Skocz do zawartości

postać:studium-starość


D@rko

Rekomendowane odpowiedzi

witka.

 

zamieszczam rysunek, którym się bawiłem przez ostatnie parę dni. Nie nie inspirowałem się portretem Leonarda, jeśli o ten aspekt chodzi:) Raczej inpiracją był pewien gość na przystanku tramwajowym, a dokładnie jego fantastyczna faktura skóro-mięśnio-kształu(co za słowo! :D), ale była to jednyni inspiracja-rysunek powstał całkowicie z wyobraźni, więc pewne drobne detale mogą się różnić od rzeczywistych. Nie jest to jednak dla mnie istotne. Spróbuję stworzyć więcej tego typu prac i kto wie może i wymodelować (aktualnie przymieram się do tego).

Praca powstała całkowicie na komputerze, przy użyciu nader często:D wieszającego się Sketchbook pro.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ten skethbook to wybitnie niewygodny jest:), ale twarz fajna, bardzo pasuje ta falista kreska, osobiscie nie pasuja mi bliki w oczach, ktore sa metne, a bliki je niepotrzebnie odmladzaja, i gdzieniegdzie przydalo by sie mocniejsza linia udezyc, ale poza tym git poprostu, bardzosie ciesze ze kolejna osoba majaca spore pojecie o rysowaniu i malowaniu sie pojawila, pokazuj wiecej swoich prac jesli sie da:), a ty pisales ze na kompie sie nie da bo bezduszne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki biglebowsky. Wobraź sobie, że o oczach miałem podobne zdanie, uderzyłem w to miejsce nieco bardziej zdecydowanie i efekt...był o wiele gorszy! poprostu oczy na starość nie błyszczą się tak bardzo, są właśnie mętne i mało wyraźne. Faktycznie możnaby gdzie niegdzie mocniej pewnerzeczy zaakcentować. Ta \"eteryczność\" nie jest jedak zła, niedopowiedzenia czasami są potrzebne.

 

Co do programu to mam trochę inne zdanie. Według mnie to najlepszy progos do tego tupu rzeczy jakie dotychczas widziałem. Chodzi mi tu o niezwykłą czułość narzędzia no i ten fenomenalny efekt filtra obrazu po zbliżeniu. Wadą natomiast jego niestabilność podczas pracy piórkami innymi niż Vacom. Może znasz jakieś podobne, mało znane programy. (kombajny typu Painter, Photoshop, nie wchodzą w gra-za wolne) programy?

 

pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie! Nigdy się nie bawiłem tym programem, o którym piszesz, ale bardzo precyzyjnie to wyszło...

mam kilka banalnych pytań technicznych.

Jaki format? Rozdzielczość, dpi... ?

Jaki format tabletu?

Jeszcze raz gratulacje.

p.s. czy jego lewe ucho (na rysunku prawe) nie jest za blisko oczu? powinno być trochę bardziej z tyłu, ale to nie razi. Całość jest extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zla ta \'eterycznosc\', jak najbardziej, ale gdyby mu tak dodac kilka mocniejszych punktow to moze byla by nawet lepciejsza:)

 

A programik... no nie podoba mi sie w nim brak skrotow klawiszowych, dla mnie koniecznosc biegania do menu dyskwalifikuje program, a co do innych podobnych, malych sprawnych, to chyba debet niestety, wlasnie sofcik aliasa mial te luke wypelnic, imo to jeszcze musza pujsc o krok dalej i dac wiecej swobody przy wyborze pedzli, no i te przeklete skroty... ale mozesz sprawdzic jak ci przypadnie Painter clasic, ktory jako ze okrojona wersja Paintera jest mniej kobylasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R twarz nie jest całkowicie frontalnie ustawiona, nie jest też całkowicie 3/4, jest tylko lekko obrócona stąd też skrót persp. sprawia wrażenie takie o jakim piszesz. (chociaż może faktycznie...

:D) rozdziałka to 2560/2800, format oczywiście nie inaczej jak TIFF (nie skompresowany) zaś tablet szkoda gadać taniutki pentagram o`pen xxl (robocza powierzchnia tylko A5:().

 

Biglebowsky. Fakt mi też strasznie brakuje jakiś podst. skruutów klaw. ale się przyzwyczaiłem. Painter class. powiadacie? zaraz chyba coś takiego dostałem z tabletem, zaraz zainstaluje i sprawdze.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności