Skocz do zawartości

Materiał plazmy


ac1d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak w temacie prosiłbym o pomoc w stworzeniu materiału plazmy czyli takiego niebieskiego czegos (:P). Kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrać i licze na pomoc dobrych ludzi, jakimi niewątpliwie większość z Was jest. Oczywiście materiał pod mental rey'a.

 

Pozdrawiam i czekam na konstruktywne wypowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stary to nie jest plazma, nie wierz jak Ci w sklepie mówią.

 

Chodzi o tą świecącą rolkę? Proponuję zrobić geometrię która będzie tylko emitowała FG (niebieskie) i drugą, która będzie dawała kolor. Ten kolor to chyba by był jakiś shader sss ze światełkiem na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie niechodzi o rolke :) ja wem że to nie jest plazma :P, chodzi mi raczej o taki efekcik jak jest kolo napisu "RAZER" mniej wiecej taki efekt nie chodzi mi o dokładnie to samo ale cos takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chodzi nawet o gotową solucje, ale może jakaś podpowiedź co gdzie i jak mniej więcej ustawiać, żebym wiedział czym sie bawić i co zmieniać mniej wiecej, bo juz sam pokombinuje nad efektem koncowym, ale jak sie zabrac za to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jakies ładne zawijasy w PF (patrz tutki Leru) albo sfera + wielki noise + ms i na to materiał z falloff w opacity i jakies IOR koło 1 zeby nie załamywało potem falloff w difuse i ładne selfilumination na koncu jakis glow i powinno dobrze wyglądac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra :) fajnie dzięki bardzo, ale szczytem moich wymagań byłoby gdybyś mi jeszcze wytłumaczył pojęcia jakimi tutaj oeprujesz :P mianowicie co to jest:

 

- sfera

- ms

- IOR

 

z góry thx ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tullaris - bardzo zabawne 0_o

 

LHT o o o o coś takiego chodzi... tylko widzisz tam są 2 kolory- biały na kuli i niebieski na cieniu, a mi chodzi o to żeby one się przeplatały na kuli, i dodac glow .

Tylko to jest robione na mental rayu (materiale) nie zabardzo wiem jak mu dodac noise i fall-off zeby te kolory sie przeplatały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby kolory sie przeplataly mozesz uzyc materialu typu blend

i wpiac w niego dwa "mental raye"

w trzeci slot w blendzie daj jakas mape w skali szarosci, bedzie dzialac ona tak

ze tam gdzie jest czarny kolor bedzie pierwszy material, a tam gdzie bialy kolor bedzie drugi materiał na obiekcie (albo na odwrót:p) wsyzstkie posrednie szarosci będą przemieszanymi obydwoma materiałami

 

jendemu z tych materiałów mozesz np przypisać glow, az drugiemu jakis zwykly materiał...kombinuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zesta herezje popisali,

dwa sa proste na plazme sposoby, jeden stary:

zrobic mape przezroczystosci i taka samo kolorku, oparta o turbulence na gradient rampie (i tam sobie kolorki i fallof poustawiac);

 

a sposob drugi to chocby w scanlineau ustawic material, co na obiekcie bedzie zadany:

material z opacity noise, noise skladajacy si ez czarnego meiszanego z czarnym, niewidzialny czyli obiekt, a w properties obiektu ID na G bufer mu zadac jakies, i w videopost kazac zeby glow na tym efekcie byl z blyskawic z maskami na wszystkie trzy kolory zadany, i wtedy wyjdzie plazma jak z filmu,

 

no a mozna jeszcze w postprodukcji to wymeczyc.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r# wszystko ładnie brzmi i wogóle fajnie, myślę, że za działa, ale za cienki bolek jestem zeby skumac wszystko co tu napisales... mozesz jakos konkretniej to napisac bylbym ogromnie wdzieczny, bo mi cos nie wychodzi jak to probuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie podstawy maxa wam się kłaniają

takie efekty specjalne robi VIDEPOST (zobacz w tutorialu) parę klików i masz plazmę z poświatą itp.

 

Raczej ty się podstaw naucz, nie VIDEPOST tylko VIDEOPOST.

Ale videopost nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ac1d:

Czy to jest plazma?

screen_558.jpg

 

Jak tak to to właściwie to co vv3k70r napisał, tylko "wymęczone w postprodukcji". Na model nałóż sobie jakiegoś proceduralnego fraktala (noise z maxa chyba będzie ok). Wyrenderuj. Odpal ulubiony prorgam do postprodukcji. Ustaw sobie krzywymi takie dwa garby, wtedy wyjdą Ci takie "dziurki" w hmm... no po prostu ustaw graby. Później daj jakieś dwie warstwy glowa, trochę korekcji kolorów i jest.

 

przecież VIDEOPOST właśnie do tego został stworzony.

uzasadnij swoją wypowiedź (chyba nie jest)

No maxowy videopost ma jeden zasadniczy minus: wymaga ponownego renderowania sceny, w wypadku zmiany efektów. Poza tym daleko mu do możliwości softu do compositingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ze vpost jest trudny (to raczej mlotek w porownaniu z hirurgicznymi narzedziami z dedykowanych narzedzi do compostu) ale do wiekszosci efektow wystarczy... inna sprawa ze w w innych narzedziach sa presety zeby latwo bylo maplowac, wiec polceam korzystac z gotowcow, no i zapoznac sie z podstawami softu (zawsze przeciesz mozna naszopowac sobie 2d jak komus nada still)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności