Skocz do zawartości

CZOŁÓWKA TELEWIZYJNA


Tomasz Kucharz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do Was pytanie

chodzi o przygotowanie czołówki do telewizji (polskiej czyli wchodzi w grę PAL). Bedzie wykonana w maxie a potem montaż nieliniowy. zapisuje t w formacie TARGA + alfa channel 25 klatek/s (render w scanline)

 

i pytania jak renderować bo nie jestem pewny:

 

1. PAL 720x486

2. D-1 PAL 720x576

3. D-1 PAL Square pix 768x576

 

następna sprawa - na ile mogę zrezygonwa ć z antyaliasingu na rzecz ostrości texturek (w tej chwili mam filter AREA na 1)

 

 

 

czy znacie jakieś stronki na których moge się dowiedzieć wiecej w tym temacie lub konkretne porady

 

BARDZO PROSZĘ O POMOC I DZIEKI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dam Ci jedną porade. Słyszałem od \"fachowca\" że jeżeli coś ma iść na potrzeby telewizyjne to jak już to zrenderujesz to przepuśćto wszystko przez jakiś program do postptodukcji i nadaj temu wyostrzenie, bo podobno później przy przełożeniu tego na film wszystko traci troche ostrość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w programie powinno wszystko wyjsc. Obojetnie jak zrenderujesz. Nie ma znaczemie apl czy ntsc bo to dopiero format w edytorze do video dajesz. Pamietaj jeszcze o liniowosci (czy jakosc tak) wiesz o co chodzi parzysta od gory itd.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że topik nie zmarł do końca....

 

przede wszystkim to do TV zdecydowanie dwójeczka : DV 1 PAL 720x576 :

najlepiej razem z półobrazami jeśli jest w tej animacji ruch (szczególnie w lewo) ...nie bój się antyaliasing\'u ... texturki w rychu i tak będą troszkę rozmyte...

jeślli używasz Avida to znasz filtry do ewentualnego wyostrzenia...

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

problem znikł - renderuje 720x576, 25 klatek na sek, i zapisuje w targa, potem w ulead media studio składam sobie ładnie wszystko i zapisuje w dv1 , dalej już cyfrowo poprzez I-Link na kamerke i pieknie mam nagrane na cyfrówce - zanosze do TV i zabieram kase - uuu jakie to proste - tyle że wszystko dzieki kamerce a dokładnie dzieki DV IN/OUT

 

pozdrawiam i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności