Skocz do zawartości

Scena3d: Somewhere outside


MrRychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to bŕdzie moja pierwsza praca w WIPie no i w ogˇle na forum:P Nie wiem co z tego wyjdzie ale mo┐e z Wasz▒ drobn▒ pomoc▒, nie bŕdzie tak ╝le, narazie mam taki suchy szkic, taki sobie pejzarzyk, nic szczegˇlnego, ale myÂlŕ, ┐e w miarŕ oryginalne:) Mo┐e jak wyjdzie │adnie dorobi siŕ jaki hmmm... element (pojazd czy coÂ:P) Z gˇry dziŕki za wszelkie uwagi i pomocne informacje:) Nie obiecujŕ czŕstych aktualizacji:( ale bŕdŕ siŕ stara│:) Pozdrawiam

 

A oto wspomniany szkic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej mam pytanko, proszę o odpowiedź w miarę łopatologiczną:P

 

Próbowałem zrobić podłoże, za pomocą modyfikatora Displace i bitmapy narysowanej w Photoshopie, niestety nie mogę osiągnąć wymaganego efektu, a przestawianie każdego vertexa na plane czy boxie raczej mnie nie rajcuje:(

Próbowałem też za pomocą splainów ale mam małe problemy z połączeniem całego terenu w małe prostokąciki:( Muszę chyba trochę na tym więciej posiedzieć:)

 

Może znacie jeszcze jakąś w miarę ciekawy sposób na stworzenie teranu?

 

Thx za pozdrowienia, jak się uporam z tym terenem to wrzucę jakieś rendery narazie nie ma nic ciekawego więc szkoda wam zawracać głowę:P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem w trakcie modelowania terenu cały czas, ale wpadłem w między czasie na nową koncepcję:) Spodobały mi się pomysł o dziewczynie i wiatraku, lekko to zmodernizowałem:D

w oddali umieszczę młyn w postaci wiatraka:P Na pierwszym planie po prawej gdzie w sumie nic nie ma postawie czesciowo skoszone pole zyta pszenicy:) Obok pola przy drodze postawię wóz taki drewniany wypełniony ziarnem:P No i na drodze ta dziewczyna na rowerze machająca przyjaźnie gdzieś w stronę pola:)) Pomysł chyba fajny jak myślę:D

Mam nadzieję tylko, że nie przerośnie on moich możliwości:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się uporałem z terenem:D Zrobiłem jednak splainami:) Mam do Was pytanie, czy lepiej zrobić tą kępkę po środku drogi taką wyższą, czy też może wystarczy jak teksturkę nałożę??

 

Tu ten teren jako tako, ale jak na pierwszą prackę to już coś:P Teraz drzewa i krzaki by się przydało zrobić;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ci to drzewo nie wyszło. Ciężko powiedzieć, co jest w nim nie tak, ale na pewno brakuje mu detali. Poza tym gałęzie w rzeczywistości nie są aż tak \"sztywne\". Przydało, by się jeszcze troszkę nad nim popracować :P.

Wydaje mi się również, że dróżka powinna być raczej zagłębiona w ziemi.

Trudny temat sobie wybrałeś. Ciężko jest zrobić przekonywujący krajobraz (wiem coś o tym). Życzę powodzenia i czekam na kolejne renderki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem płotek, zrobiłem go z boxa za pomoca extrude, co do drzewa to prawda jest takie średnie, ale trudno powiedzieć co z nim nie tak, nie wiem może spróbuje je od nowa zrobić jako jedną bryłę, a nie kilka cylindrów hmm... pomyślę nad tym, a teraz zwracam się z pytaniem... Batou wspomniał o drodze no i właśnie chciałem to poprawić, ale bym musiał dodać kilka vertexów niestety nie wiem jak, to w tej chwili zrobić;/ Czy w ogóle można czy będę musiał od nowa drogę robić?? Chodzi o to, że jak cofnę się w modyfikatorach do edit splaine to potem jakieś jaja wychodzą hmm...

Jeszczę posiedzę i pomyślę nadtym może na coś wpadnę:D

A i w ogóle dzieki za zainteresowanie tematem:)

 

PS. Nie wiem może mi się wydaje, ale wygląda to jakby namalował jakiś 4latek w paincie[lol2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci zrob sobie plane\'a o zageszczeniu siatki jakie ci pasuje i wymodeluj to uzywajac editable poly, nastepnie meshsmooth. Taka moja rada. Krawedzie dodajesz za pomoca cut, bodz create edge z poziomu krawedzi. Punkty insert vertex z poziomu krawedzi. To tyle sprobuj tak to zrobic. Drzewka tez cylinder, editable poly i mesh smooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, powiedzmy 8 latka, a to już nie jest tak tragicznie.

Podłoże proponował bym zrobić map± Displacement, do tego dorzucić jakiej¶ ładnej zielonej trawki np. Druidem. Drzewko proponuje wymodelować od nowa, prz li¶ciach bawi±c się Shagiem. Następnie kilka dupereli w lowpoly z narzuconym meshsmothem, żebys się nie przemęczał i.... powinien wyj¶ć ładny krajobrazik.

 

tutek podłoża z trawk±

z pluginkiem druid

zwyczajnie

 

tutaj drzewko

z wykorzystaniem Shaga

standardowo

 

a tu masz drobne upiększaj±ce elementy jak

chmurki

grzybki

kwiatki

[lol2][lol2][lol2][lol2]

he he powodzenia, troche tego nawaliłem, ale teraz czekam na updajt :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności