Skocz do zawartości

Problem: statyw


Thorga

Rekomendowane odpowiedzi

planuje zakup statywu w niedległym czasie.

nie mam pojecia na co zwrocic uwagę, czy w zasadzie generalnie jest wszystko obojętne? :)

 

posiadam Nikona 7900, jesli to ma jakies znaczenie ;)

 

co doradzacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W przypadku tak lekkiego apratu spokojnie starczy Ci jakiś tańszy Velbon, dostępny np. w media markt. Zwróć uwagę czy zabardzo nie "klekocze" czy zatrzaski na poszczególnych częściach nóżek chodzą prawidłowo i czy cały się rozkłada. Rozłóż, postaw na podłodze, sprawdź czy jest stabilny i czy nic w nim nie trzeszczy ;] Bardzo przydatną rzeczą jest poziomica. Upewnij się czy jest szybkozłączka i możesz kupować. Spokojnie taki statywik dostaniesz już za jakieś 150 zł. tańszego bym nie kupował. Sam mam podobny, używam go razem z lustrzanką cyfrową i jak narazie nie jest źle :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dużo kasy to kup statyw na całe życie. Miałem Soligora przez 12 lat teraz od braciszka mam Gitzo. To mniej więcej jak Seicento do Lexusa. Jedyna wada to ciężar więc wypad w góry ze statywem stoi pod znakiem zapytania chyba żeś typ Pudziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacoslav

najlepiej kup MANFROTTO świetne statywy ale też zależy do jakiego aparatu potrzebujesz, bo jeżeli masz lustro i to ciężkie a masz troche kasy to najlepiej kup osobno głowice i osobno trojnog. najlepiej zeby glowica miala poziomice i miare kątową to bardzo pomaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności