Skocz do zawartości

lacze stale (SDI)- jak podzielic?


RenholdeR

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko, orientujecie sie jak wyglada sprawa z dzieleniem lacza stalego

mam zamiar w koncu fundnac sobie zwykle sdi, chcialbym wziac to na wspolke z sasiadem

wiem ze mozna tak zrobic chociaz telekomuna raczej sie od tego odcina, ostatnio weszly nowe

przepisy co do neostrady, o ile pamietam za udostepnienie lacza np sasiadowi placi sie

gigantyczne kary cos kolo kilkunastu tys za rok uzytkowania

czy dotyczy to tez sdi? a z takich technicznych spraw to moze wiecie jak to podlaczyc na dwa

kompy bo jak wiem to dostaje sie do chaty ta skrzynke, cos jeszcze? jakies karty rozszerzen

do kompa czy jak?

bo ja sie w tym nie orientuje a na stronie telekompromitacji oczywiscie o tym jak podlaczyc

dwa kompy nie ma ani slowa

 

[Edited on 16-9-2003 by RenholdeR]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kiedys podlaczalem u siebie 4 kompy na switchu (moze byc HUB). Jeden komp jest bramka - podlaczasz do niego urzadzenie dostepowe, a reszta wchodzi przez niego.

 

Jezeli masz WinXP to zrobi wszystko za Ciebie, nic nie musisz umiec;)

 

*** edit ***

 

Zmien prosze temat, zeby lepiej opisywal Twoj problem. Moze zacheci wtedy kogos, kto ma wiecej do powiedzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug dobrze gada.....ja mam dwa kompy podlaczone switchem ale HUB tez moze byc...... Sygnal z sieci ( operatora ) leci do modemu ktory przesyla go do switcha....a switch jest podlaczony do komputera numer jeden. Musisz takze posiadac karty sieciowe w obu komputerach.... zeby je polaczyc.....i to tak na szybko chyba wszytko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego SDI ?? Przecież to ma 128 kb i płacisz chyba ze 200 zł.

Nie prościej Neostrada, w tej chwili jes promocja.

Założenie 0zł i abonament masz 149 zł za 512 kb. To chyba lepiej nie

 

Z lą legalnością jest tak, że nie możesz wyprowadzać transferu poza wój lokal, jak chcesz wyprowadzać dalej to proponują ci DSL za 800 zł. A w zestawie dostajesz prędkość jak w neostradzi i modem do neostrady [lol2][lol2][lol2]

Był kiedyś cytat jekiegoś montera z TPSA \"Nigdy nie sprawdzali, nie sprawdzają i nie będą\".

Men in Black do mnie jeszcze nie wpadli więc jest dobrze.

 

Jak chcesz łączyć te dwa kompy to musiz sie zastanowić gdzie zrobisz server. Neck dostaniesz linią do domu i ty będziesz miał, a sąsiad ??

Masz kilka rozwiązań:

- stawiasz oddzielny komputer jako server, podpinasz wszystko w Switcha montjesz sieciówki u siebie i u sąsiada, mała konfiguracja (nie koniecznie linux) i po kłopocie

- wpinasz łącze tam gdzie miało być, czyli twój komputer, wprowadzasz kabelek od siebie do sąsiada, i jak DruG mówi w xp masz ból z głowy tylko nie zapomnij że jeżeli twój komp nie chodzi sąsiad niema sieci (beznadziejne rozwiązanie, po dwóch tygodniach krew cie zaleje)

- nie wim jak w przpadku SDI, ale do neostrady musiz kupić od TPSA modem DSL za 200 zł (pewnie w telewizji o tym nie wspomnieli), ale wkżdym bądź razie modem musisz mieć. tepsa oznajmiłą na stronce że jedyny modem który współpracuje z Neostradą to jakiś SAEM ale okazuje sę że jak kupisz jakiś tam Routerek D-Linka, to dziwnym trafem dostajesz w jednym pudełczku: server, modem do neostrady i Switcha, i oczywiście wszystko działa. Wpinasz lini w Routerek i komputery też w Routerek i....:o:o:o działa !!

 

Troche się rozpisałem ale masz jakieś rozeznanie, w sumie i tak najlepiej wejść na forum trzepak.pl tam ci powiedzą dokładnie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietlik chyba naszezej wyjasnil... nie mam nic do dodania, poza mala dygresja sotyczaca sdi i neostrady...

mianowice sdi kosztuje bodajze 160 miesiecznie, fakt ze jest wolniejsze, ale jak ktos chce sobie zrobic np. serverek na poczte to ma staly IP, natomiast w neostradzie jest dynamiczna... poza tym kiedys, nie wiem jak jest teraz, z neostarda bylo duzo problemow, chodzi tu glownie o aplikacje dostepowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności