Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Asgard - Kraina Bogów [ update 08.08.2006 10:10 ]"


hkropinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z wielkim szacunkiem skłaniam się ku oporowi, który odnalazł tak interesujący koncept, ten, który widzicie poniżej. Kiedy ujżałęm tą pracę, mówię sobie - "muszę to zrobić", jest t odla grafika wspaniala praca, można wycisnąć z siebie dużo przy teksturach, modelach, a takze zaplątać w to Zbrusha;) Zyczę powodzenia wszystkim uczestnikom!

 

asgard.jpg

 

Legenda znaleziona przez opora:

 

"Na niedosięgłych wysokościach, na samym niebie, podtrzymywanym przez czterech krasnoludów: Austriego, Westriego, Nordriego i Sudriego, rozłożone są dwie krainy boskie, Asgard i Wanaheirn . Wanaheim jest starszy, istniał nim przybyli Asowie i nim wybudowali Asgard na wschód od murów Wanaheimu. Mimo że Wanaheim wiekiem się szczyci, większość bogów mieszka w Asgardzie i kraj ten znamy znacznie lepiej, niż starożytny Wanaheim.

 

Z ziemi naszej dostać się do Asgardu można jedną jedyną drogą, poprzez tęczowy most Bifrost, pilnowany przez bystrookiego boga Heimdalla. Wprost z Bifrostu wkracza się na przestronną, bajecznie zieloną równinę Idawall. Na jej odległym skraju dostrzec można mury Asgardu.

 

Z początku gród ten Asowie słabo umocnili, dlatego też Wanowie zdobyli go jednym wściekłym szturmem. Później wszakże, dla ochrony przed Thursami, bogowie postanowili wznieść potężniejsze mury. Zbudował je z kamienia pewien olbrzym, w zamian żądając Freyi zaj żonę, a na dokładkę Księżyca i Słońca. Bogowie zgodzili się na tę cenę, ale dzięki sprytowi Lokiego i sile Thora nie musieli wypełniać warunków umowy. Tak Asgard został umocniony.

 

Wewnątrz murów wznoszą się najwspanialsze budowle Aldy - pałace niebian. Prawie cały boski ród zamieszkuje asgardzki krąg, jedynie Gullweig przebywa w Wanaheimie, Njórd w Noatunie na wybrzeżu, morskim, Frey w Alfheimie, Aegir i Ran w głębinach oceanu, zaś Hel w Niflheimie. Wszyscy inni bogowie zażywają wypoczynku w luksusach; Grodu Asów. Największy pałac Asgardu, Bilskirnir, należy do boga Thora, zaś za najznakomiciej wzniesione uchodzą wszystkie trzy dwory; boga Odyna. Spośród nich pierwszym jest Walaskjalf o niebotycznej wieży Hlidskjalf. Odyn, tronując na jej szczycie, sięga wzrokiem ku każdemu skrawkowi wszystkich dziewięciu światów. W Asgardzie znajduje się też przesławna Valhalla ("Sala Poległych"), gdzie trafiają Einherjarzy, którzy zasłużyli sobie na przebywanie i uctowanie z Odynem. Stąd też wyruszą boskie wojska na Ragnarók.

 

Mimo, że Asgard unosi się w przestworzach, co jakiś czas, magicznym sposobem, wyłaniają się granice, oddzielające go od krain olbrzymów: od Muspellheimu - bór Myrkwid, zaś od Jótunnheimu - nigdy nie zamarzająca rzeka Ifing."

 

Zrodlo: ESTELOST - Twierdza nadziei.

 

Anger of Machines troszke poczeka;) ale wróci;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe :D

No nie wiem czy mialbym jakies szanse :( Moje umiejetnosci sa jednak dalekie od kolegi hkropinski...ale wrazie czego wyzwanie podejme ;)

 

Ok, wracam do mojej bramy :)

A co do skal...mi sie osobiscie podobaja...tylko troszke chyba zbyt zielone sa. Rowniny naokolo sa bajecznie zielone, sam Asgard z zewnatrz juz nie koniecznie, pamietaj ze byl raz zdobyty (czytaj=byly zniszczenia),oraz ze zostal odbudowany mur,co za tym idzie, duzo sie poniszczylo. Tzn ja to tak widze, a jak zrobisz to juz zalezy od ciebie, to tylko moja mala uwaga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matti, on mówił o 3 klasie w podstawowej... :D

 

A co do grafy, to skała zdecydowanie za mała jak na podstawkę pod Assgard.

To jest może kilkunastometrowy blok skalny, co tutaj pokazałeś.

Poza tym mech tu nie pasuje: to siedziba bogów, a nie druidzki krąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ja sie teraz wezmę za miasto ktore zakladam bedzie mialo jakies 15-20 unikatowych modeli nie licząc zamku i większych budowli. potem zabieram sie za uklad sceny, pozdrawiam

 

i tu taka probka, raczej budynki chcce zrobic proste, i tak będą malo widoczne.

 

02km5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności