Skocz do zawartości

Mity i legendy: wielki duch


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

DLA JURY :)

 

PL:

 

Indianie tak samo jak inne kultury mieli swoje legendy, w swojej pracy chciałem zobrazowac legende o "Wielkim Duchu". W pracy używalem tekstur wyłacznie malowanych recznie. Natomiast co do narzedzi to 3ds max, zbrush, photoshop, vray :). Za inspiracje posłuzyl mi koncept

http://www.slibe.com/imagestumb/ac7935b7-1152765469-userI.jpg, którego autora jednak nieznam. Uzylem go w dośc "luznym" stopniu :)

 

 

EN:

 

 

 

 

5e4d4604-wielkidu_h1_jpg.jpg

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

Witam, chciałbym i ja dołączyć do wszystkich i stoczyć boje :). Poniżej krótka historyjka.

 

 

W większości indiańskich wierzeń pojawia się Wielki Duch, czyli niezbadana siła obecna we wszystkich formach życia. Znany jest on również jako Kreator, lub Wielki Stwórca, i przypisuje mu się stworzenie wszystkiego, co składa się na wszechświat. Pomagają mu w tym inne duchy, które powiązane są z różnymi elementami przyrody.

 

Każde indiańskie plemię miało dla Wielkiego Ducha swoje własne określenie: Algonkinowie nazywali go „Gitche Manitou”, Czejenowie – „Heammawihio”, a Szaunisi – „Finisher”.

 

Indianie wierzyli, że ziemia i ludzie są ze sobą powiązani mistyczną współzależnością. Opowiadań o duchach nigdy nie zapisywano, lecz przekazywano je ustnie z pokolenia na pokolenie. Przekazy te wyjaśniały też wiele naturalnych zjawisk, począwszy od tego, skąd wziął się ludzki płacz, a skończywszy na tym, jak powstały rzeki i góry.

 

 

Poniżej concept, będzie zapewne w dosć dużym stopniu zmieniony. Tu i ówdzi e dojdą pochodnie, roślinki + jeden szaman :). Wszyscy te smoki robią chciałbym być orginalny :)

 

http://www.slibe.com/imagestumb/ac7935b7-1152765469-userI.jpg

concept: autor nieznany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

max_1989 -> będziesz przenosić koncept dosłownie tak jak jest dodając tylko pare elementów czy to tylko oparcie ? Super by było zobaczyć coś tylko lekko opartego na tym koncepcie, którzy przedstawiłeś :)

 

witam i powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zapewne juz większosc z was zapomniała o tym wątku :) a ja ciągle pracowałem.

 

Chciałem aby ta bitwa nauczyla mnie przede wszystkim wypalania displace'a :) i tak sie stalo ... . Nigdy mi nie szło modelowanie skałek itp wiec pomysł z jaskinią wydał sie dosc ciekawy :). Model podstawowy zrobiłem w maxie później eksport do zbrusha i tam displace'ka sie wypaliło i spowrotem do maxa :).

 

Poniżej efekt moich prac :). Miejscami wyszło kilka baboli aczkolwiek to sie zakryje jakimiś roślinkami :). Conceptu raczej sie nie bede zbyt mocno trzymał, bo nie mam ochoty na tworzenie kopii :).

 

 

 

a0c02a73-1-jpg.jpg

 

 

ogromne podziękowania dla dwóch misiaczków: klicusia :* oraz mrw_1980 :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za komentarze :)

 

Troszke popracowalem i takie coś wyszło :) big całusek dla Vorusia :* za pomoc w "oświetleniu" :)

 

 

1d1792ce-3minires-jpg.jpg

 

wersja w wyższej rozdzielczosci:

http://www.slibe.com/image/8de7028a-4-jpg/

 

 

PS: jeśli chcecie sie brac za displacy a macie słabe serce to nie róbcie tego :) szkoda zdrowia ... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx kurt za komentarz ;) ty dalej tkwisz przy swoim, zapewniam ciebie ze bys sie zachasał modelując te wszystkie fałdki juz nie wspominając o kompie :)

 

 

Tymczasem troszke popracawolem i zaczolem prace nad wodą. Wszystko co nowe dodalem w photoshopie. Nie oszczedzajcie tak komentarzy :)

 

 

825fa33f-4med-res-jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferni --> a komu taki klimat nieodpowiada? :) tylko zeby taki klimat osiągnąc trzeba osiągnące pewien poziom jaki przychodzi z latami ...

 

Natomiast jeśli chodzi o prace to nieco zmęczony już tą pracką pokazuje to co mam na chwile obecną, powoli mi brakuje juz pomysłów na dodawanie kolejnych elementów a konkretnie pomysłu na nie, stad mam prośbe o to abyście coś doradzili :)

 

2debf6da-13-jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Oryginalność pracy duża.

Jak dla mnie ma to nawet klimat :) ("światło w tunelu" z bajerami ;) ). Pamiętaj, że w takich pracach duży wpływ ma gra światła, która odgrywa tu dużą rolę (na razie jest dobrze, ale zawsze można to jeszcze dopieścic :D). A co dodać? Masz tu dużą dowolność, nie będę mówił co dokładnie... bo później będzie na mnie :P, ale spróbuj puścić swoją ulubioną piosenkę, zamknąć oczy i się wczuć w ten klimat (coś do głowy musi przyjść), choćby jakieś roślinki jak było już wspomniane, a może nawet jakieś duchy w poświacie :). Co wymyślisz będzie dobre (nawet napis "byłem tu Edek" może dać coś do myślenia :D)

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5e4d4604-wielkidu_h1_jpg.jpg

 

 

W więc tak .... Patrzałem sobie cały dzionek dzisiaj w tą pracke troszke poprawiłem i uznałem że czas najwyższy kończyc, za wiele istotnych rzeczy juz nie jestem w stanie dodac, a spędzanie całego dnia na dodaniu kilku splinów których zrobienie zajmuje kilka minut nie ma sensu .... zapraszam do komentowania w dziale finished works :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności