Skocz do zawartości

Renderowanie pełnej animacji


jedi-killer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A i tak najlepiej jest przeliczać animy do sekwencji plików. Jeśli ktoś o tym nie wie, niech sobie wbije w mózgownice raz na zawsze :))

Bezpiecznie - np. gdy prąd wyłączają nie tracisz całej animy tylko jedną klatkę...

itp, itd.

A potem sklejasz w dowolny format...

sru tu tu tu... no i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Skilo

Bor: Nawet jak ci sie animacja pod koniec spiepszy to przeciez jest do momentu w ktorym padla. Pozniej mozesz wyrenderowac reszte i polaczyc w jakims programiku. A jak nie to zawsze jest div-x fix

Teoria jest dokładnie taka, a praktyka już nie raz wykazała (są przykłady na tym forum), że nie zawsze tak działa, więc animacje zdecydowanie należy renderować do plików graficznych.

 

I jeszcze do autora wątku:

Temat się rozrasta, więc się zapytam, czy właściwie planujesz tu pokazać coś swojego?? Bo jeśli to miała być tylko prośba o pomoc, to dział trochę nie ten :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skilo....wszystko się zgadza ...tak jest też u mnie ...ale niektóre karty graficzne mają obsługę przez plik TYMCZASOWY (moze to też zależy od kontrolera Dysku..?..)... który przy ( nawet awaryjnym) wywaleniu się renderingu ...ZNIKA tajemniczo z dysku... bo nie ma zapisanego końca pliku..

( można co prawda spróbować odzyskać te informacje jakimś Recover\'erem ) ale i tak w odzyskanym pliku nie będzie zamknięcia pliku...

 

hmm.. na szczęście nigdy nie musiałem renderować niczego dłużej niż 20 min.

a to nie wielka strata... czasu..

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdecydowanym przciwnikiem animowania od razu do avi. Renderuj tylko do pojedyńczych bitmap jpg, albo tga. To, że ci się wysypie, to jeden problem. Może okazać się, że coś źle ustawiłeś w kodeku (np za duży plik wyszedł, żeby go tu pokazać:) ) i trzeba renderować jeszcze raz... Albo w klatce xx okazuje się, że coś nie tak i znowu od początku. Zmontować do avi można używając samego 3ds maxa. Albo w video post, albo jak masz dużo ramu, wrzucasz do RAM Playera i jak się wrzuci, dajesz poprostu save i wybierasz format avi:)

 

Pozdro[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze przedmowcy juz ci odpowiedzieli ale nie czytalem! - wiec musisz ustawic 3 rzeczy[ animacja ]- ilosc klatek np. 0-100, save klikasz i wybierasz avi - jak ma byc zkompresowane, i na dole obok ;render; masz okienko i ustawiasz np. persectiv lub camera 01 itp. tylko w tle musisz miecz widok na wszystkie viewporty , inaczej bedzie dostepna opcja teko okieka ktore jest na fuulcrteana! - narazie kurt_hectic - przeczytalem poprzednikow - jak walniesz avi z nazwa lokiec - tam jest :l: - niedostepna na tej klawiaturze :) tam gdzie sie reka zgina - to zrenderuje ci np - 5 godzin wszystko cacy na np. pulpicie pojawi sie plik - a na samiutkim koncy wuskoczy ze nie da sie zapisac pliku - kicha - przynajmniej ja tak ma!!!!!!!! - to samo w innych ang - programikach - np - do laczenia scen i dodawania dzwieku -- ulead video studio -- pozrd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności