Skocz do zawartości

Mity i Legendy: "Legendarny Zamek Camelot"


Kedzior

Rekomendowane odpowiedzi

"Król Artur za radą czarownika Merlina założył rycerskie Bractwo Okrągłego Stołu, mające walczyć ze złem, któremu przewodził Mordred. Artur w wieku 13 lat ożenił się z Ginewrą. Zbudował najpotężniejszy zamek Camelot na wybrzeżu Kornwalii, skąd w mgliste wieczory widział Avalon. Moja wizja pokazuje zamek w troche innym świetle, sielankowy klimat i ciepłe kolory mają za zadanie wydobyć pozytywne emocje i nastrój."

 

 

 

Witam wszystkich. Na razie króciutko.

Zamierzam odtworzyć zamek Camelot...na razie tyle:D. Musze troche poszukać

by coś sensownego o nim napisać. To jest mój szkic, który jest baaardzo ogólny i jest sumą wszystkich zdjęć i rysunków jakie widziałem na temat tego zamku. Wrzucam go tu by dać Wam wstępny zarys tego co będę robił, a poniżej jest czyjaś grafika, pokazuje ją tutaj bo taki klimat będę chciał utrzymać.

 

Tyle na wstępie. Powodzenia wszystkim i oby do finału załapali się wszyscy:)

 

9ed188abc8bfaf88.jpg

 

f9f606ffb1563d3f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właściwie to jest on w klimacie zamku króla artura z "Monty Python i Święty Graal"

 

Jedźmy do Camelot!

Tu na Okrągłym Stole|są tańce i swawole.

Rycerze ćwiczą rewię|i kroki baletowe.

W Camelot stołówka jest|mielonka, szynka, dżem.

My po Okrągłym Stole|hasamy jak po polu.

Choć rymy złe trafiają się|i brzmią nie operowo.

W Camelot króluje śpiew,|mistrzem przepony każdy jest.

My w walce niezrównani,

Całkiem niezmordowani.

Po każdym boju nasze stroje|zdobimy cekinami.

W Camelot praca wre,

A ja w niańkę bawię się.

Pomyślałem właśnie,|żeby nie jechać do Camelot.

- To głupie miejsce.|- Słusznie.

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za ciepłe przyjęcie :D .

Czasu dość mało a cel przede mną trudny. Więc zaczynam. To wstępny początek :). Szczgółowość chyba taka zostanie. Reszte będe załatwiał texturami , w końcu zamek to nie jedyny element będzie to raz , a dwa to będzie widoczny z daleka i nawet nie wiem czy już nie przesadzilem:rolleyes: . Zresztą czekam na opinie i lece do pracy bo czeka mnie mało miasteczko do zrobienia.:)

 

c78a26e9dfb48490.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nooo i gitarra, bardzo fajnie sie zapowiada tylko hehe, proporcje zes kolego skopal: ], patrze sie na obrazki z gory i mysle sobie spore te mury moga miec z kilkanascie metrow, hehe ale jak zobaczylem zamek z balustrada to teraz wyglada to bardzij jak Disneyland: ], albo cos trzeba zmniejszyc albo powiekszyc reszte: ]. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche podziubalem i taki efekt.

Wiem ,textury bardzo monotonne i nie dopracowane ale to bardzo wczesna beta:) . Chcialem zobaczyc czy kierunek ktory sobie obralem, dalej mi odpowiada. Model zamku oraz mury rowniez ulegna przemodelowaniu i to znaczemu (szczegolnie to cos po prawej na co nie moge patrzec:cool: - mialem gorszy dzien), pozniej beda dochodzic detale: drzewa, ludzie drobne budynki w oddali itd.

6689ed61b1f4fea4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na wczesną bete nie jest źle, rzekłbym.

chociaż hmm.... moje małe sugestie:

-spróbuj dwie wierze przy bramie wjazdowej nieco odróżnić, zrobić masywniejsze.

-'to coś po prawej'- może na poczatek obniż, bo gdybym był mieszkańcem tegoż zamku, raczej nie chciałoby mi się wchodzić pod taką górę :P (może od strony tylniej jakieś połączenie z 'katedrą'?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie będzie ustawienie kamery ? to na koncepcie jest bardzo fajne, w połączeniu z Twoim modelem powstanie napewno fajna scena. Dodaj ptaki (lub inny przedmiot, który wszyscy doskonale znają i widzą na codzień) gdzieś na wierzą, aby załapać skalę zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna nabierać koloru. Choć...

proponuje zmienić, a raczej lekko obciął kadr z prawej strony. Nie zawsze główny obiekt musi być widoczny w całości. Po pierwsze pozbędziesz się przesadnie prostego odcinka muru, po drugie nie będzie wiadomo jak daleko zamek się rozciąga, co wizualnie a raczej podświadomie (w zależności od wyobraźni oglądającego) powiększy go.

Coś takiego jak poniżej (przesunąłem wierzę narożną, bo fajnie się prezentuje):

Powodzenia!

 

_____________________

Bitwa:"Minotaur & Tezeusz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brama jest zrobiona nieoptymalnie, bo opiera się tylko na czubku łuku zamiast na całej szerokości. zrób bramę prostokątną a to półkole zostaw żeby sobie zwisało z framugi.

 

na wodzie są za duże fale

 

oprócz tego przyjemnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi,

panorama jest BARDZO fajna ale pierwszy plan jest "makabryczny" poczytaj to:

http://67.15.36.49/team/Tutorials/centuried_street/street_01.asp

http://67.15.36.49/team/tutorials/lisuli/lisuli.asp

http://67.15.36.49/team/tutorials/julien/julien.asp

i popraw co trzeba > jest czas///

 

 

Mam rozumieć, że chodzi Ci o drzewo. Co jest z nim nie tak? Mi się bardzo podoba prawdę mowiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrasowalem troche prace. Doszlo kilka detali, troche inna kolorystyka, postać, kilka innych smaczkow i moge powiedziec ze prawie skonczylem :-). Praca jest pod nominacje. Jak przejde dalej to beda poprawki,poprawki i poprawki ale klimat i styl pracy juz nie ulegnie zmianie. Powodzenia wszystkim i dziekuje za komentarze no i licze na kolejne. :)

 

 

35b13bc2a9328169.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że narzekam.

 

Praca zrobiona na szybko bez dbałości o szczegóły. Widać niedorobiona modele. Drzewo.... :(

Fosa bardzo malutka.

Na początku myślałem że to co stoi po lewej stronie pod drzewem to jakiś suseł spoglądający na zamek.

 

Jedyną rzeczą która ratuje trochę tę pracę to kolorystyka.

Ogólnie Mi się nie podoba.

 

Pozdrawiam i bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracka fajna, tylko że teksturki skaszanione. Trawa jest zbyt jednolita, może jakieś kamyczki skały, kamyki dodaj, większe kempki trawy - żeby urozmaicić to jakoś. Odzianie wędrowca niezbyt Ci wyszło. Obóz jest zbędny - mi osobiście kojarzy się raczej z obozem indiańskim, po co by kto w takim miejscu rozbijał namioty :)? Poza tym zbyt intensywnie światło "wypływa" z głównego wejścia.

 

Cały modelik i klimacik jest naprawdę ciekawy, więc jeśli poprawisz te parę błędów to pracka będzie naprawdę sympatyczna :).Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności