Skocz do zawartości

Pluginy - pluginami, ale ...


Gość grupam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

z pewnością narażę się części wyjadaczy w 3D Studio Max, ale muszę o tym napisać.

 

Przeglądałem najlepsze (jak chwaliły się poszczególne firmy) wyniki scen wyrenderowanych czy to w Brazilu, czy to w VRay lub Mental Ray.

 

I muszę powiedzieć, że 3D Studio Max zawsze będzie 3D Studio Max. Kolejne renderery polepszają jakość wyniku procesu renderingu, ale to wciąż nie jest to, co chociażby Lightwave 3D czy SoftImage (nie mówiąc już o połączeniu SoftImage z Mental Rayem). Nigdy, nigdy przy takiej polityce produkcji i parametrach jakie ma 3D Studio Max nie dorówna ono poprzednikom chociażby miało Super Super Brazil i Extra Extra VRay czy inne równie super, super..:((

 

Nie pocieszony tym faktem użytkownik 3D Studio Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak inni ale ja uważam, że max i tak jest najlepszy możesz sobie wychwalać te SF i LW ale i tak MAX górą !!!

Kto tak uważa niech postawi krzyżyk !!!

 

xxxx

 

PS. Jeżeli tak wychwalasz SF to idz na forum o tym progsie a nie wwalasz sie na \"najlepsze\" forum o MAX-ie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey grupam

 

a mógłbyś rozwinąć swoją myśl ?

 

lightwave czy lepszy od maxa, hm ... niewiem, napewno prosty, przyjemny i intuicyjny, jakość renderów b. dobra ale raczej nie dorównuje max +brazil/fr (galerię LW u newtwka oglądam dosyc często)

 

wiele razy słyszałem że max siada przy soft image + mental, ale nikt nigdy nie napisał dlaczego ?

 

maya, tutaj to akurat prawda że max gorszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, skoro Max jest lepszy dlaczego duze produkcje typu np.: Bondy, Blade I i II robione były w LW ? Zgadzam się, że gdyby maxa wyposażyć w standarcie w renderer taki jaki ma LW to miało by to ręce i nogi.

 

A co do przegladania renderów LW to nie zgadzam się z opinią, że są gorszej jakości niż 3DS MAX. Samo w sobie to stwierdzenie jest smieszne.

 

Mówisz, że LW ma prosty, intuicyjny interfejs ? W takim razie tak naprawde nie wiesz co to jest LW:))

 

Sprobuj zrobic system particli w LW prosciej niz w MAXIE:)

 

Sprobuj w ogole zrobic system particli w LW:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm .....

 

... nie uważam, żeby można było mówić, że coś tam w połączeniu z czymś tam jest lepsze niż jeszcze coś innego z czymś tam :D

 

GRUPAM !!!! możesz to uzasadnić jakoś tak normalnie ... po ludzku, przytocz przykłady, KONKRETY !!!!!!!!!!

 

ja tam nie uważam, żeby MAX był lepszy czy gorszy od innych programów 3d.

przede wszystkim to zależy od umiejętności i wykorzystania dostępnego softu - ja uważam, że MAX + dobry render (aktualnie używam Final Rendera - z niecierpliwością czekam na Stage1) może z powodzeniem konkurować z SI czy LW.

Jak ktoś nie potrafi korzystać z dostępnych narzędzi w MAXiu, to raczej wątpię, żeby pomogła zmiana softu.

Uważam, że MAX jest potężnym narzędziem, a jakość renderów może (w odpowiednim wykonaniu) konkurować nawet z rzeczywistością !!!!!!!!!!!!

 

koniec

troszkę się zapieniłem

 

pozdr.

Acid_Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że nawet standrdowy renderer maxa nie jest zły. Trzeba go tylko umie użyci. Jego oraz materiałów oświetlenia, kamery, efektów, helperów, particli itp. Nie sztuka włączyć program postawić kulkę wcisnąć przycisk stwórz niebo i gotowe. Wiecie dlaczego prawdziwi koderzy używają asemblera? Bo pozwala zrobić to co każdy inny język i pozawala od podstaw kontrolować program. A jak użyjesz procedur wewnętrznych programu generujących efekty, które w innym sofcie musisz zrobić na około a potem coś nie gra to nie dojdziesz dlaczego. A jak zrobisz to sam to wszystko będzie jasne. Chodzi o człowieka, który siedzi przed monitorem. Pamiętacie, że złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy. Nic więcej nie dodam.

 

Równie zapieniony co Acid_Jazz Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Wiesz grupam czytajac jakies bzdety na stronach www ludzi ktorzy z programem mili tyle stycznosci co nic pisza recenzje ?? pierw moze by przetestwoali chciaz troche roznego softu (nie mowie ze tego nie czynia ) ale jak sie naczytasz czegos takiego to odrazu wlasnie piszesz cos takiego.

 

Powiem tak zaczynalem od maxa i siedze dalej w maxie ! Ale probowalem cos wykombionowac w sofimage xsi ale to nie to samo co max wiem ze ma wicej mozliwosci i inne funkcje ale jego wymagania tez daja po dupie tak jak wspominalem wczescniej rozdzielczosc :) Dla mnie stanowi to 1 barieire :) co do renderow sa ladne tak samo w maya ale maya ma wlasnie bardzo ladne rendery a pracowanie na maya to przynajmniej dla mnie utrapienie :) Chwalisz lightwave ??? dlaczego ??? ze ma ladniejsze rendery??? buahahah co mnie obchodza rendery jezeli w programi mi sie zle pracuje ??

 

I tak zostane przy maxie bo to byl pierwszy program jakigo uzylem do zrobienia sphery :P no moze 3d Studio byl tym pierwszym ale wtedy jeszcze nie wiedzialem ze to jest obiekt 3d :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty tego typu juz sie przewijaly na tym i na \"starym\" forum. Pytania typy co lepsze MAX ( celowo z duzych liter ;)) maya, softimage, lw , sa wyjatkowo debilne poniewarz uzytkownik (wyznawca) MAXA powie ze MAX , a uzytkownik lw powie ze lw.

 

 

\"I muszę powiedzieć, że 3D Studio Max zawsze będzie 3D Studio Max\"

 

Wlasciwie to juz 3DSMAX ;)

 

 

 

P.S KLICEK moim pierwszym obiektem byla sphera :) (lezka sie w oku kreci :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczynałem od LW. Jeszcze na Amidze. Potem przesiadłem się na PieCa i KrzyweStudio :D Z początku nie mogłem się połapać we wszystkich opcjach modyfikatorach i innych cudach. Ale przekonałem się do 3DSMAX i jak ostatnio włączyłem Amigę nie mogłem nic zrobić. Co prawda nie jest to ostatnia wersja LW. Particli nie ma wcale podgląd materiałów utrudniony brak histori. Ogólnie dosyć prosty sposób obsługi, ale niestety za prosty. Max miał co prawda słabe renderingi ale było to spowodowane mocą obliczeniową komputerów. Większa liczba świateł lub materiały Raytrace nie wchodziły w grę z tąd wszystko wyglądało sztucznie i plastikowo. Od kąd kompy mają pamięć liczoną w GB a częstotliwość w GHz wszystko zaczęło wyglądać bardziej naturalnie. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko pracować w Maxie:D

Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaczynałem od povraya (ciekawe czy ktos z tego forum uzywał tego jeszcze oprócz mnie :) ) potem pov+moray, potem imagine, potem lightwave 6.0, 3d max 2.0/3.0/4.0 ...

piszesz (Grupam) że głupotą jest oceniać program po wykonanych w nim renderingach, animacjach a jednocześnie \"rzucasz\" tytułami filmów w których wykorzystano LW ( zaraz napiszesz pewnie, że nowa reklama adidasa to LW itd.) :)

ja uważam ze właśnie one (rendery/animacje) są dosyc wymierną reprezentacją, tego co mozna w danym programie osiągnąć i tyle , ale ja jestem pewnie głupi i na niczym się nie znam, bo particli w LW nie robiłem :)

prawda jest taka, że każdy będzie bronił programu którego używa, a dyskusje takie jak ta, początkowo kulturalne, zwykle kończą się wzajemnym obrzucaniem się inwektywami

nie ma sensu kruszyć tu kopi o to który porgram jest lepszy, bo to temat na świętą wojnę, a do tego to forum pt \"3dmax\" a nie pt. \"programy 3d\"

 

pozdrawia

\"ten kóry nie robił nigdy particli w LW\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, poraz kolejny czytam podobny temat (jak już któryś z przedmówów to zauważył). Powiem tyle pracuje w Max\'e i nie robię realRenderów - jeszcze nie ;):D Lecz ten program to jest to, dla mnie dosyc trudny, ale nie oznacza to że jest nim takim dla innych. Wiem że trzeba się uczyć i czy to będzie Max, czy coś innego nie ma różnicy. Idę na forum: POMOC bo mam problem, mam nadzieję że max\'owcy pomoga mi go rozwiązać ;) ozdrawiam WAS:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna mała złośliwość ( nie mogłem się powstrzymać, wybaczcie)

 

piszesz (Grupam) że LW to znane filmy.

nie wspominasz za to, że LW był używany przy produkcji dużej części tych filmów tylko marginalnie lub do czegoś co się nazywa \"pre-viz\" (taki concept art 3d i szkice kompozycji animacji, oświetlenia itd.) , ale o tym wspominają tylko niektórzy i to małymi literkami (vide newtek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zescie sie rozpisali:)))

 

W odpowiedzi na kilka zarzutów, piszę co następuję:

 

Zaczynałem od LW i SI i na tym poprzestane. Co do 3D Studio Max nie uwazam by bylo to zle narzedzie co mi sie zarzuca.

Co do umiejetnosci - nie jestem expertem i za takiego sie nie uwazam (tu znowu ktos przekrecil to co napisalem). Co do rzeczywistosci - rendering MAXA zawsze byl plastikowy i mimo gamy rendererów niewiele się pod tym kątem zmieniło. I jest to moja prywatna opinia. Nie narzucam wam jej, a Wy postępujecie tak, jakbym w obraźliwy sposób kazał Wam odwrócić się od MAXA.

 

MAX jest poteznym narzedziem, tu znow ktos przekrecil to co napisalem, o naprawde duzych mozliwosciach. Jedyna rzecz, która mnie martwi i powoduje, ze poki co nie biore sie za 3DS MAX (render) to niestety jakos renderingu.

Porównywałem miękkie cienie w MAXIE i SI - no comments.

Porównywałem jakość renderingu materiału szklanego - no comments.

 

Zamierzałem wywołać dyskusje na temat 3DS Max, a spotkałem grupke awanturujących się osób, które zaciekle próbowaly udowadniać mi coś na siłę.

 

Czy mówiłem Wam, że MAX do niczego się nie nadaje ?

Nie, i tego nie powiem bowiem takim stwierdzeniem zaprzeczyłbym samemu sobie.

 

Za szybko oceniacie i bardzo sie mylicie.

 

W 3DS MAX modeluje różne obiekty i tu bardzo duży plus dla niego, chociaż przy niektórych kształtach bardziej przekonuje mnie Rhinoceros Nurble Modelling (przy okazji wszystkich chcących zachęcam do zapoznania się z tym narzędziem). W niektórych sytuacjach staje się on naprawdę bardzo pomocny.

 

I tu pewnie ktoś mi coś znów zarzuci, ktoś coś przekręci, kultura wypowiedzi nie będzie istnieć, itd .....

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Nie wydaje mi sie zeby ci kto kolwiek cos na sile nazucal ale robilem i tu i tam ;) i powiem ci ze max jest super nazedziem ale mowisz ze chcesz nam pokazac w jakim jestesmy bledzie w jakim bledzie ??? ;) nie wiem o co ci chodzi udam ze tego nie widzialem :P ale co do cieni mikkich nie widzialem zeby standardowy render mial cos wspolnego z cieniami mikkimi bo w standardowym rendeze mowiac krotko do dupy . Zainstaluj sobie Fr i poprobuj sobie zrobic cienie i porownaj w si . Si tez nie ma w cale genialnych renderow co prawda masz racje lepsze od maxowych ale poprownujac fr do i render si roznica w cale nie jest taka ogromna :] poprobuj sobie porobic cienie zrob rendery i wtedy zobacz a nie mowisz no comments. Tak samo moge zazucic Si wymogi no comments :P Mowisz ze jak si jest jeszcze z mental reyem to juz masakra to ci powiem tak a gdyby max mial polaczenie wszystkiego co najlepsze z 3 zajebistych renderow jakimi sa fr barail i v-ray ooo to juz masakra. Ale narazie ty mowisz tylko o podstawowym rendeze i natym sie zatrzymajmy :) O ile dobrze mi sie przypomina to max w twoim mniemaniu ma najslabszy render moze i ma ale ustawienia , swiatla , i inneymi sztuczkami mozna poprawic jakosc renderowanego obrazu. Widziales moze cut-scenki w diablo 2 ?? czysty max (tak slyszlem ) nie wygladaja tak najgorzej albo obejzyj sobie KATEDRE :) i co w cale rak najgorzej max nie wypada :P

 

pozdrawiam

 

ps. i nie mow ze ci cos probuje wcisnac na sile bronie swojego ulubionego programu bo si nie przypadl mi do gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupam!

 

OK ... rozmawiamy o samym procesie renderingu ....

nie wiem co i gdzie widziałeś, że twierdzisz, iż MAX i jego sofcik do niczego się nie nadaje

... to ja powiem krótko: popatrz tutaj !!!!

http://www.max3d.pl/galeria/djamok/jurassica.jpg , http://www.max3d.pl/galeria/djamok/zyto.jpg czy chociażby http://www.max3d.pl/galeria/djamok/sloneczny_dzien_2.jpg - poproszę o obiektywną krytykę jakości tych renderów.

 

ja tam plastiku nie widzę - może jednak zmienisz zdanie - a jak nie, to już tylko Twoja sprawa :)

 

pozdr.

Acid_Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że MAYA z PIXAR RENDERMAN to jest najlepsze co może być.Wiekszość filmów jest w tym robiona. czasami do animacji u zywa sie softimage.ale maya jest najlepszym produktem na rynku.i nie mowie tego bo sie w maya bawie( bo nic w maya nie umiem) ale widziałem różnice pomiędzy maya a max. i zreszta maya ma nawet lepszy kod i nie wiesza sie przy gigantycznych scenach9 jak to ma max w zwyczaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszze jedno. z calym szacunkiem dla dj amok-a (podziwiam jego prace bo sa rewelacyjne) ale ta praca jest banalna.ustawienie tu jednego materialu dla paproci i powielenie tego objektu i domodelowanie tak zeby nieprzecialny sie i były różne.a tło to zdjecie jakejs tam puszczy.Akurat to nie jest dobrym przykładem, bo ta puszcza ma tyl;ko jeden duży problem- czas renderingu.i dlatego ja bym jej nie rbił bo szkoda mi 2 tygodni żeby czekac na jeden render.:(jak to pisał sam dj amok.powtarzam tu że cenię sobie prace dj amok-a ale ta praca nie jest szczytem osiagnięć maxa, ani zadnego rendera.jak sie ustawi odpowiedniu dużo odbić i faców to większość objektów bedzie wyglądać świetnie( pomijam tu ustawienie oświeltenia i materiału bo to nie jest tak trdne jakby sie wydawalo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie sugerowałem, że jesteście w błędzie i widzę, że znów przekręcono moje słowa (przewertowałem wszystko co do tej pory napisałem i nie ma tam zadnej wzmianki o tym o czym pisał Klicek).

 

Nie mam też siły nadal sie tłumaczyć bo nie mam tak naprawdę z czego.

 

Jeśli poczuliście się dotknięci tym co napisałem a propo MAXA (choć tak naprawdę nie rozumiem o co) - przepraszam, ale nie miałem zamiaru

nikogo z Was urazić.

 

Po krótce opiszę czym się zajmuję:

 

Tworzę modele (bardzo różne) przede wszystkim w 3DS MAX i RHINOCEROS. Co do renderingu używam SI oraz Lightwave 3D.

Z tego co obserwuję 3DS MAX, w standarcie, ma niższej jakości rendering niż SI czy LW. I jest to mój prywatny osąd. Podreślam - prywatny.

 

Co do modelowania uważam 3DS MAX za niezastąpiony. Co do renderingu - nie.

 

I jeszcze raz podkreślam - jest to mój prywatny osąd.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

Grupam czyli twierdzisz tak samo jak ja przez te cale moje bzdety co napisalem wlasnie to probowalem powiedziec :) tylko ze fr z maxem to juz jest cos i mozna tego uzywac i na pewno nie bede kozystal z lw do renderow po co jak mam fr :) albo brazilka :P

 

ps. twoje prywatne zdanie jest tez moim prywatnym zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tutaj nie bede mieszal...

STWIERDZE tylko, ze dla mnie osobiscie duzo bardziej \"intuicyjny\" jest MAX... Mozliwe, ze wynika to z faktu, iz moim pierwszym programem do modelowania 3d bylo 3D Studio (jeszcze nie MAX) release 4... nie dosc, ze chodzilo to pod DOS\'em, to jeszcze EMS\'a wymagalo... :P a\'propos... jesli by ktos byl zainteresowany, posiadam \"cegle\" pt. \"3D Studio 4 w zastosowaniach\"... chetnie sprzedam, LOL, tudziez podaruje... :D

 

pozdrawiam

Boms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto¶ napisał wczesniej \"każdy bedzie bronic swojego programu\" i tu musze sie zgrodzic. Ja kozystam od samego poczatku z 3ds. Jeszcze pod dosem na 486 animacje czolgu (taki kwadraciak) renderowalem przez 4 godziny w, teraz juz zaponianym chyba formacie, *.flc (czy cos takiego :P) Starałem sie kozystac kiedys z Real3d bo byl o wiele lepszy od dosowego 3ds\'a. Miał nawet raytracing. Ale był oporowy. I zaczeły wychodzic 3ds max no i sie zaczeło przy tym zostałem.

 

Jaka jest zaleta maxa, jak dla mnie to jego popularno¶ć i jaka¶ tam prostota. Duzo obracam sie w ¶rodowisku gier. I jak na razie tworz±c modele można było je swobodnie przenie¶ć do jaki¶ gier. Trzeba było znale¶ć converter lub odpowiedni plugin Import/export. Co do LW nie mam pojecia, chyba cos jest, ale osobi¶cie nie słyszałem zeby kto¶ tworzył w Maya cz SI modele do gier.

 

A co do fimów Grupam, to znacz moze Johnny Mnemonic ? On był tworzony z tego co mi wiadomo w 3ds i to dosowym, chyba jeszcze były takie osi±gnięcia jak Park Jurajski. Pozatym z tego co wiem do nie jaka firma Blizzard kozysta z 3ds max do robienia animacji do ich gier (i pewnie nie tylko animacji)

 

Jak dla mnie zalet± MAXa jest jego popularno¶ć i ci±głe jego modyfikacje. Osobi¶cie nie słyszałem w¶ród swoich znajomych żeby kto¶ kożystał z Maya. O LW tak ale to jedynie tyle.

 

W tej walce nie ma zwycięzcy wszyscy stoja na podescie moze jeden z tylu drugi z przodu ale wszyscy na pierwszym miejscu.

 

Pozdrwionka =:-]P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow_44

 

Wyprowadze kolege z bledu. Ja w pracy robie modele do gier i uzywam do tego celu tylko Maya. Park jurajski z tego co wiem robili jeszcze na Softimage 3d.

 

I prosze was o przeniesienie tej dyskusji w inne miejsce (\'na luzie\'), bo nijak sie ma do pluginow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uwazasz (Grupam), ze Rendery Maxa sa nierealistyczne, ba nawet z pluginami to:

 

1. Obejzyj sobie animacje do gier firmy Blizzard (szczegolnie polecam Warcraft 3 i WoW, a jak nie masz gry to sciagnij sobie trailer, a takze starsze typu Diablo 1&2, Starcraft, Warcraft 1&2)

 

2. Wejdz na http://raph.com i poogladaj obrazki.

 

3. Obejzyj sobie kilka filmow (Lost in Space, Johnny Mnemonic, The Catherdal :D)

 

No comments :P

 

Pozdrawiam

Gith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności