Skocz do zawartości

AMD Athlon 1600+?


Gość mts

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wie co może być przyczyną wieszania się (tylko twardy reset) komputera z procesorem AMD Athlon 1600+, płyta ECS K7S5A. Nowy komputer z podstawowym oprogramowaniem Windows XP + ACAD 2000. Z góry wielkie dzięki, MACIEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czesc Ja tez mialem ECS-a i Athlon-a 1400 wieszal mi sie srednio co 20 30 minut :( lecz po zmniejszeniu czestotliwosci do 1000 MHz wszystko dzialalo poprawnie Tak wiec plyta nie dawala sobie rady Zmnienilem ja na MSI i wszystko gra A co do ECS-a to niby wystarczylo dodac wiatraczek na \"cipsecie\" kolo procka !!! Tak mi ktos kiedys wspominal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle dodam: A moze to walnieta pamiec? Taka ewentualnosc zawsze trzeba brac pod uwage jesli komp wiesza sie calkowicie - nagle bez zadnego ostrzezenia. Moze wystarczy zmienic - obnizyc CAS time czy jak to sie tam zwie...

Ewentualnie sprawdz to na innych (pozyczonych) pamiatkach, zanim postanowisz zmienic plyte.

A co do ECS to hmm opinie faktycznie ma jaka ma - albo chodzi na tym wszystko, albo totalna wjeba :(

Polecam MSI !!!

 

pozdr

Marek

 

[Edited on 11-2-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greetings!

 

Zgadzam sie z MareGiem. Sam mialem walnieta pamiec (chociaz wg. serwisantow pamiec byla w porzadku, ale na wszelki wypadek mi wymienili i jakos nic sie nie walilo). Wygladalo to w ten sposob, ze:

 

- Jesli chodzi o Maxa... rendery potrafily sie w polowie sypac...

- System WinShit - duzo bardziej niz normalnie sie wieszal

- Gry... ni z tego, ni z owego wylazilo do Pulpitu

- A po kilku misiacach (i 2xtyle reinstalkach) system mial to do siebie ze sie nie wlaczal... tylko trza bylo odpalic kompa... wlaczal sie Winshit... trza bylo czekac ok.2 minuty, reset i juz bylo ok...

 

Coz... Komputery to bardzo nielogiczne urzadzenia :D :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli Windows zgłasza, że jest ma uszkodzone rejestry to pamięć jest walnięta na pewno.

 

Ja sam ma ECS K7S5A i AthlonaXP 1.6+ wykręconego na 1.9+ (faktyczne taktowanie 1.6GHz)

I nie mam kompletnie żadnych błędów!

 

Masz aktualizowany bios?? Jeżeli nie to zaaktualizuj, a jeżeli tak to wtedy musisz zmiejszyć wszystkie wartości takie jak FSB, CAS, timing pamięci do minimum i powoli podnosić i patrzeć kiedy pojawiają się problemy.

 

Może też coś się grzeje?? Ja osobiście mam zdjętą jedną część obudowy bo za ciepło było w środku.

 

Pozdrawiam

Garret

Bywaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności