Skocz do zawartości

minibitwa: animacja 3d


Lumpy

Rekomendowane odpowiedzi

Rusza BITWA: ANIMACJA 3D

 

Zasady (do ustalenia): Wybierasz jeden model (albo 2, albo modelujesz coś od siebie, pełna dowolność) i robisz animację. Od teraz możesz je ściągnąć (razem z texturami). Bez limitu czasu. Zgłaszać się!

 

model babki (*.max): http://rapidshare.de/files/30017491/1.rar.html

http://www.uploadtemple.com/view.php/1156021613.rar

model faceta (*.max): http://rapidshare.de/files/30020374/facet.rar.html

 

Do tej pory wystartowali:

 

Lumpy - walka

Leleń - struś & kojot

cta - ?

 

.

gosc1pu9.jpg

 

headtexture1024fh3.jpg

 

1lr8.jpg

 

Modele nie są zbyt ciężkie (mam geforce'a 5200)

 

Koles ma 4160 face'ow

Babka ma 23000 + normal maps + buty 2000 (modelowałem już po złożeniu zamówienia na 6800gs :)

 

Modele to Poser + poprawki w maxowym Paint Deformation

Szczerze odradzam tą technikę. Poser to program, który IMO ma możliwości zblizone do edytora postaci z Simsów :) a Paint Deformation to pierwsza rzecz, którą powinni poprawić w nowym maxie. Lepiej poświęcić trochę czasu i wysiłku, żeby opanować Zbrush'a czy Modo.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja się pisze, spróbować nie zaszkodzi, jak wyjdzie kicha to zawsze lepiej żałować że sie coś zrobiło niż że sie nie zrobiło :D

 

mam tylko kilka pytań:

na czym ma polegać ta animacja? Kto zrobi lepszą animacje w stylu babka zrobi 5 szpagatów 4 tulupy 2 salta i na końcu stanie na rzęsach machając przy tym uszami, czy chodzi o dorobienie do tego jakiejś scenki że facet np. biega sobie i skacze po dachach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"facet np. biega sobie i skacze po dachach?"

nawet ciekawy pomysł :)

Narazie nie ma zbyt wielu chetnych, wiec zasady są elastyczne. Jak masz jakiś pomysł to zaproponuj jako temat. Nie ma przeszkód jeśli chcesz zrobić z tego supermana. Tylko jak się zdecydujesz to zgłoś temat, dobrze byłoby zacząć przed końcem wakacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie czekam na jakieś konkretne zgłoszenia. Ustawiłem skina i to wszystko, tego "walkcycka" :) nie wykorzystam w bitewnej animacji. W sprawie zasad to proponuje:

- zaczynamy od września (ja mam szkołę, więc pewnie tylko w weekendy będę coś robił)

- każdy uczestnik robi 20 sek na wybrany temat (IMO nie ma sensu robić głosowania przy takiej liczbie startujących)

- nie trzeba używać bipeda, maxa, pełna dowolność jeśli chodzi o soft

 

jakieś propozycje w sprawie reguł?

 

weinert - startuj, jutro wrzesień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, można korzystać z darmowych modeli i można samemu coś modelować. Oczywiście nie ściągajcie modeli, które są już zrigowane zeskinowane i całkiem gotowe do animacji. W sprawie samodzielnego rigu to można używac bipeda, chociaż w pewnym sensie to gotowy rig. Po porostu niektórzy lubią cs - np. ja :P

 

Nie ma ściśle określonego czasu na wykonanie, ani daty zakończenia. Dlatego IMO nie ma znaczenia, czy ktoś zaczyna 10, czy 15 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności