Skocz do zawartości

wklesle napisy


SPIN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm chyba nie doszedłas - wiec napisze tak - rhino teraz nei mam i komend nie pamietam ale - na chłopski rozum - stwórz jeden kartonik tak zeby jakas jego czesc była wewnatrz drugiego kartonika(model), tak zeby poprostu kolidowały, potem zaznacz pierwszy i z menu po lewej stronie (chyba) wybierz i kliknij przycisk boolean(przytrzymaj) jak menu sie otworzy to wybierz jeden z 3 rodzaji : union, difference, intersection - kazdy ma inne zadanie - popróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mam obrazek - na tym obrazku to te 2 kulki na sobie na panelu po lewej stronie - 7 przycisk od góry. Kliknij i przytrzymaj tak aby sie otworzyło menu - tam sa rodzaje.

 

icekonvice_06.jpg

 

jak sie otworzy to szukaj drugiego od lewej stad

SolidT.jpg

 

a najpierw te obiekty musza kolidowac jak napisałęm jak np te tutaj wtedy jeden wytnie dziure w drugim.

 

BeforeBoolean.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, tworzysz wklęsłą powierzchnie, extrudujesz napisy, szukasz intersekcji, splitujesz i usówasz niepotrzebne pow. lub trimmujesz. Następnie możesz nadać dowolną grubość powierzchniom uzyskanym.

Operowanie na solidach jest takie... mało emocjonujące. :)

 

Mogę obrazkowo, ale to trochę później. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje :) właściwie niewiele zrozumiałam z tej ostatniej odpowiedzi, ale jak narazie udaja mi stworzyć wszystkie modele , co prawda są one starsznie proste ale i tak nieźle mi idzie, biorąc pod uwae że posługuje się rhino 2 tygodnie i wcześniej nie miałam nigdy kontaktu z programami graficznymi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności