Skocz do zawartości

Jeden P4 2.4 HT czy Dwa Athlony XP 2.6 ?


rooter

Rekomendowane odpowiedzi

co radzicie kupic do Max\'a ?

Jeden P4 2.4 HT czy Dwa Athlony XP 2.6 ? przy czym bedzie wieksza wydajnosc ? Moj system to XPek proffesional. \'Robie\' w Maxie 5. Juz bylem prawie ze przekonany co do wyzszosci Dwoch Athlonow, dopoki nie zobaczylem tego- http://www.tomshardware.com/motherboard/20020211/dualathlon-07.html Takze w tym momentcie jestem w kropce :-) help :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z tego co sie orientuje:

 

HT nie oznacza ze masz dwa procki, tylko to ze procek dziala dwuwatkowo, tzn system widzi dwa procki w tym przypadku 2x 1,2 ghz, jest to dobre gdy masz odpalonego maxa i np Ps bo mozesz sobie cos renderowac i w tym samym czasie np malowac w ps lub ogladac film i nic sie nie przycina

ja bym bral dwa athlony beda zapewne szybsze w koncu 5,2 ghz to nie to co 2,4:-) ale moze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, ale z koleji maxa ma bodajze lepsza optymalizacje pod katem Pentiumow, a co do athlonow to nie wiem czy przypadkiem nei jest tak ze przy checi uzywania dwoch procesorow na jednym MOBO trzeba miec specjalne icj wersje (Athlon MP jak sie nie myle) i do tego specjalne (ale CHYBA niekoniecznie) kosci RAMu. :/ takze sa jaja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam Antka 1,3 ktorego ODKRECILEM na 1,0 bo jak chodzi na 1,3 to temperatura osiaga 72-73 stopnie (tak tak, celsjusza, nie \'farenhajda\'[czy jak mu tam] ;-) ) przy renderowaniu :] i sterowniki od plyty glownej domagaja sie wylaczenia kompa bo na procku mozna jajecznice robic :-) myslalem o zrobieniu dziury w scianie na zime, wsadzenia tam jakiegos wiekszego wentylatora, i rury prowadzacej prosto do obudowy ,tak co by w zime powietrze o temperaturze -15 stopni zasysac do budowy :-) lepsze niz ciekly azot :-) bo azot sie kiedys skonczy, a zimne powietrze mamy calutka zime, gorzej w lato, bo kurde rury na syberie nie chce mi sie ciagnac, co by z niej chlodne powietrze zasysac ;p :-) hah, AHa, no i zeby bylo jasne, na procek nie zapomnialem nalozyc radiatorka :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze to. nie wiem czy os ci obsluzy atlony dulne powyzej 2 giga,o nie wiem czy jest taki chiptest. po drugie potrzebujesz mp, a nie xp , chyba ze bedziesz mostki łączył. po trzecie max nie jest optymalizowany po pentiumy tylko pisze pod nie program ,ale te same opcje obsulguje atlonik.po nie wiem juz ktore sam mam dualk i wiem ze wymiatają takią moc sie cuzje szczergolnie podczas renderka. czasami pracuje na 3 maxach i jest ta moc obliczeniowa.

a i jeszcze jedno ten test na toms to moga sobie wsadzic..... zoabcz na czaay . w czeasie 11 sek to sie max do rendera przygotowuje. polewaja sie z tego testu juz ni epierwszy raz na tym forum. i nie tylko. sam raz wylaczylem tryb dualny i wiem JEST GIGANTYVCZNA RÓŻNICA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 2 athlony, jezeli chodzi o MP i XP no coz MP maja dodatkowe zestawy instrukcji ktore wlasnie odpowiadaja za wielowatkowosc na dwoch prockach ale dwa XP tez powinny zadzialac, zreszta dwa athlony XP beda pewni ekosztowaly porownywalnie do jednego P4 a wydajnosc moim zdaniem bez porownania, u mnie wpracy sa dwa kompy jeden na P4 drugi na Athlonie i jak czasem MUSZE usiasc do P4 to placze, tak sie muli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności