Skocz do zawartości

Problem z oświetlenime sceny


Shiva

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem renderuję scene w FinalRender (SP3) i oto efekt uboczny :http://img125.imageshack.us/my.php?image=domektest1ym3.jpg

Ustawienia są takie:

General>> Light type – spot, Shadows - Ray Traced shadows, Multiplier – 2,5

Render >> GI>> Sky – 1.0 białe, >> Global>>Enable bounces 2 białe,

Reszta nie zmieniana proszę napiszcie co jest do kitu i co mam zmienić.

Mam również VRay (1.48) i też by było fajnie na nim poszaleć czy mogę prosić o wskazówki co do oświetlenia w/w sceny ? Z góry dziękuję za info Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ktoś kiedyś zadawał podobne pytanie tylk że dotyczyło VRaya. Wtedy chodziło o za duży parametr Blur GI czy jakoś tak, jak masz taki parametr w finalRenderze to go zmień na zero. A jak nie masz to już nie wiem :)

 

Co do VRaya to na stronie chaosgroup jest manual do niego, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wierzcholki tworzace sciane i sufit sa na pewno zweldowane ? a gdybys sprobowal utworzyc na tych odcinkach jeszcez kilka wierzcholkow ktore lacza plaszczyzne sciany i sufitu ? wydaje mi sie ze to problem modelu a nie ustawien renderera. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wciąż upierałbym się przy ustawieniach ilości photonów, ostatnio sam renderowałem sobioe przykładowy pokoik i miałem identyczny problem: takie dziwne rozświetlenia w kątach i wystarczyło zwiększyć ilość photonów. tylko że mówię nie znam ustawień final rendera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni temat skasowałem, ten przeniosłem do odpowieniego działu.

 

Kilka uwag:

 

Staraj sie wybierać odpowiednie działy dla swoich pytań.

 

Wątek ma źle nazwany temat i jeśli nie zostanie poprawiony zostanie skasowany.

 

Szczegóły dot. nazewnictwa wątków znajdziesz tu, dokładnie chodiz o punkt #9:

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=3820

 

Edytuj pierwszy post > Go advanced i tam popraw nazwe wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jesli np przeprowadzilbys sobie diagnoze sceny dot. ilosci photonow (nie wiem jak to wyglada w final renderze ;/) to w tych roswietlonych miejscach bedzie ich wlasnie najwiecej , dlatego mysle ze zwiekszenie ilosci photonow nasili tylko ten efekt.Z tego co kojarze , w takim radiosity np , wszelkie informacje dotyczace bilansu promieni przechowywane sa wlasnie w wierzcholkach , jesli np polozyc by jakis obiekt na plaszczyznie z ktorym nie mialby wspolnych wierzcholkow to rowniez pojawia sie dziwne rzeczy w renderze , jak probowalem cos renderowac w mentalu to wszelkie niedokladnosci siatki (niezweldowane wertexy , poprzesuwane wzgledem siebie , wyizolowane wertexy itd) skutkowaly wlasnie podobnymi efektami , jakies przeswietlenia lub czarne dziury. Sorry ze tak sie rozpisalem :P Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja cos wyjaśnię nie sadze ze jest to sprawa geometrii, po pierwsze do oświetlenia wnętrzy skylight nic nie da no chyba ze masz dziurę w suficie :D więcej byś zyskał gdybyś włączył - consider Backgroud w sekcji Flags, Enable Bouces - conajmniej na 4 przy zastosowanym przez Ciebie oświetleniu to powinno dąć lepsze efekty w rogach, plus podniesienie poziomu HR - Rays i min/max denisty (z tym nie boj sie nawet wartosci 15/100) no i na koniec kolor Bounces - im jasniejszy tym jaśniejsze będą cienie liczone od GI zrób go szary ale nie biały!!

Rada co do systemu oświetlenia sceny zamiast jednego źródła za oknem zastosuj kombinacje spota i RectLight z sekcji finalrender light daje dużo lepsze efekty tzn gładsze cieniowanie. Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności