Skocz do zawartości

SCENA 3D: brama


Tomson

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te kraty wydaj± sie dziwnie płaskie i te podłoże..., ale to dopiero pocz±tek więc nie krytykuje tylko czekam na kolejny updajt :D

Do takiej ciemnej scenki zrobisz dobry klimat i nikt nie zwróci uwagi na błędy tylko powie wow :o:o:o

No i jeżeli ten murek jest już otexturowany to dorzucić można jakie¶ kolorki bo zbyt jednolite.

I pokaż troche bliżej to wszystko bo niedowidze :cool:

Nie dobieraj też swiateł, bo jak skończysz modeling to i tak trzeba będzie wszystkie zmieniać, a pozatym sk±d bierze sie to ¶wiatło - z powietrza

Mam nadzieję że to tylko takie testy o¶wietleniowe i finał będzie baaardzo klimatyczny.

heh, ale nabazgrałem ale już trudno, dorzuce jeszcze pro¶bę o siateczke ale z BLIŻSZEJ perspektywy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie. Kompozycja sama w sobie robi wszystko. Wcale nie chciałbym tego oglądać bardziej z bliska. Ważny jest obrazek końcowy - całość, przynajmniej dla mnie niż to jak jest to technicznie zrobione. Klimat sądzę zyskałby gdyby cienie od krat nie były takie ostre na podłożu.

 

Powodzenia Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

mam kilka opcji, pomysłów co do tego projektu...

ale generalnie jeszcze poszukuje... :)

 

to co widać to widok z kamery o parametrze FOV = 100 (trochę chyba przesadziłem...) więc st±d te spłaszczenia... :)

teksturek jeszcze nie ma – s± same bumpy które zreszt± kiepsko tu widać...

cienie nie będ± takie ostre – tylko chwilowo tak wyszło, bo nawet jeszcze nie wiem gdzie to się zmienia...

puĽniej może zrobie mgiełke lekko nad powierchni±, może volume laight?, brame lekko otworze...stworze żródło ¶wiatła....jakie¶ niskie krzaki, podłoże porz±dne, może jaka¶ postać?...

no nie wiem ... to się jeszcze okaże...

no...

a tu na proĽbe siateczki...: :)

nawet trzy...

 

tutaj bez modyfikatorów MeshSmooth:

 

16.jpg

 

a tutaj zZzzz modyfikatorami MeshSmooth... (parametr iterations dla render values chyba wszędzie poustawiałem na 2, chodzi±ż nie wszędzie może tyle potrzeba ...):

 

17.jpg

 

 

18.jpg

 

ok

to ja kończe

dzięki za komenty :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wogole jest sens robienia siateczki na kamiczkach które IMO sa za duze i troche nienaturalnie nieregularne. Kamienie moglbys zrobic za pomocą textury i osadzic dobry diplacemnet i bump a wyjdzie tak samo jak przez modleowanie a nawet lepiej, z tym plusem ze zaoszczedzisz pare godzin roboty. Pracuj i dawaj kolejne zrzuty:)

Pozdrawaim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej...

z tymi kamyczkami to dobra myśl... :)

jeszcze tak kamyczków nie robiłem...

więc chętnie to przerobie... :)

jak już nie na kamyczkach.., to gdzie indziej...

ok..

chwiowo kamyczki zostawiam... jeszcze do nich dojde...

a na razie kawałek ogrodzenia... :)

tak se eksperymentowałem z texturkami, bumpami, displacementami...itp...

efekty poniżej...

nie wiem co o tym wsumie myśleć...

....i texturki są czarnobiałe dlatego tak czarnobiało... ale to tylko na chwilę... :)

no..

dzisiaj zrzut co prawda minimalny..., ale coś ostatnio czasu brak... :)

 

19.jpg

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale wydaje mi się, że trochę przesadziłeś z bumpkami na kamieniach. W moim odczuciu, delikatniejsze nierówności takie jak na początkowym obrazku prezentowały się lepiej, dziwnie wygląda ten fragment słupa, na którym nagle nie ma nierówności i w tym miejscu jest dziwnie metaliczny połysk.

Ale za to metalowe słupki mi się podobają.

Jeszcze co do słupów kamiennych. Albo one są np. ceglane i odpada z nich płatami tynk i ukazuje się w tym miejscach faktura cegły, albo są one z kamienia to wtedy spękania wyglądają inaczej.

Tak czy inaczej nadal wiążę z twoją sceną duże nadzieje, że wyjdzie coś bardzo ładnego.

Pracuj dalej i eksperymentuj, na pewno coś z tego wyjdzie.

Pozdrowienia :):D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności