Skocz do zawartości

WIZUALIZACJA: Domek jednorodzinny :-)


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe, zaczynam kolejną wizualkę, ciekawe, co z tego wyjdzie...

Ponizej screenik z pierwszych 2h pracy :-) Wiem, że tempo mało ciekawe, ale no... coosh..

 

:-)

btw. co do dziwnego cienia na CSG, hmm... nie wiem czemu robi się takie coś, ale w wersji

 

finalnej będzie tam mesh, więc powinien zniknąć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystko fajnie tylko mam wrazenie, zejakbys mial w nim zamieszkac to na parterze by bylo bardzo ciemno. Okna sa tylko na tych wypukleniach, a reszta ... Jakos jak dla mnie tak dziwnie. Ale moze cos wymyslisz,albo ci sie taki podoba. To ty zdecydujesz czy to zmienisz czy nie. Milej pracy.

 

Zapraszam na mojego wipa:

http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=6614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, domek robię z projektu.. więc czepiać się tylko wykonania... no i detale sam wymyślam, więc liczę na pomoc w kompozycji ;) Hehehe, otoczenie można zawsze dokleić w shopie - tak jest szybciej, zwłaszcza, ze zależy mi na czasie... tj. nie mam terminu, ale chcę być ekonomiczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny updt!! Tym razem z częścią teksturek (niektóre do poprawy), ech nie mam czasu na nic... bueee... Kto jedzie na warsztaty?? Może jakiś max3d.pl meeting?? :) ...byle bez browar-compo, bo się odchamiam ;)!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny updt!! Tym razem z częścią teksturek (niektóre do poprawy), ech nie mam czasu na nic... bueee... Kto jedzie na warsztaty?? Może jakiś max3d.pl meeting?? :) ...byle bez browar-compo, bo się odchamiam ;)!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny updt... Do cieni na dachu nie przyczepiać się!! ;) Teksturki na razie częściowo finalne - pewnie popoprawia kolory, a dachoweczki jeszcze nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a popraw ty ten tilling ceglowek bo az razi:D, poza tym ladna wykladzina o wzorach trawy;D tez bys cos z nia wymyslil :) poza tym szybki brak jakis drobnych szczegolow jakies kwiatki itp:) doda klimaciku, of coz praca nieskonczona ale marudze na przyszlosc:D

ladny domek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niom, nieskończone - otóż to!! :-) Tilling, no tak, trzeba poprawić!! :) Co do refleksji - poki co jest tak ustawione, bo nie sa wlaczone fotony i regathering.. no i nie ma zaslon :) Popoprawiam to jeszcze... dojdzie jeszcze dachowka i rynny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie od czasu do czasu tu zaglądam i muszę przyznac, że przypominają mi się czasy gry The Sims, tam też się w końcu domy budowało :D co ja bredzę... :|

fajny domek ale mam nadzieję, że w renderze finalnym będzie inne ujęcie kamery, bo z tego to to wyglada jak makieta :) trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem jeszcze 1 render, ale nie chce mi się wkomponowywać ponownie :) Choć może wieczorkiem podeśłę - troszkę poprawiłem materiały, bo teraz rzeczywsićie jak makieta wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... wlasnie mialem chwilke wolna i sobie przegladam rozne wątki.... jesli chcesz to mam kilka (spoznionych) na pewno uwag:

1/ dach - w \"koszu\" tam gdzie przenikaja sie 2 polacie dachu ze soba jest z tegoly blacha - dachowki z regolynie dochodza do siebie

2/na krawedzi dachu sa inne dachowki, tzw narozne, co nieco zachcadza na krokiew

3/material szyb faktycznie jakis taki \"sztuczny\"

4/ a ktos mowil ze wyglada triche makietowo - moim zdaniem to nie tylko wina materialow, ale chyba i ujecia kamery - mnie uczono zeby pokazywac okiekty arch raczej z pktu widzenia czlowieka - czyli kamera na ok 1,7 m - wtedy to bardziej real by bylo moze

heh to tyle uwag ;)

acha i jeszcze pytanko jak by Ci sie chcialo ... dachowki to zwykla powt. sie tekstora... tu wyglada oki, ale co bys zrobil gdybys mial okreslone ze to ma byc np holenderka albo mnich - mniszka?? jkaos nie wyobrazam sobie zeby to tylko tekstura zalatwic - chyba ze z daleka tylko widoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!!

ad. 1 - poprawiłem to już dawno, ale zapomniałem zaktualizować wątku =)

ad. 2 - nie ma tutaj wogóle obić metalowych, które mają to zasłonić, ale w poprawionej wersji już są (póki co jestem na infie, ale jak wrócę do domu to zawieszę tutaj wersję finalną)

ad. 3 - hmm... no niech wam będzie ;)

ad. 4 - staram się zmieniać widoki w różnych projektach, żeby nie wyglądały tak samo!! :)

 

Co do dachówek - każda jest pojedynczym elementem.. to nie teksturka :-) Łatwiej byłoby z teksturą i displacement, ale tak wygląda o niebo lepiej i przy zbliżeniach równie realistycznie

dzięki za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze!!

1/ szyby juz duuzo lepiej

2/ przy kominie powinno byc opierzenie (jakas blacha, bo bedzie zaciekac woda)

3/ dookola domku powinna byc (tak mi sie wydaje) jakas opaska np bruk, zwir, itp.

4/ no o balustradce to juz pare osob pisalo - jakby taka byla naprawde jak u Ciebie, to by moglo przez nia wypasc jakies dziecko ;) heh a tego chyba nikt nie chce......

5/ no i w \"koszu\" nadal nie ma blachy - dachowki stykaja sie ze soba hehe

ale ogolnie juz fajnie wyglada

pozdro boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ech, już mi się nie che nic poprawiać... to miała być tylko szybka wizualka i nie chodzi mi tu o uzyskanie jakiegoś mega realizmu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności