Skocz do zawartości

Moja strona o grafie 3d - porządnie skrytykujcie i pomóżcie - Update:)


Gość Połki

Rekomendowane odpowiedzi

Oceńcie surowo moją stronę, bo mam wrażenie, że lay jest do niczego:/ Nie mam też pomysłu na logo tej strony. To moja pierwsza strona jaką zrobiłem, więc liczę na waszą pomoc:D Nie wiem też, czy nie zmienić aliasu, bo polskie wyszukiwarki nie przepdadają za strona z domeny innej niż .pl:(

Myślałem nad aliasami 3dviz.prv.pl , 3d.z.pl, albo grafika3d.z.pl. Może powinienem jednak wymyśleć jakiś oryginalny adres[co?] Aha i nie boję się słów w stylu \"wszystko do wywalenia\", tylko powiedzcie czemu i jak inaczej:D

Z góry dzięki:)

 

www.grafika3d.tk

Jakby alias nie działał, to bezpośredni adres: http://grafika3d.dhosting-pro.com

p.s. Troche się boję to pokazywać...

 

Pozdzro[piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Drug, wszystko jest automatyczne:D Jak chcę dodać element menu to wpisuję

menuitem(\"Nazwamenu\",\"linkmenu\"); ;)

To wszystko jest na skryptach i fajnie działa, ale wygląd muszę zmienić:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug: wszystko samosię dopasowuje do treści, tylko szerokość jest stała:) Zrezygnowwałem z automatycznej szerokości, bo za dużo z tym mieszania.

Malika: Gotowych skórek nie ma do tych skryptów, bo sam je pisałem i narazie jest tylko ta skórka:D

Swietlik: Chyba zrobię w ciemniejszej tonacji i jednak bardziej kolorowe. Chciałem zrobić nietypowo w szarzyznach, ale widzę, że to jednak niewypał:/

Mam jeszcze pytanie do większych fachowców niż ja: Ile mniej więcej powinna zajmować strona, żeby nie przasadzić[co?] W sumie przez to jest też taka uboga, bo ją chciałem zrobić lekką dla modemowców:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rad, o jakich ja słyszałem, to mając na uwadze modemowców strona główna nie powinna być większa niż jakieś 200-250 kb. Jeśli to jest przekroczone to najpierw powinno być jakieś info o tym, że strona się wczytuje i ile zajmuje. Ale w dzisiejszym internecie juz raczej nikt nie stosuje takich limitów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm skoro VGTsXVII proponuje 200-250 kb to mogę jeszcze poszaleć:D Gdzieś czytałem, że limit powinien być ok 50kb i tego się trzymałem

Dzięki, że prznajmniej nikt nie ściemniał z oceną, że np.\"nie jest tak źle\":) Muszę się wziąść do pracy...

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zawsze można sobie to przeliczyć wagę głownej podziel przez 5kb (transfer modemowców chociaż rzadko osiągany) i wyjdzie Ci, ile taki delikfent musi czekać na Twoją stronkę. Moj limit zakładał czekanie nawet do 1 minuty (limit ten był z jakiegoś tutka o html\'u z chyba połowy lat 90\'tych więc nie wiem jak teraz prezentuje się wytrwałość modemowców :) ), ale ile modemowców jest tak cierpliwych, szczególnie że kafejki przywyczajają do max 10 sekund czekania [lol]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, fakt. Podziałów ze względu na tematykę strony nie rozpatrywałem. A w przypadku tej ważniejsza jest treść niż bajery graficzne, więc Przyznaję Drug\'owi rację i lepiej trzymaj się tych 50kb, a mnie nie słuchaj :), bo w swojej karierze \"webmastera\" tylko jedną stronkę zrobiłem... - swoją [lol]

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci mimo tego wyjdzie sporo grafiki, staraj sie zeby bylo duzo malych kawalkow, niz malo duzych ;] szybciej sie beda wgrywac.

 

jeszcze a\'propos kolorystyki: strona, gdzie najwazniejszy jest tekst nie moze byc za ciemna. probuj z jasnym tłem, dobierz do tego 2-3 kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kawałkami to nie do końca tak jest, bo niektóre super szybkie serwery (ale często źle skonfigurowane) zapychają się na amen przy dużej ilości elementów do wczytania. Proponuję ciąć tylko na tyle kawałkow ile potrzeba.

 

Przykładowo ostatnio miałem do czynienia ze stroną o dużej grafice pociętej na 115 kawałkow + pliki css, skrypty i z tego co wiem w wielu miejscach wczytywanie trwało wieki. Mimo że razem zajmowała moze 150 kb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może różnie to działa. Jednak testowałam takie rozwiązanie (strona miała ok. 120 elementów) i wszystkim osobom, które brały udział w eksperymencie wgrywało taką poszatkowaną stronę szybciej od składającej się z kilku dużych plików.

A testowane to było na: SDI, łączach: 2mb i 4mb

średni czas: ~15s

dla strony \'niepociętej\' ~38s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym okładzie jaki jest, to myślę, że tylko logo musiałbym by ewentualnie pociąć. Pozostałe pliki są bardzo małe Największy zajmuje 780b najmniejszy 51b,a w sumie 2,03kb:) Więc tego to chyba nie ma co ciąć. Z tym cięciem jest też taki minus, że zwiększa się objętość kodu i przeglądarka musi wysłać więcej zapytań do serwera, o czym pisał Leander. Ale w praktyce to różnie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Zmieniłem układ strony, grafikę i logo:) Chyba teraz jest lepiej?? Mi się osobiście nowy layout bardziej podoba:DNie chce mi się ciąć obrazków na mniejsze kawałki i mam nadzieję, że znowu nierozgorzej dyskusja, nad wyższością tego, czy tamtego rozwiązania;)

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Drug, piszesz, że marnie, ale co?? Mógłbyś bardziej sprecyzować swoją wypowiedź... W końcu jesteś Order Moderator:P Trochę powstało ostatnio stron i wiadomo, że każdy sobie zakłada forum:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug tu chodzi o co innego. Po porstu kazdy chce miec wlasne form po to zeby sie na nim rzadzic byc modem i miec przyjemnosc rozdawania modow.

 

Polki z calym szacunkiem, stronka jako tako moze ma sens ale forum nie.

 

W tej chwili moga sie lioczyc tylko fora niszowe, lub takie ktorych jeszcze nie ma.

 

Z forum graficznych sa Max3d.pl i forum Jerrego (forum 3d kom-net cos tam kazdy wie). Przyszlosc moze miec forum evermotion z uwagi na swiatowy zasieg.

 

Polki wiec po co zakladasz wlasne??? Zeby moderowac swoje posty is woich bliskkich koleogw ktorzy zzarejestrowali sie po to aby zrobic ci przyjemnosc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mORPH, nie wiem co to za zajawka być moderatorem, czy jakimś tam innym adminem:| Nikogo nie prosiłem, żeby się rejestrował na moim forum (Poza 1-szym userem testowym). Moich bliskich znajomych tam nie ma, więc nie wiem o co ci chodzi z tym \"Zeby moderowac swoje posty is woich bliskkich koleogw ktorzy zzarejestrowali sie po to aby zrobic ci przyjemnosc\". Może to tak wyglądać, ale z całym szacunkiem dla ciebie, tak nie jest. A teraz odpowiedź na twoje najważniejsze pytanie. Pewnie nieraz trafiłeś na stronę, gdzie księga gości przeradza się w dzikie forum. Założyłem to forum, aby jak ktoś ma pytanie, to pytał tam, a nie gdzie indziej. Teraz trochę historii. Chciałem stworzyć stronę wielotematyczną poświęconą temu, czym się zajmuję, czyli: Elektronika, programowanie, akustyka, grafika3d. Wtedy widziałem dużą potrzebę takiego forum. Jednak stwierdziłem, że to idiotyczny pomysł, żeby robić taką mieszankę... forum zostało(Usunąłem tylko niepotrzebne kategorie). Mam nadzieję, że ten wątek nie przerodzi się w kłótnię. Ja tylko chciałem, aby ktoś ocenił moją pracę:(

 

Mimo wszystko pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych klotni nie bedzie. To, czy masz forum na swojej stronie jest tylko i wylacznie Twoja sprawa i nikt nie moze Ci zabronic. Zastanowily mnie tylko watki o 3d, ktore rowniez tutaj sa prowadzone.

 

Zreszta mORPH, na Twoim i Karawana forum tez pojawiaja sie glosy, zeby powstal dzial 3d :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności