Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Legenda Sylwestra I"


Leru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich obecnych! :D

 

Tak, przyłączam się do Bitwy.

Tak, chciałbym skończyć.

Nie, nie skończyłem Rogera.

Tak, kiedyś go skończę.

No naprawdę. ;)

 

Będę się starał z całych sił oddać pełen napięcia moment, w którym papież Sylwester I stara się ujarzmić potwora morskiego zwanego Lewiatanem.

 

Legenda głosi, że papież ten uwięził Lewiatana pod ówczesną stolicą apostolską. Ludzie, jak zawsze w związku z okrągłymi datami, dopisali sobie bajeczkę, że w roku 1000 Lewiatan opuści swoje podziemne więzienie i zniszczy cały świat i takie tam. Oczywiście nic takiego się nie stało więc ludzie zaczęli pić napoje wyskokowe, a ich wątroby zaczęły masowo produkować aldechyd octowy. I tak co roku.

 

Opis nie jest do końca poważny ale pracę chciałbym jak najbardziej w klimacie powagi utrzymać.

 

Koncept widoczny poniżej przedstawia jak mniej więcej widzę Lewiatana i całą akcję. Rozgrywać się będzie w zniszczonym przez wjazd Lewiatana budynku portowym gdzie jest (było?) dużo towaru czekającego na wysłanie.

Papież zaznaczony na czerwono (prawdopodobnie z aureolą nad głową) będzie trzymać w jednym ręku miecz, a w drugim duży krzyż oraz tajemniczą wstęgę, która będzie świecić i wrzynać się w skórę potwora.

W scenie przewidziałem miejsce dla mięsa armatniego (czyli pomocników pana Sylwestra) którzy w sumie nic fajnego nie będą robić oprócz trzymania łańcuchów, broni lub zwijania się z bólu. Ofiary śmiertelne mile widziane.

 

koncept.jpg

 

 

Powodzenia wszystkim (mi również :]) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość _Kreska_

je! Leru w bitwie!

koncept fajny, myśle ze aureole powinienes sobie darować.

a smoka troszke jak poczwary ze skrzyni umarlaka mogłby wygladać :)

Powodzienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonasz_Real, JmTm00, szaka, SirAnen, Elmo22, Master Kiełbaster -> thx yoo! ;)

 

RK -> dzięki! czemu nie pod gołym niebiem to dokładnie nie wiem :P Akcja w pierwszym moim wyobrażeniu rozgrywała się w zamkniętym pomieszczeniu, o kompozycji nie myślałem jeszcze intensywnie. Ale może coś w tym jest :).

 

_Kreska_ ->thx również :) z aureolą jeszcze zobaczę, a Lewiatana chciałbym zrobić raczej oślizgłego w kolorze zielonym, może coś wpadającego w ciemny turkus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek, hkropinski, seblen11 -> thx wery macz :D

 

Vorek -> misiu nie proś bo aż mi serce się kraja jak pomyślę, że mógłbym jednak ją wrzucić :]

 

Leleń -> takie fajne słowo "Lewiatan". Szkoda, że weszło do języka potocznego jako coś dużego i niestety, sieć sklepów dostała taką nazwę eeeech ;) dzięki za przywitanie :)

 

ttaaddeekk -> "I`m the jury" - powiedział Leru aka Palpatine :]

 

Ania -> no ten KLICEK z gorzowskiej mafii ogórkowej się wozi i to ostro ;)

Nie idźcie do domu, nie chcecie się ze mną bawić ? ;)

 

KLICEK -> dobrze proszę pana, skończę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw aureole . ma być legenda to niech będzie jak by okroić to z wszystkich wymyślonych motywów okazało by się że nie chodziło o lewiatana żadnego tylko o epidemie szczurów w liczbie jeden , tylko ludzie potrzebowali kolejne wymówki żeby się nachlać :D

cu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek z CG pokażę to przedstawię Wam osobę, która namieszała (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) w przygotowaniach:

 

Luiza-remiza.jpg

 

Podała kilka pomysłów, kilka pomogła odrzucić itd. Numeru telefonu nie podaję ;)

 

Wielkie brawa za temat zatem nie tylko mi się należą (wrodzna skromność) ale i Luizie ;) (a niech się zaczerwieni, a co?)

 

 

Tylko proszę mi wątku nie zaśmiecać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem coś napisać więc piszę:

 

za sam koncept powinieneś dostać nominację :D

 

hehe. a na serio:

temat poważny (papież, religie, legenda) ale myślę, że mógłbyś pójść w stronę komizmu: prezdstawić papcia w jakiejś śmiesznej pozie, dodać mu trochę śmieszności etc.

z drugiej strony dzięki dobrym texturom i pózniejszemu postowi w Szopie możesz scenę przedstawić tak mroczną jak najciemniejsze gotyckie legendy i wczesne lata chrześcijaństwa. to "mieso armatnie" to mogą być w sumie krzyzowcy (zawsz ebędziesz miał ułatwione zadanie z referkami). sam papciu mógłby być w tej sytuacji przedstawiony niejako jak gandalf w 1-wczej części LOTR, w czasie walki z potworem z Morii (nie pamiętam jak się on zwał).

 

trzymam kciuki i mam nadzieję, że wykorzystasz swojego Rogera, choćby gdzieś w tle jako trupa rycerza :]

 

Tak, przyłączam się do Bitwy.

Tak, chciałbym skończyć.

Nie, nie skończyłem Rogera.

Tak, kiedyś go skończę.

No naprawdę.

 

tiaaa... biedny Roger prędzej się rozsypie na bity i bajty zanim go skończysz :P

 

[ps]

dawaj numer telefonu :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, ustawiłem sobie otoczenie poglądowo, kamerkę i "postać" papieża.

Zbyt mało oddechu tu czuję od góry. Tam powinenem dodać dodać więcej miejsca pewnie.

 

Niedużo pokazałem, ale od otoczenia chciałbym zacząć (choć skłaniam się ku Lewiatanowi coraz bardziej na dobry początek, bo to on będzie główną postacią i może to mi pomoże bardziej w zdefiniowaniu kadru).

 

poglad_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu wchodzisz w budynek (imo lepiej byłoby na otwartej przestrzeni.

 

ale jeśli już koniecznie chcesz budynek to raczej nie pasuje mi jakoś drewniany budynek z belkami stropowymi z drewna. szybciej coś z arch. romańskiej, mnóstwo kamienia i dopiero sklepienie z przeplecionych pni.

 

małe okna przez które nie wpadało nazbyt wiele światła mogłyby dodać uroku temu miejscu.

 

kadr:

postawił bym tutaj 16:9 (pionowy), FOV kamery 18-28mm (szeroki kąt więcej chwyci) na pierwszym plan papież, w tle po lewej trupy, rycerze etc. po prawej coś podobnego, pośrodku potworek.

 

kolory: noc, mnóstwo pochodni (rycerze by je trzymali, jakas niebieskawa iluminacja od tej wstęgi + krzyż (też może swiecić)

 

Salut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK, kannu -> thx ziąąą ;)

 

Tweety -> na samym poczatku też mi taki pomysł z kamienną budowlą łaził po głowie. Jeszcze to przemyślę. Narazie pomysł jest taki, aby Lewiatan próbował się przedrzeć jakby przez dwie belki podtrzymujące dach, trochę jak Samson z filarami. Belki te by pękały.

Mimo to myśl zobaczenia kamiennej budowli jakoś mnie kusi ;)

 

A w budynek wchodzę bo chciałbym jakoś zamknąć przestrzeń. Niech widz czuje, że ma mało powietrza ;)

Dzięki za taki szeroki opis :)

 

Tymczasem wrzucam koncepcik Lewiatana:

 

koncept_lewiatana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk -> napewno jakieś tam cechy naggi ma ;) ale nie byli oni inspiracją

 

Jonasz_Real -> "... a nie Leviatana" ? Może podsuniesz jakiś pomysł ? :>

oglądałem tylko tą ostatnią godzillę ;)

 

 

Mi w sumie sam pysk nie bardzo się podoba, taki psowaty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności