Skocz do zawartości

[pomoc] Dziwny cień


D3v!l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zrobiłem lampkę nocną, nałożyłem tekstury (to nie jest moja mocna strona) itp. Przechodze do renderingu. Wyrenderowałem scenę i co widzę... dziwnę cienie. Zresztą, sami zobaczcie.

 

Możecie mi pomuc ?

 

BTW: Zna ktoś dobry tutorial jak się nauczyć nakładać tekstury ? Chodzi mi o polskojęzyczną wersje bo angielski u mnie leży :P

 

=== EDIT ===

 

Oczywiście chodzi mi o to "coś" na kloszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

imho cien jest ok, a to na kloszu wyglada raczej na z-fighta (podwojne scianki) sprawdz czy przez przypadek nie skopiowales klosza samego na siebie, albo gdzies w modelu nie zrobily Ci sie takowe scianki..

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho cien jest ok, a to na kloszu wyglada raczej na z-fighta (podwojne scianki) sprawdz czy przez przypadek nie skopiowales klosza samego na siebie, albo gdzies w modelu nie zrobily Ci sie takowe scianki..

pozdr.

 

Wybacz, ale ja jestem n00bem. Niedawno zaczołem zabawę z 3d i niezabardzo wiem, o co Ci chodzi.

 

Zamieszczę link do sceny, sam zobaczysz i Mi powiesz co jest nie tak ok ?

 

http://tomekdwr.to.funpic.de/lampka1.rar
waga: 48 kB

 

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże cudownie zrypana siatka :). Nie robi się dwustronnie w ten sposób - wewnętrzne fejsy wychodzą Ci na zewnątrz, przed zewnętrzne fejsy i mimo że nie sa widoczne, bo mają noramlne w drugą strone, generują cienie na zewnętrznej powierzchni. Usuń wewnętrzne fejsy (górne też, bo nie robi się tak osłon na lampy). Użyj materiału double sided lub standartowego materiału z zaklikniętym 2sided.

 

A na koniec - NIGDY nie testujcie błędów i nie róbcie pierwszego renderingu z mentalem puszczonym na fulla - większość błędów siatki jest widoczna na prostych materiałach w scanline - nie trzeba czekać 10 minut na obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja cież pierd**e.. cóż za materiał... kafelek na stole ;] jak koniecznie chcesz taki renesansowy (nie karcic... nie znam sie na gotyce itd...) stolik to zwiększ chociaż tiling tej tekstury.. gorsze to niż liquify w PSie ;];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Na początku każdy popełnia błędy. Twój był dość częsty i może kilka osób po zapoznaniu się z nim uniknie w przyszłości kłopotów - o to mi chodziło gdy pisałem o "cudownym błędzie siatki".

 

o ja cież pierd**e.. cóż za materiał... kafelek na stole ;] jak koniecznie chcesz taki renesansowy (nie karcic... nie znam sie na gotyce itd...) stolik to zwiększ chociaż tiling tej tekstury.. gorsze to niż liquify w PSie ;];]

 

Człowiek pyta się o konkretną rzecz a ty mu jedziesz jakby to dał do finished work :(. Zluzuj troche. Z przyjemnością zobacze i skomentuje twoje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja cież pierd**e.. cóż za materiał... kafelek na stole ;] jak koniecznie chcesz taki renesansowy (nie karcic... nie znam sie na gotyce itd...) stolik to zwiększ chociaż tiling tej tekstury.. gorsze to niż liquify w PSie ;];]

 

Kafelek... =\ Ten materiał znalazłem w teksturach drewna.

 

Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności