Skocz do zawartości

SCENA 3D: komnata klasztorna


Kuciel

Rekomendowane odpowiedzi

hmm na poczatku chcialem stworzyc zwykly kosciolek ale jakos nie w moim stylu to bylo wiec postanowilem zrobic klasztor, ktory nalezy do mrocznej sekty, praca idzie mi powoli wiec jesli w dalekiej przyszlosci uda mi sie skonczyc to chcialbym zrobic jakas kilku minutowa, moze ze 2minutki animacyjke, pozatym to pierwsza praca ktora pokazuje na forum:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i iponujaco sie przentuje , bardzo mrocznie ze tak ujme biorac pod uwage te szkiety na górze :D

Pozatym ciekno i chyab nie jest to pokuj a komnata no nie ?

Mis ie oczywiscie to podoba i to bardzo , bravo :D

Ale co do swiatla mialbym zastrzezenia , hmm nie wiem nie podoba mi jakos , moze lepiej bedzi ejak dasz na kolumnach swieczki jakies , albo no nie wiem inaczej musi wpadac bo tworzy mgle i taki dziwny nastruj , no sam nie wiem to wkarzym badz razie moje zdanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ze swiatlem mam najwiekszy problem, bo niewiem jakie dac mam z 10 roznych renderingow ze swiatlem i to podobalo mi sie najbardziej, chcialem jakies pochodznie zrobic ale nie pasuja do filarow a pozatym cos mi sie z phoenixem stalo i jak urzywam to wychodzi z maxa do windowsa po przeinstalowaniu maxa powinno byc dobrze:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam nie uwarzasz aby to bylo skonczone , no sam mi przyznaj czego tu naprawde brakuje , no nie ??

Ale czego tego wlasnie nie wiem , moze ty wiesz ... a moze tak polorzyc nartwego zakonnika na podlodze w plamie jego wlasnej krwi z norzem w plecach, taka intryga w kalsztorze i wogle jak by to wygladalo no nie wiem , chcialbym ci pomuc ale nie wiem jak ty uwarzas zi co chcesz z tym zrobic hehehe :) :)

 

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug- wim ze identyczne to sie pozmienia tylko jeszcze niemam koncepcji jak, ale tez ta monotonia mnie denerwoje :(

 

Pionier- nie widzialem tutka wczesniej, dzieki cos mi zaswitalo w golwie:)

 

po pierwsze to sproboje te szkielety jakos rozsadnie przymocowac do sufitu bo same raczej by sie nie utrzymaly i calkowice zmienie krzesla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako iz komnata juz w 99% skonczona, postanowilem pomyslec nad samym umiejscowieniem katedry, wymyslilem ze bedzie miescila sie na wysepce dookola ktorej bedzie przepasc, wysepka polaczona bedzie 4 mostami, narazie to wyglada tak, prosze o opinie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł. Przęsła bardzo solidne ale taki cieniutki podest za chińskiego boga do nich nie pasuje (chyba że olewasz ograniczenia techniczne i robisz co Ci w duszy gra). Inna rzecz- jeden most przez rzekę- ok, drugi też- ok, trzeci (dwupasmówka) środkiem ? Dziwne... Geometrie lanscape chyba nieźle byłoby zaimportować z Terragena (darmowy), Bryce albo Vue- oszczędzisz sobie mnostwo pracy- ewentualnie zrobić na displacement z mapy szarości. Gdybyś potrzebował materiałów na temat klasztorów i architektury średniowiecza:

http://www.bc.edu/bc_org/avp/cas/fnart/arch/contents_europe.html

 

http://www.bc.edu/bc_org/avp/cas/fnart/Artweb_frames.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie materialy strasznie pomogly, liczbe mostow ogranicze do 2 jak radzisz bo to w sumie co jest to zbyt przesadzone, a teren znieksztalcilem tylko tak aby cos w tle nierownego bylo widac, a zaimportuje z bryca.

 

A nad ta skalka na ktorej znajduje sie budowla jeszcze popracuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w srawie kaplicy: Nie no te krzeselka wygladaja idiotycznie i te stoliki! Co oni tam beda pisac testy na prawo jazdy albo notatki sluzbowe ?! Naprawde mnie to rozbawilo...

Skoro juz tam maja sie gromadzic na siedzaco to prosciej i wygodniej wstawic tam typowe lawki jak w kosciele, mozna je dodatkowo wzbogacic w jakies diabelskie ornamenty itd. Kwestia identycznosci juz zostala powiedziana.

Sorry ze ostatnio tak ostro komentuje, ale widzac takie absurdy wole to wytknac (w dobrej wierze) niz napisac \"taa wyglada git\" czy cos w tym stylu - skoro nie wyglada a jest szansa to poprawic!

Co do katedry i otoczenia - nie lada trudne zadanie przed Toba - to bardzo duze obiekty wiec bedziesz musial sie przylozyc do precyzji, detalu i jakosci / szczegolowosci tekstur! Duze to wyzwanie, mam nadzieje ze bedzie OK!

 

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że zrobiłeś na mnie duże wrażenie tą katedrą! Z góry widze, że będzie bardzo klimatyczna. No pod warunkiem że \"akcja\" bedzie się działa w nocy, przy bladozielonym świetle księżyca :) Mile widziana by była lekka mgła unosząca się nad otchłanią. W napięciu czekam na kolejny render!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okienka wygl▒daj▒ strasznie nierealistycznie- albo daj im pe│ny │uk albo zako˝cz prosto- te trˇjk▒tne zwie˝czenia nijak nie siedz▒ w klimacie. W miejscu gdzie Âciana przechodzi w dach powinien byŠ jaki gzyms. Ten dziwny p│aski tˇjk▒t przy przyporze (na dole) jest... niearchitektoniczny po prostu. Ceg│a fajna tylko troszkŕ widaŠ na niej artefakty kompresji. Dawaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowtarzalnoŠ tekstury bardzo zauwa┐alna. Dodatkowo dziwnie to spŕkanie wygl▒da z tekstur▒, ktˇra siŕ jakby nie pokrywa z pŕkniŕciem (ta jasna smuga). Dodatkowo widaŠ j▒ w innym miejscu. Tekstruami zajmij siŕ dopiero jak model sko˝czysz. Tak jest lepiej.

P.S. Ka┐dy jednak pracuje jak mu wygodniej :D

I jeszcze jedo co chyba hdr ma niew│aÂciwe wspˇ│rzŕdne w enviromencie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resorry, że będę się czepiał, ale z tego co wiem to okna powinny mieć u góry zwięczenie łukowe a nie trójkątne, poza tym dach nie powinien być na samej górze płaski, bo takie budowle były kryte dachówkami, czy nawet przyjmując przekrycie z blachy, nie może to być płaskie. Tak jak budowle tego typu musiały być przekrywane sklepieniem, na skelpieniu tym była oparta więźba dachowa i te dachy były z reguły strome na całej powierzchni (no trójkątne po prostu czy też badrdziej wielospadowe) Siłą rzeczy odprowadzenie wody z dachu = rynny.

Oczywiście są to uwagi czysto formalne wynikające z tego, że jestem w temacie dachów.

A jak chodzi o całość to bardzo mi się podoba. Czekamy na wersję z pełnym oteksturowaniem.

Pozdrowka - Powodzonka:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za uwagi, zabieram sie za zaokraglanie okien( czy jak to sie tam nazywa ), a jak mowilem to jest tylko wstepna robocza teksturka, przyjemniej mi sie pracuje.

 

ps.

macie moze zdjecia jak takie zwieczenia dachow wygladaja, albo jak ida rynny bo nigdzie nie moge znalezc, a taki dach znalazlem na jednym zdjeciu (zdjecie jest na stronce do ktorej link podal mi RK wczesniej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

architektem to ty chyba ne zostaniesz;) dosc amlo ciekawa bryla tego hmm klasztoru jak mnniemam [ nie che mi sie czytac;p ]

poza tym powierzchnia dachu.. jest wielka, pewnie boisko pilkarskie by sie na nim zzmiescilo, jak juz masz takie szerokie mury - tj daleko od siebie, to powinienes zrobic jakis dziedzieniec w srodku albo cos takiego:) popracuj nad bryla:)

dwa dlaczego jakies 2 malutkie pomosty ida zz bokow, a z frontu nei ma mostu?:D

3. tiling na texturach :(((

 

no ale zobaczmy co ci z tego wyjdzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ida z boku bo to da lepsze wrazenie, to bedzie osadzone w klimacie fantasy lekko wiec troszke nagiec moze byc, zaokraglilem okna i chyba jednak lepiej wygladaja, jesli uda mi sie polaczyc cala moja wizje z tym co robie to bedzie to wygladac znacznie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności