Skocz do zawartości

Problem z białym cieniem


kspl

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem stworzyć render na podstawie kursu vexala http://www.vexal.com/Tutorials/Car%20Paint%20and%20Rendering%20setup%20with%20Mental%20Ray%20by%20veXal.htm tyle że w renderze dziwnym sposobem otrzymałem biały cień pod samochodem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/859b25fbf2b3f6e5.html Co mogłem zrobić nie tak? Czy umiejscowienie obiektu Skylight jest ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

najprawdopodobniej to od photonów, które w takiej scenie są zupełnie niepotrzebne. Zrób tak:

- jako silnik GI zostaw wyłącznie sam Final Gathering. Na początek ustaw go na 100 sampli i max 1.0 / min 0,1 pixel. Pod samochód wstaw jakiś czarny materiał, bo rozumiem, że pod spodem nie masz "podwozia" - zób je, zwykły box wystarczy.

Jako światło na początek zostaw sam skylight.

Jeśli będziesz chciał renderować finalny obrazek to zmniejsz troszke max/min w FG, np. do 0,5 / 0,05. Sample mozesz zostawić, eventualnie zwiększyć do amx 200. Powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększenie liczby sampli w Final Gatheringu zmniejsza ziarnistość shadingu GI.

 

Jak Ci sie długo liczy ten FG to możesz pobawić się Fallofem w ustawieniach FG - konkretnie opcja stop - ustaw tam jakąś małą wartość, renderuj soebi jakiś zacimniony region, jak będzie przejarany to zwiększasz stopniowo parametr stop w FG, aż dojdziesz do zadowalającego efektu i jednocześnie zaoszczędzisz sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za konkretne i rzetelnie odpowiedzi SWRSC. Im bardziej zagłębiam się w mental raya tym bardziej chce mi się w nim pracować, widząć efekty mojej pracy motywacja jest coraz większa, jeszcze raz serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już sporo razy, ale jakoś nie mogę dojść do utworzenia materiału felgi. W rzeczywistości wygląda ona tak http://www.cars.com/features/mvp/nissan/350z/images/track_wheel.jpg jakie ustawienia mogę zastosować i na jakie powinienem zwrócić szczególną uwagę? Gdzie mogę znaleść charakterystykę wszystkich materiałów dostępnych w 3ds maxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kspl: materiał feligi możesz utworzyć w ten sposób:

Mental Ray material

> slot SURFACE - wstawiasz shader "Metal (lume)" w którym dostosuj sobie poziom odbić oraz ich blur

 

Jeżeli ośwetlasz scene tak jak mówiłem - samym FG to masz już shaderek dla felgi, ale jeśli uparłeś się na photony, to musisz jeszcze zrobić instance tej mapki (metal lume) w slot "Photon"

 

Z-Brush - heh mi też miło, w prawdzie teraz mało siedze w Szczecinie, ale czasem bywam, możemy wyskoczyć na jakieś piwko :) Pracuje również na vrayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności