Skocz do zawartości

czy aby moc korzystac z mental raya trzeba cos doinstalowac/


matchor

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy w 3dsie wiec sorry jezeli kogos moje pytanie urazi. Ale w wielu tutorialach, czy chocby na forach pojawia sie renderowanie w mental rayu. Niestety w opcjach renderowania jak wybiore opcje

Production - Preset: menta.ray ...

 

pojawia mi sie okienko "Select preset categories" - "Mental.ray renderer processing Indirect Illumination" Biore LOAD i nic sie nie dzieje nie renderuje tego co powinno. Moze trzeba cos wczesniej doinstalowac bo standardowo te opcje mam wylaczone. I np jak chce stworzyc nowy material MentalRay to 3dsik tego nie widzi zn widzi p ozaznaczeniu typow niekompatybilnych. Nie wiem o co chodzi. Dzieki za odp. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Na początku musisz sobie wybrać z jakiego silnika renderującego chcesz korzystać

Production - Preset: menta.ray ... to nie wybór rendera tylko którejś z jego predefiniowanych konfiguracji.

Wytłumaczę Ci łopatologicznie jak to zrobić:

A więc tak:

Odpalasz maxa klikasz na Rendering---Render---w zakładce Common zjedź na sam duł rozwiń zakładkę Assign Render--- teraz koło Production (zobaczysz z jakiego silniczka właśnie korzystasz) kliknij sobie na te 3 magiczne kropeczki po prawej stronie (pojawi ci się okienko z dostępnymi silniczkami renderującymi) wybierz w okienku mental ray Render i zatwierdź ok.

Twoje pytanie pojawiło się już kilka razy na forum. Czytaj uważnie posty.

Korzystaj też troszeczkę z maxowego help'a bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok thnx wielkie, szukalem na forum ale niezbyt dokladnie jak widac.

mam jeszcze pytanko ... bo wczesniej uzywalem tego standardowego renderowania i uzywalem swiatla Skylight i w ustawieniach AdvancedLighting Light Tracera zeby uzyskac takie fajne cienie wokol obiektow na scenie. Jak wlacze tego MentalRaya to mam ciemnosc :| zaraz pojde poszukac opisu czym sie w ogole roznia te sposoby renderowania wiem ze od tego powinienem zamiast pisac na forum ale jakby mogl mi ktos w skrocie wyjasnic czemu teraz mam ciemnosc i jak osiagnac takie fajne cienie skylighta w przypadku mentalRaya bylbym wdzieczny :)

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności