Skocz do zawartości

Mity i Legendy: Ozyrys - zmartwychwstanie


.priest

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, postanowiłem wźiąśc udział w bitwie, zamierzam przedstawić fragment jednej z wersji mitu o Ozyrysie.

 

Moja praca będzie przedstawiać scene w której Izyda po złączeniu 13 częsci ciała Ozyrysa i po "stwirzeniu" czternastej ożywia go na jedną noc by począć z nim Horusa, całemu wydarzeniu przsygląda sie Neftyda. Całość dziać sie będzie na tarasie z widokiem na zachód słońca nad Nilem, Ozyrys leży na bogato zdobionym stole/płycie (no w każdym razie pewnego rodzaju postumencie), jego ciało jest bezwładne, jedno oko ma otwarte i spogląda nim na Izydę, która cęściowo przemieniona w ptaka "skacze" na niego by odbyś nim stosunek w wyniku którego narodzi Horusa, Neftyda zaskocozna przygląda sie z boku całemu zajściu. Bogowie bedą ludzimi Ozyrys będize miał zielony kolor skóry (tak jak go przedstawiano na hiergolifach), Izyda będzie uskrzydloną brunektą, natomiast Neftyda będzie wygladać mniej wiecej tak

 

jest to moja pierwsza bitwa (jak zreszta widac)... chciałbym wszystkim życyć powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak narzie powstał szkic obejmujacy ogłóny układ sceny, oświetlenie i jak narazie przewidywany kadr... :

szkicsv1.jpg

zabieram sie teraz za detale pomieszczenia, tam za tymi kolumami dojedzie jescze zachodzik słońca i nil jak juz wspomianałem.

Mile widzane pomysły/komentarze... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ruszyłem co prawda po pewnym czasie...

zabrałem sie za detale tj. dodałem kilka poly do szkicu i zrobiłem tekstury, nie wiem czy to już finał zabawy z kolumanmi, w każdym razie nie moge sie zdecydowac na oswetlenie a tym samym na pore dnia... testowałem kilka wariantów oto dwa najkonkretniejsze... :

http://img237.imageshack.us/my.php?image=progress2gk1.jpg

http://img237.imageshack.us/my.php?image=progress3qm0.jpg

jak narazie zaden z powyzszych wariantów mnie nie zadowala... plauje po skończeniu "tła" zabarć sie za postacii... komentarze bardzo mile widzane... :)

 

hkropinski nawet sie rymuje ;p oczywiscie zbieżności nie celowa...

kome jak narazie podglącdaczka wyleciała z koncepcji sceny, może wróci.. czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności