Skocz do zawartości

Studio, opcja HD, Pojecia...


wojt0000

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowy więc na początek witam wszystkich użytkowników!

Tematy tutaj omawiane związane z maxwellem dotyczą głównie wtyczki pod maxa ja pracuje pod cinemą 4d więc pytanie będą dotyczyć raczej maxwell studio, więc:

1. http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=22837&highlight=resume temat już poruszany.

2.Gdzie w studio ustawić ilość próbek, są jakies ustawienia w render settings:bounces for preview ale po zmianie oświetlenie, natężenie światła w scenie nie ulega zmianie.

3.Przeglądając forum przewija sie nazwa SL domyślam sie że chodzi o sampling level który jednak ustala sie z góry więc nie rozumiem stwierdzenia "wnieskonczonosc mi to liczy. Juz 7 godzine i SL dopiero 14"

4."zawsze jakims rozwiązaniem jest skalowanie rendera koncowego i wyłączenie podglądu " nie wiem czy wyłączenie podglądu az tak przyśpiesza render, poza tym jak sprawdzić czy render uzyskał pożądaną jakość nie mając podglądu?

5.Jak maxwell współpracuje z procesorami wielordzeniowymi? Wykorzystuje w pełni możliwości obu rdzeni??zdaje sie ze maxwell lubi HT bardziej niz dual core"

6.Czy funkcja HD znacznie przyśpiesza render? W jakich jednostkach podawane są wartości hd w mb?Mam wersje demo 1.1 i maxymalną wartość jaką moge ustawić to 2000 wiec jesli to mb to 2gb, ale poprawa szybkości była niezauważalna.

Dzięki z góry za pomoc, moze odpowiedzi na niektóre pytania są banalne ale bądźcie wyrozumiali :) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ad pkt1 Szkoda,trzeba niestety być cierpliwym

Ad pkt3 Juz zczaiłem o co chodzi. w lewym górnym rogu wyświetlany jest stan SL,i logicznie podchodząc do sprawy to ustawienie czasu renderingu praktycznie nie ma znaczenia bo render kończony jest w momencie uzyskania ustawionego SL, czyli np ustawiając SL na 5 i czas na np 600 godzin maxwell i tak skoczy renderować po np 30 min bo osiągnął zamierzoną wartość SL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wpisuj 9999999.... i 25 :) i nigdy nie skonczy a zastopujesz kiedy będzie ci sie podobac.

 

Ht rulez - jest znaczy przyrost..

 

HD - korzysta z dysku twardego - nie obciaza tak ramu ale jest dobre tylko do renderów o wysokiej rozdzielczości bo wtedy nie zamula tak ramu - a render highres jak pomniejszysz z np 2000x2000 do 1000x1000 to noise jest automatycznie mniejszy :) co za tym idzie mniej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj znowu z opcją hd i wogóle nie mam podgladu renderu to po pierwsze a po drugie render mi sie nie zapisuje nie wiem co jest nie tak, jest komunikat "starting hd enable" czy cos w tym stylu juz nie pamietam dokładnie, renderuje sie(bez podglądu) kończy render,niby go zapisuje i nic :/

A co do SL 25 to chyba kiedyś osiągnie te 25 i skonczy sam, czy raczej trzeba tygodni by osiągnąć taki poziom :)?

Z HT znaczny przyrost a jak sie to ma sytuacja z dualcore?? Na forum widze ze duzo uzytkowników ma athlony 2X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz rendering, odpali się mxcl to możesz zatrzymać go pozmieniać ustawienia HD i odpalić rendera w mxcl. wtedy jest podgląd.

co do dual core to mi przyśpieszyło 2x :P jak HT chodzi to nie wiem.

SL 25 jest raczej nie możliwe osiągnąć chyba że dasz 2 face'y :jednego emitera i drugiego z innym materiałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to raz osiągnięto poziom 25 sampli wiec raczej w dobie dzisiejszego sprzętu akurat tobie to nie rozi - ht przyrost znaczny daje - ile ? - nie powiem ci tego na oko - na stronie producenta są benchmarki i testy poczytaj - na dual nie jechałem. Render zapisuje sie w katalogu gdzie masz zainstalowane oprogramowanie nextlimitu w folderze output.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z pkt2? Nikt nie ma pomysłu gdzie ustawić próbki w studio? A jak sie ma do całości "render threads"? A i jeszcze pytanko, można na maxwellowskim niebie uzyskać chmury? Próbowałem pokręcić parametrami turbidity,ozone i water ale nie zauważyłem ani jednej :) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz puścić dużo cząsteczek z materiałem wody i wyrenderować fizycznie poprawne... Render threads jak masz 2 procki to ustawiasz na 2, przy HT możesz też dać więcej.

Co do wydajności to HT pozostaje daleko w tyle za dwujądrowymi: http://www.maxwellrender.it/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=40

Tylko 2 jednojądrowe Xenony z HT są szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności