Skocz do zawartości

Moja pierwsza animacja - jak ją zacząć ? :)


Gość Play

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Niedawno zaczalem swoja przygode z 3ds max 5, moja prosba brzmi nastepujaco - prosze o tytuly ksiazek badz adresy stron na ktorych moglbym nauczyc sie tworzenia animacji, z gory dziekuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hello :)

 

Po pierwsze: zmień temat wątku na jakiś sensowny (edycja postu)

 

Po drugie: chodzi Ci o obsluge character studio, czy ogolne zasady animacji?

 

To co mi przychodzi na mysl z biegu:

http://www.animators-online.com/html/tutorials.php - tutki do character studio

http://gfx.alternative.pl/ - w katalogu stron znajdziesz kilka linkow do stron poświęconych animacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje za linki do stron postaram sie cos tam znaleźć, a tak wogóle to chodzi mi o całość dotyczącą animacji, praktycznie wszystko od podstaw :)

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że stwierdzenia: \"Niedawno zaczalem swoja przygode z 3ds max 5\" i \"nauczyc sie tworzenia animacji\" razem mogą być zabójczą mieszanką.

Chyba na początek przydało by się pouczyć technik modelowania, teksturowania i oświetlenia scen, a potem brać się za animację.

 

Nie wiem, czy starczy Ci zapału na taką ścieżkę, ale życzę wytrwałości :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o texturowanie modelowanie itd...to praca wre :) ucze sie mozna powiedziec dość szybko ale nie ma co ukrywac nadal jestem lamerem 3d :) serdecznie dziekuje za zyczenia wytrwalosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem zaczynanie nauki animacji od animacji postaci to dramat w jednym akcie. Bedzie bolalo - uwierz mi. Zamiast rzucac sie na duzy projekt, rob wprawki, poznawaj techniki animacji, naucz sie zasad ekspresji i motoryki ruchu.... na wymiatanie przyjdzie czas :)

to dotyczy was obu. Zarowno Play jak i xMark. Zciagnijcie wodze i uczcie sie, a cierpliwosc zostanie nagrodzona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez proponuje zaczac od prostych rzeczy typu ozywienie kulki czy pudelka. Na takich prostych cwiczeniach i tak mozna wiele sie nauczyc, a odpada kupa problemow technicznych, ktore na 100% poznasz na wlasnej skorze jesli od razu wskoczyc w cos bardzo zlozonego.

W Polsce ukazala sie ksiazka \"Cyfrowa animacja postaci\", autor G. Maestri bodajze, wprawdzie nie ma tam opisu konkretnych krokow w konkretnym pakiecie, ale jest duzo bardzo przydatnych informacji ogolnych oraz jakies cwiczenia typu animacja worka z piaskiem tak, aby wygladala jak postac, cykl chodu itd.

Do samego Max\'a bylo chyba cos takiego jak czarna ksiega animatora. No i zawsze jest help, ktory o ile wiem w Maxie jest dosc rozbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności