/

 

PS. Sorry za pomyłke, nie chodzi o CS Poly Tools, tylko o MEsh Tools, ale są w jednym instalatorze, wiec nie robi to różnicy, polecenie tighten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz CUT, mozesz wybrac poly ktorych dotyczy slice, a po wycieciu nadmiar usunac, mozesz booleanowac tam ksztalt, mozesz go insertowac, cuda mozna zrobic, a meszsmutasa zadac tylko do wybranych poly (co to wogole za moda zeby wszystko meszsmucic?, zrobic siatke od poczatku do konca recznie, zrobic teselate gdzie ma byc gesciej i CUTy, a na koniec dac tylko grupy smutujace, a nie tylko automatem i automatem, kiedys tego nei bylo i tez bylo dobrze, automaty Was rozleniwiaja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności