Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Dwanaście prac Heraklesa-schwytanie Dzika Erymantejskiego"


Maqs

Rekomendowane odpowiedzi

Malo oryginalne ale dobrze obmyslone;d..chyba

Dawno juz nie skonczylem zadne wiekszej scenki, wiec bitwy uzyje jako motywacji. Pracke robie razem z Avengerem czlowiekiem od konceptow, tekstor..ogolnie mowiac od 2d, modele beda robione w blenderze nastepnie poprawiane w zbrushu i exportowane znow do blendera razem z bumpem/ ew. normalmapami. Poczatki Heraklesa, teraz zamiezam zrobic brode wlosy i dodac detale.

 

1bdbe97d3bfbdfe4.jpg

28796ec897aec8bcmed.jpg

2d347ef4f8f7cce1.jpg

 

pierwszy obrazek to model importowany z blendera, 2 nastepne po sculpingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

B.fajny model :) Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to za bliskie położenie oczu (pomiędzy oczami powinno być przestrzeń wielkości jednego oka ;) ) i chyba zbyt owalne zakończenie głowy. Do fałdek nie ma co się czepiać bo i tak wiem że je poprawisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny suchacz z niego:)

 

Znajdź w necie Antropus Tutorial "Picasso" tam mają załączone fajne shadery skóry. Ten twój wygląda jak śmierć.(zresztą to chyba jeden z tych shaderów...) Za blady po prostu.

 

Mógłbyś dać jakieś ujęcia od skosu, z boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blady jest bo te shadery maja to do siebie ze sie mixuja z tex;) a skoro nie ma tex to jest blady noooo:D, ale shadery beda robione w blenderze przy uzyciu node editora, ten tutaj to tylko tak zeby pokazac..dobra biore sie za poprawki;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postac zaiste, niezla. Ale tak sobie mysle, czy ten Twoj heros nie jest za stary? :>

w wieku 18 lat zabil siakiegos tam lwa (ale nie nemejskiego!), pozniej rozgromnil przeciwnikow w jakies tam bitwie. Lwa niby szukal 50 dni, od lwa do bitwy moglo gdzies minac... Zalozmy ze 100 dni. Dajmy na to, ze Herakles juz ma 19 (zakladajac, ze lwa zaczal scigac jak mial 18,5 roku). Pozniej sie ozenil, mial iles tam synow, kiedy ogarnal go szal zeslany przez Here. Dzieci jego byly jeszcze mlode, wiec moze mialy z 8 lat? Dodajmy do tego jeszcze okres ciazy i moze rok wstrzemiezliwosci od seksu z malzonka :D wyjdzie 10 lat. Czyli 19+10=29 lat. Pozniej udal sie do Delf, gdzie dowiedzial sie od wyrocznim ze ma sluzyc przez 12 lat Eurysteusowi. Ale przeciez schwytanie dzika nie bylo jego ostatnia praca. Zalozmy, ze po pol roku stracil na dwie pierwsze prace, a na trzecia az rok (rok z cala pewnoscia, tak jest w micie). Pozniej dzik. Czyli mial moze ok. 31 lat. Moze wiecej, moze mniej, jesli niedokladnie policzylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supa gut! Kurde, mi sie Herkules zawsze kojarzy z Kevin'em Sorbo. Jeszcze gorna tak zalatw, nie wiem czy nie zamocno pomarzsczyles, ale , kurcze i tak tego nie bedzie widac, moze narysuj jak tam kadr bedzie sie przedstawiał. (napisałeś że masz dobrze obmyślony pomysl xD )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Avenger wroci z wakacji to pewnie wzuci na forum concept:P Moge powiedziec ze dzik raczej nie bedzie takim typowym dzikiem znanym z mitow..chcemy go zrobic w zbroi;d;d brzmi dziwnie ale powinno wygladac fajnie, no to jak powiedzialem jak Avi wroci to ujzycie concepty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak;d ale narazie nie ma nic opensource co by moglo zbrusha zastapic..sharp construct dobrze sie zapowiada ale puki co jade na zbrushu, zaczolem juz modelowac w blenderze cialko, ktore potem importuje do zbrusha i bede poprawial.

213aadaf8334d159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Mariusz siema:D

Troche tu oszukuje bo oprocz 2 zdjec, kozystam z referki zrobionej z gotowego modelu:D ale dzieki za komenty

No a to update model juz chyba gotowy musze tylko popracowac troche nad glowa (doadac brode i wlosy) ee i te nogi za bordzo wzorowalem sie na tym modelu i troche dziwnie wyszlo...

e0121d0248052055.jpg

( nastepny update nie wiem kiedy bo mi komp sie ****** ludka konczylem u kumpla;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przyjemnoscia ogladam pracke,

 

IMHO

1.troche nie graja proporcje,

2. jak _kuba_ mowi ->barki (jakies takie plaskie wyszly),

3.bieps (pod pacha) schodzi troche za nisko,

4.dolne miesnie brzucha dziwnie/za mocno zarysowane lub "lono" zbyt wklesle,

 

za to nogi wygladaja super :)

 

powodzenia w bitwie

VETIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm teraz dopiero zobaczylem ale model podstawowy jest malo rozbudowany nie wiem czy nie wplynie to negatywnie na efekt koncowy, proponowal bym wypalic normalk i zobaczyc jak to wyglada (o ile jeszcze togo nie zrobiles) ;-) sam model wyglada naprawde impomujaco :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, mam pytanie do was:

 

to będzie chamsko wyglądało, gdybym zrobił tekstury w rodzaju marmuru, a otoczenie w miarę naturalne?

całość pomaluję w podobnym stylu, postaram się zminimalizować użycie zdjęć.

 

jeżeli myślicie, że to zły pomysł, to możemy przesunąć wszystko w stronę materiałów (odbicia, cząsteczki, realistyczne niebo z fotki), ale moim zdaniem warto zaryzykować. dlaczego marmur? futra tak łatwo się nie zrobi w 2D, a chcemy spróbować (uwaga, Registered Idea™ ;) ) tradycyjnego 2D. nie mówię więcej, bo jeszcze sporo może się zmienić - jestem na etapie prób z Cube'ami.

 

(uprzedzę tekst "nie chcesz bo nie umiesz" - prawdopodobnie ty też nie :> skup się na moim pytaniu po raz drugi, własnych umiejętności nie wyprzedzę niestety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma ogona!

 

wpadłem na pomysł, żeby w mieście ustawić ich jako posągi. inspiracją był obraz z początku XX w., niestety autora nie znam

za kilka dni będzie gotowy koncept, mam nadzieję, póki co eksperymentuję z 3D i drukarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności