Skocz do zawartości

Windows 2003 Server Edition


Swietlik

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zainstalowałem sobie bete windowsa 2003 Server.

Na pierwszy rzut oka jest przyjemny i sprawia wrażenie profesjonalnego servera.

Niestety tutaj pochwały się kończą. Jest całkiem śmieszny bo np. przy zamykaniu systemu prosi mnie o podanie powodu dlaczego zamykam czy resetuje system i czy jest to przezemnie zaplanowane czy może jakaś aplikacja mnie o to poprosiłą.

Chciałem go wypróbować do podzielenia neostrady.

Nie ma w nim nic specjalnego, cały system to narzędzia do udostępniania łącza, a jednak nie udało mi się tego zrobić. W momencie gdy wszystko było skonfigurowane (po ośmiu godzinach męczarni) windows zaczął zachowywać się jak poprzednicy. Zaczął się sam wyłączać, resetować wysypawać różnymi błędami, zawieszać. Wszystko wróciło do normy gdy usunąłem wszelkie usługi dotyczące sieci. Jednym słowem mówiąc microsoft napisał nowy system z myślą o serverach, a tu burak. System sypie się gdy wykorzystujemy go do celów jakich został napisany. Nasz kochany Bill\'u może wróćmy do versji 3.11, niezawiesił mi się ani razu :-)

Oddzielne programy też nie chodzą (Winroute, WinGate) bo ma w sobie jaką wredną blokade której i tak nie moge znaleźć, hehe.

Już nigdy więcej nie zainstaluje nowej wersji windowsa bo każda następna jest coraz gorsza.

 

Ale jak by nie patrzeć była też do ściągnięcia wersja 64 bitowa do nowych procków AMD, może będzie lepsza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmm mi sie nawet podobal bo net code mial szybsyz pozaym pare swietnych intra net tools milam na servie poki nie zdechl smiecia tragiczna na video kodeki

u mnie to normalne :/ ;)

u mnie lecial z podzialem internetu (rasppoe driver adsl drivers) nie mialam najmniejszego problemu ustawilam go jako proxy z instalowanie wireslan nie bylo problemu

ale nie obsluguje 2003 usbfirewire i takich tam specjalow

w sumie nawet niezly byl pare poprawek by sie przydalo

zre go pare bugow jescze ale mysle ze po update ( mam nadzieje) bedzie ciekawszy ten systemik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz 2003 Server mam od miesiaca i jak dla mnie jest bardzo przyjemny, na poczatek trzeba pogrzebac troszke w rejestrze i wszystko dziala jak nalezy, doslownie 5 minut roboty, a to zeby nie pytal sie przy wylaczaniu tez da sie bardzo prosto wylaczyc, 3ds max6 mi dziala bez problemu, grafika i muzyka tez sie zainstalowala, gierki sie uruchamiaja a filmy odtwarzaja, pozatym uruchamia sie 24 sekundy a nie 1,5 minuty jak XP-ek, i necik tez troszeczke szybciej chodzi, pozatym obsluguje TCP/IP 2.0 , wiec jestem jak narazie zwolennikiem tego windowsa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 2003 jest o niebo lepszy od windowsa XP, ja na razie jednak wybralem w2k ale i tak uwazam ze po poprawkach bedzie lepszy, sieci nie mam w chacie wiec tutaj akurat nie testowalem ale wszystko inne dziala bez zarzutu, pytanie przy wylaczeniu mozesz wlaczyc w narzedziach administratora w uslugach, pelna akceleracje karty graficznej i dirct x musisz wlaczyc rencznie tak jak i muzyczna i mozliwosc nagrywania, generalnie na poczatek moze sie komus wydac do d.. ale ja wole systemy gdzie mam duza kontrole nad tym co sie dzieje

pozdrawiam

 

ps jezeli masz dostep do netu mozesz poszukac, na pewno jest mnostwo stuffu opisujacego co i jak...

 

a co do wersji 64 bitowej.. masz taki procek? jezeli nie to czemu ma byc lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności