Skocz do zawartości

Chrome W xsi


goral

Rekomendowane odpowiedzi

Powie mi ktoś jak zrobić żeby jakiś przedmiot był w chromie. Próbuje używać chromu zainstalowanego w softimage tzn view->toolbars->shaders..

Próbuje na różne sposoby ustawić te wszystkie parametry ale w żadny sposób nie przypomina to chromowanej części. Szumam wszędzie i nie moge znaleść..(Używam xsi 5.1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wygląd każdego metalu, a chromu w szczególności, zależy w głównej mierze od refleksów. Jeśli nie masz żadnego enviromenta (czy to geometrii w scenie, czy np. hdr'ki), który mógłby się odbijać to Twój metal będzie po prostu szary/matowy. I to niezaleznie jakiego shadera użyjesz, czy ogólnie softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd każdego metalu, a chromu w szczególności, zależy w głównej mierze od refleksów. Jeśli nie masz żadnego enviromenta (czy to geometrii w scenie, czy np. hdr'ki), który mógłby się odbijać to Twój metal będzie po prostu szary/matowy. I to niezaleznie jakiego shadera użyjesz, czy ogólnie softu.

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale obok przedmiotu chromowanego musze mieć jakis inny obiekt żeby zobaczyc ze to jest chrom?? A jeśli źle rozumuje to prosze jaśniej mi to wytłumaczyć....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności