Skocz do zawartości

Mity i Legendy: Miecz Excalibur


Szenszi

Rekomendowane odpowiedzi

Tematem mojej pracy do bitwy jest legendarny miecz dobrze wszystkim znany a mianowicie Excalibur :) będzie on wbity w głaz a co do sceny to sie zastanawiam nad 2 watkami bo różne są przekazy słowne

1) Scena to rynek

2) Jezioro posrodku głaz z mieczem wokół las

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dokładnie jak napisał szogun są dwie wersje legendy zalezy od przesłania :p narazie zrobie głaz i miecz potem sie zobaczy :p a jak narazie próbny głazik :P heheheh to narazie pierwszy głaz eksperyment :) Jeszcze jedno pytanko bo niemoge sie zdecydować na miecz :) HELP jakie sa waszwe opinie referki nizej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx :) a teraz próba wody :) w zależnosci od tego czy siespodoba zadecyduje którą scene zrobić :P acha jest 2 w nocy więc prosze wybaczyć za jakieś niedociągniecia :p czekam dalej na komenty odnośnie mieczy bo niewiem który zacząć dziergać :p hehehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie w 3dmax Leru dobrze jest poinformowany hehehe ciekawe dlaczego hmmmm Moze dlatego że go zasypałem pytaniami czy mój watek był by zgodny z regulaminem jak bym połączył dwa motywy legendy:)

Jak juzwczesniej wspomniane było Excalibur według jednego przesłania został wyciągniety z kamienia na rynku a według drugiego przesłanai wreczony przez pania Jeziora :) Jak leru wspomniał chce połączyć te dwa różne przesłania w jeden :) Bezie to tak wyglądać na środku Jeziora kamień wystający ponad tafle jeziora wokół las za kamieniem postac Pani Jieziora forma Wodna przezroczysta ramiona ma wyciągniete na boki i jak starczy czasu to moze Artura zrobie :p Oczywiście cały koncept pracy to tylko pomysł czy dam rade wykonać zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde by pisać post pod postem to jest obciach :/ no trudno kolejny update tym razem drzewo które potem bedzie wpółtworzyć las :p ale musze jeszcze pare rodzajów zrobić :/ w kazdym razie update jest :) nastepnym razem mozę będe miał skończone jeziorko :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawie Aniu thx :)

A terazm mam inny dylemat jedno drzewko strasznie obciąża mi juz scene a co jak dam z 30-40 :( a wiec zastanawiam się nad zmiana koncepcji co może sieokazać ciekawe nadal jest miecz i kamień oraz pani jeziora tylko ze zmienia sietkwestia lasu troche bo chce dożucić góre i wodospad wdedy mam mniejszy obszar lasu a Wodospad był by ciekawym dodatkiem co myślicie :> ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodospad akurat jest stosunkowo łatwy do zrobienia :) tym się niemartwie gorzej skały ale juzwiem jak sie za to zabrać Tutki rządzą :) Mam taki malusi problem potrzebuje wtyczke GroundWiz Terrain Map by zimportowac dane wodospadu do maxa :( Czy ma ktoś moze ten plugin :/ Prosze o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dawno nic z updateów nie robiłem bo postępy są marne :p heheh mało czasu troszke a jak coś robie to bardziej eksperymentuje zanim zaczne coś modelować :) (tych eksperymentów jednak nie pokaże hehehe :o) Za to dziś dam coś dla wszystkich fetyszystów co lubią stopy kobiece hehehe :p

I jeszcze mały koncept tego jak bede chciał zrobić panią jeziora (koncept z neta) i zamieszczam też taka rycine jak to według legendy wyobrażano sobie (przekazanie miecza) moja interpretacja bedzie inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawie jescze jeden pościk z mieczem :p miecz jest jeszcze nie skończony teksturki to prowizorka jak narazie eksperymentuje ze zdobieniami :) ostrzee też ma prowizorke materiału na tej płaskiej cześci bedą jeszcze wyryte jakieś słowa :p jeszcze niewiem jakie :) następny update niewiadomo kiedy :p hehehe mam nadzieje ze jakieś komentarze sieznajdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc juzoficjalnie zapowiadam ze wątku nie zdołam dokończyć na czas bo dostałem robote i brak mi na prace 3d czasu :( ale kożystając ze sposobności ze jeszcze bitwa trwa zamieszczać bede updaty moize czegoś się jeszcze naucze komenty mile widziane jak narazie eksperymentuje z wodospadem to jest efekt oczywiście to test samej bwody dlatego z boxa wychodzi hehehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał szogun są dwie wersje legendy zalezy od przesłania :p narazie zrobie głaz i miecz potem sie zobaczy :p a jak narazie próbny głazik :P heheheh to narazie pierwszy głaz eksperyment :) Jeszcze jedno pytanko bo niemoge sie zdecydować na miecz :) HELP jakie sa waszwe opinie referki nizej :)

 

 

Co do mieczy te akurat co zostały prze Ciebie zaprezentowane pochodzą z XIV-XVI wieku (a zapoznając sie z kulturą pradawnych słowian do mej pracy magisterskiej i ich wierzeń natrafiłem na bardzo ciekawe ilustracje militariów owej epoki wykonane przez archeologów.Również probując zgłebić temat w i klimat tamtych czasów wziołem się za lektórę o plemionach germańskich, wikingów, a także i BRYTÓW oraz CELTÓW,którzy zamieszkiwali dzisiejsze tereny Wlk.Brytani:)a z tego co mi wiadomo czasy krla Artura przypadaj na V-VI wiek kiedy to na większości terenów Europy panowało Imperium rzymskie więc może by było ciekawiej zrobić miecz właśnie z tego okresu:>?

Najprościej mówiąc zobacz miecze z okresu panowania Karola Wielkiego(okres romański:)Zdobnictwo jak i sama forma miecza była bardzo ciekawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta Pania Jeziora to musi byc jakas lipa bo w legendzie kosa sie blyszczala, a tak by ja wiewiora zezarla.....

 

ladny kamien, fajny pomysl...

 

 

Mawia sie "..w legendach jest ziarno prawdy ..." więc nie bierzmy legend aż tak na serio i nieprzekładajmy co by było gdyby miecz na prawde był w wodzie;)Jest to pewien przekaz legendarny,w którym chodzi o oddanie istoty magii:)(Zresztą moje ulubione klimaty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie w 3dmax Leru dobrze jest poinformowany hehehe ciekawe dlaczego hmmmm Moze dlatego że go zasypałem pytaniami czy mój watek był by zgodny z regulaminem jak bym połączył dwa motywy legendy:)

Jak juzwczesniej wspomniane było Excalibur według jednego przesłania został wyciągniety z kamienia na rynku a według drugiego przesłanai wreczony przez pania Jeziora :) Jak leru wspomniał chce połączyć te dwa różne przesłania w jeden :) Bezie to tak wyglądać na środku Jeziora kamień wystający ponad tafle jeziora wokół las za kamieniem postac Pani Jieziora forma Wodna przezroczysta ramiona ma wyciągniete na boki i jak starczy czasu to moze Artura zrobie :p Oczywiście cały koncept pracy to tylko pomysł czy dam rade wykonać zobaczymy :)

 

 

Król Artur był synem Uthera Pendragona.

Uther Pendragon jako pierwszy dostał miecz Excalibur od Pani Jeziora i właśnie pojawia sie pierwszy wątek .Uther Pendragon tocząc liczne boje(bodajże z Sasami,bo chyba na V-VI wiek przypadają ich rubierze) na terenach Brytanii podczas swej ostatniej z bitew uciekając śmiertelnie ranny,osaczony przez swych wrogów (niczym husycki jeździec jak w filmie"Jeździec bez głowy"z Johny Deepem)Uther Pendragon bedąc najsilniejszym z ludzi i posiadając wielką moc od Excalibura resztkami swych sił wbił miecz w głaz tym samym oddając swego ducha.Po smierci Uthera Pendragona wszyscy żyjący próbowali swych sił z mocą Excalibura i wyjęciem go z głazu.Ale Excalibur nie drgnął ani krzty:|Czekał tylko na potomka Uthera Pendragona a był nim właśnie późniejszy król Artur:)

Król Artur jako młodzik zjednał sobie już wiekszość plemion brytanii:)Na swej drodze spotkal pewnego dnia rycerza o imieniu Lancelot.Doszło miezy nimi do pojedynku i właśnie w nim Artur złamał Excalibur.Merlin użył swych modłów druidzkich i próśb aby Pani Jeziora zechciała zwrócić swe oblicze w strone ludzi na ziemi.Modły zostały wysłuchane i Artur uzyskał drugi miecz o tej samej nazwie (mozna zrobić motyw wrzucenia połamanego miecza w wody Jeziora i nastepnie zwrot Excalibura w całej swej krasie,co Ty nato?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności