Skocz do zawartości

Modelowanie samochodu - Poly - mały problem?


Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam. Mam malutki problem i pytanie. Posiadam aktualnie zainstalowaną wersję maxa 4.0, poprostu ogranicza mnie sprzęt który posiadam dlatego nie zdecydowałem się na zainstalowanie maxa 5. Modeluję właśnie samochód na Splainach, nie dokońca mi to wychodzi ponieważ mam później problemy z siatką. Zainterosowałem się tutorailem Ludzi z evermotion http://www.evermotion.org/car/CAR.htm. Lecz nie mogę sobi poradzić z modelowaniem POLY. Rozchodzi się o to, zamieszczę obrazek

 

problempoly.jpg

Pisze tam że należy zaznaczyć Edge wcisnąć klawisz shift i przesunąć w tutorialu widać że Edgy są kopiowane a umnie gdzy robię to operację max nie kopiuje mi Edgów tylko je przesuwa. W miarę poradziłe sobie z tym poprostu każde Edgy, które chcę przesunąć najpierw robię chamfer a później je przesówam, ale problem z tym taki czym więciej wymodeluję tym więcej problemów mam z objektem. PROSZĘ O JAKĄŚ POMOC PLEASE...:(.

Wydaje mi się że to wina maxa poprostu starsza wersja. Ale nie dokońca jestem tego pewny. Może można to inaczej zrobić bądz inaczej modelować Poly. Z góry dzięki za pomoc i informacje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Editable poly we wcześniejszych wersjach max\'a nie było tak rozwinięte, jak w MAX\'ie 5.

Z tego co pamiętam, to do starszych wersji był plug-in, który rozszerzał możliwości polymodelingu, ale nigdy go nie miałem.

Ja podobną sytuację do Twojej mam w GMAX\'ie - tam także nie ma extrude\'a krawędzi w editlable poly, więc gdy chcę extrudować, to konwertuję obiekt na editable mesh, a całą resztę robię w poly. Oznacza to ciągłe konwertowanie w dwie strony, ale zawsze jest to jakieś wyjście.

 

PS. I jeszcze jedna sprawa - dopasuj wielkość swojego avatara do obowiązującego regulminu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema:)

moze i ja swoje trzy grosze wsadze:

 

z tego co pamietam w max4 mozesz sobie poradzic w nastepujacy sposob - boxa skonvertuj nie do poly, ale nadaj mu modyfikator edit mesh!!!ta metoda modelowania jest blizniaczo podobna do poly-jest takim \"poprzednikiem\" poly, ale problem edgow na bank ci sie rozwiarze!!!!

 

 

PS. fajnie obaczyc swoj screen;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie \'delete isolated vertices\' pojawia się gdy usuniesz wszystkie polygony wokół jakiegoś punktu. Jeśli wybierzesz nie to zostaje punkt, który nie należy do żadnego polygonu.... a po co?? można go np później wykorzystać przy tworzeniu nowych polygonów, ale przy modelowaniu głównie poprzez extrude i weld, raczej standardowym zachowaniem jest usuwanie takich vertexów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności