Skocz do zawartości

nauka 3dsmaxa (programów do 3D)


Bacry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio dostałem U2U od kogoś z pytaniem jak nauczyć się tego programu. Niestety przez nieuwagę zamiast odpowiedzieć skasowałem wiadomość.

Zamieściłęm więc ten tread w celu odpowiedzi i pomocy początkującym.

Garść porad.

....

....

ciężka praca;

dużo nauki;

czytać tutoriale (jeżeli zna się obce języki) chociaż ostatnio pojawiło się trochę polskich tłumaczeń;

jeżeli ma się troszkę kasy można zakupić jakąś książkę, to naprawdę pomaga;

jeżeli chodzi o maxa to help jest rewelacyjny;

duuuużo zaparcia (wielu przerywa naukę po miesiącu lub dwuch).

Nie wiem co jeszcze poradzić, może to by uważnie obserwować otoczenie (świat wokół nas daje naprwdę wiele możliwości)

Dla przykładu zwykły karton mleka, zwykły sześcian, ale nie do końca. Okaże się, że wcale nie jest taki prosty, i modeling, texturing a potem jeszcze animacja możę przynieść wiele przyjemności. Zwyczajnie trzeba lubić to co się robi, to jest prawda absolutna.

Pozdrawiam i zachęcam innych do wypowiedzenia się na ten temat.

Bacry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

popieram poprzednikow... zwracajac szczegolna uwage na lubienie tego co sie robi, bez tego mozna byc dobrym rzemieslnikiem ale to wszystko, musi to dawac jakakolwiek satysfakcje, wtedy i samozaparcie sie znajdzie

a jak juz znasz podstawy obserwowanie swiata daje baaardzo duzo (oczywiscie pod katam 3D... :P)

pozdrawiam

 

najlatwiej uczyc sie jest z videotutoriali ale z czasem znalesc dokladnie taki jak potrzebujesz jest coraz trudniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja videotutków nie lubię i to bardzo. Przykładem absolutnego przesadzania z video jest evermotion. To co pokazywali na video (plik duży, rozdzielczość duża, ciężko obejżeć) można by bez problemu zrobić w pliku html. Było by z pewnością łatwiejsze w odbiorze, no i zrozmiar pliku byłby 10 x mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności