Skocz do zawartości

SWAP na partycji FAT16 - jest szybciej! (dotyczy w2k i XP)


MareG

Rekomendowane odpowiedzi

We wrzesniowym numerze Chipa, przeczytalem artykul o porzadkach i partycjonowaniu dyskow, aby system dzialal najwydajniej. Oczywiscie w ramach wolnego czasu zrobilem sobie maly bajzel na dyskach i dodstosowalem je wg wytycznych. Wg zalecen plik wymiany usytuowalem na calej partycji 2GB sformatowanej w systemie FAT 16 - wiecej szczegulow w Chipie.

W kazdym razie moj domowy komp nie mieli juz bez potrzeby dyskiem w czasie bezczynnosci - tak mi sie zdarzalo poprzednio, a czy jest szybciej? W sume to nie zauwazylem tak bezposrednio, bo to sama w sobie dosc szybka maszyna.

 

Natomiast polecam umieszczenie SWAP\'a na osobnej partycji FAT16 szczegolnie posiadaczom starszych maszyn - to naprawde przyspiesza wczytywanie programow czy chocby zamykanie systemu - ogolnie system pracuje bardziej \"rzezko\" o czym przekonalem stosujac w/w partycje w moim firmowym, poczciwym, niezawodnym staruszku z PIII 866.

 

W sumie zadko kiedy jakies gazetowe sugestie mnie przekonuja bo zawsze mam sprawdzone wlasne sposoby, ale w tym wypadku - opisany sposob partycjonowania dyskow okazal sie trafiony!

Polecam

 

pozdrowionka

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności