Skocz do zawartości

Postac - Kat


ftorek

Rekomendowane odpowiedzi

hejka - tak w wolnych chwilach sobie pykam postac :) - w wolnych od space truckin' i jeszcze jednego projektu o ktoorym byc moze juz niedlugo :)

 

ma to byc kat, spory, przysadzisty chlop - mozna by mu powiedziec kafar (ale trzeba by przy okazji uwazac bo u niego reka ciezka a krew burzliwa...)

 

ma na razie cos kolo 3k triangli (pewnie z dlonmi i detalami i 'narzedziem pracy' bedzie gdzies kolo 5)

 

mam zamiar go oteksturzyc bo w sumie go polubilem calkiem :)

 

proporcje mam jeszcze nie do konca zlapane (glowa i dlugosc noog) ale jak dorobie rece to siem temu lepiej przyjze

 

troche o inspiracjach - glownie to okladka do zbioru opowiadan o kacie pt. 'mauodobry' - jest tam wlasnie glowa i kawalek cielska takiej postaci (stad mam np. ten 'czepiec' :) - spodobal mi sie i juz (tym bardziej ze juz wczesniem myslalem zeby takiego kogos zrobic (mi. przez np. 'cien kata' gene wolf'a - swietna ksiazka nawiasem :)

 

no nic - obrazki

 

c&c jak zwykle mile widziane - krytykujcie bo sami wiecie, ze to najlepsza motywacja :)

 

pozpoa

 

terminus est

 

ps. tak teraz patrze to chyba ma glowe za duza :D i w ogole jakis mocno jest karlowaty jakis... - no nic - jak juz pisalem - proporcje jeszcze nie gotowe :)

 

kat_08.jpg

kat_09.jpg

kat_10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale dziwne te proporcje Ci wyszły, ja bym takie zostaWEEł całkiem fajnie tak wyglada :D domysłam sie, że twarz tez ma miec nie typową bo jej proporcje tez są dziwne ale wyglada fajnie. jak zwykle widać ze to Ty robiłes a nie nikt inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Model fajny tylko proporcje neandertalczyka.Bardzo podoba mi sie wyraz twarzy.Widac ze to kawal skurczybyka bez nici sumienia. No, moze troszeczke usta za szerokie bowiem zazwyczaj koncza sie one na wysokosci zrenic a u Ciebie siegaja koncowki oka.Pozdrawiam i zycze udanej pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czym dłużej na niego patrzę tym trudniej mi coś konstruktywnego wymyślić – więc najwyższa pora by napisać komentarz ;)

Ogólnie to widziałbym go w trochę innej stylizacji – jak wiadomo w średniowieczu nie było komputerów czy telewizji tak więc taki delikwent pewnie większość swojego wolnego czasu (tak między odcinaniem kończyn itp.) spędzał chlejąc w karczmie przez co jego mięsień piwny powinien już przerosnąć poczwórny uda z trzy razy :)

Do tego strasznie wysoki ten kat (chodzi mi o długość nóg)

Ogólnie widziałbym go bardziej jako podpitego grubaska z porządnym zarysem mięśni albo jako atletę anorektyka (prawie tak chudy jak trup z olbrzymim toporem) zwłaszcza, że twarz bardziej pasuje mi do tej drugiej wersji.

Oczywiście to tylko moje widzimisię (tak widzę misie :) )

Nie zapomnij dodać porządnego topora (konicznie musi być tępy :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ledyr - thnx :)

 

majster - hehe - dowcipas :)

 

z-brush - proporcje racja - co do pyska - usta troche podnioslem (dzienks) ale szerokosc zostaje :) - o proporcjach i kanonach mam juz naskladane stosy opracowan - ale chyba nie bardzo chce z nich korzystac juz :) - w sensie - ta postac robie zupelnie na czuja a to dlatego zeby badac czy jestem w stanie odtworzyc z glowy proporcje mniej-wiecej - a to ze na razie jest taki a nie inny - taki juz jego urok :) - wiesz - nie wszyscy maja szerokosc usc od zrenicy do zrenicy itd.

 

oczywiscie mozna powiedziec iz nie siegam po refki bo jestem po a) leniwy a po b) pyszny (w sensie od pychy :) i to jest oczywiscie racja (szczegolnie punkt a :) - ale nie o to chodzi - po prostu nie mam ambicji robic 'zdjecia' z rzeczywistosci - jak popatrzysz po moich wczesniejszych postaciach - w sumie zadna nie byla jakos specjalnie 'prawdziwa' a mimo to mniej lub bardziej cieszyla oko :) (przynajmniej moje hehe :)

 

dzienkasa za wpisy :)

 

opoa

 

edit: andy-a (dopisales sie podczas mojego bazgrania :) - z brzuchem jeszcze pokompinuje (obiecuje :), co do podpitego grubaska - nie da sie... ten typ tutaj to prawdziwa arystokracja wsrod katow - wyjdzie to na texturze i przy okazji 'narzedzia pracy' :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi, ja rowniez jestem zwolennikiem metody tworczej pt."na czuja". I dobrze. Rob tak jak Ci wygodnie:D Zbytnie poslugiwanie sie proporcjami tez moze wyjsc dziwnie. Teraz mnie pewnie pozabijaja ale do dzis nie pasuja mi proporcje glowy i dloni "Dawida" Michala Aniola, jednakze takie facet se przyjal i koniec, kropka.Z tymi ustami to w wiekszosci wypadkow tak jest i moga one innych kuc w oko;) No poza Mickiem Jaggerem :P Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

updad - dorobilem uapki, sporo tweakow - mam juz powoli proporcje (tak chyba juz bedzie :)

 

mam juz jakies 4.5k triangli - wiec raczej do 6 dociagne (ucho, zeby, niewiem jeszccze do konca co ze stopami - czy jakies buciory czy co - napoczatku mial byc bosy :) - w ogole mam na razie zgryz z nogami wlasnie - cos mi nie pasi - ale nie wiem jeszcze co... :(

 

pogrubasilem mu brzuszek (thnx andy_a)

 

no i detal jeszcze zostal...

 

pzooa

 

kat_15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-Brush – jakbyś całe życie dziewki w karczmach po tyłku macał taż byś miał takie długie palce :P

Na sierio to siatki nie pokazałeś :( ale i tak widać błędy :] – Z-Brush ma rację nadgarstki jak u niewiasty ;) w dodatku kciuk wygląda jakoś dziwnie (taki doklejony :P)

Imho przydałby się jeszcze jeden podział przy tym przedramieniu (na długości) to teraz to tam można poly policzyć ;)

Co do nóg to mi też nie pasują :) – są za długie, zwłaszcza udo (ale może to złudzenie przez kolor spodni )

Jeśli zdecydujesz się na bose stopy to życzę powodzenia :) (bo z tym to idzie się pociąć )

Mino tych wad muszę przyznać, że model ma swój urok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, niestety nie znam sie na wypasionych i przypakowanych sylwetkach ale po tej linii żeber wnioskuje, że jego klatka piersiowa jest szersza niż dłuższa. Przypomina tym orangutana. i mięśnie skośne zewnętrzne brzycha wydają sie być przez to również za wysoko. Jęsli to nie mięsnie a fałdy tłuszczu uformowane przez zacisnięty pas to ta linia żeber po bokach też powinna być troche bardziej zatarta. To taką subiektywna analiza anatomii korpusu i nie bierz jej sobie do serca. Zresztą jak pisaleś masz sporo refek z anatomii więc wiesz. Hmm to po co ja to pisze..? Nie będe już nic kasował, nieważne.

 

Jak ktoś już zauważył - wiele (tyle ile widziałem) twoich ludzkich twarzy jest bardzo podobnych stylem a siatka ujawnia te podobieństwa jeszcze bardziej. Nie jest to żaden zarzut, widać że znalazłeś swój styl. Ale może warto czasem próbować innych proporcji, szerszego nosa, pełniejszych ust i innych kształtów i loopów? Można odnieść wrażenie że wszystkie postacie mają tą samą głowę tylko z różnie poprzesuwanymi vertexami i przeskalowanymi elementami twarzy. Jeden styl raczej pasuje do jednego projektu. Trzeba być elastycznym, zwłaszcza jak robi sie z nieswoich konceptów i trzeba odzwierciedlać ich styl w 3d. W żaden sposób nie mam zamiaru Ci niczego narzucać czy zarzucać tylko dziele się swoimi spostrzeżeniami.

Piece i Pozdro, dobrze idzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł na kata, widać po jego twarzy, że arystokrata, ma taki wyraz twarzy snoba, jakby czuł się lepszy dzieki temu, że morduje, skoro morduje debili, ludzi 'gorszych' no, ale to tak bez czytania książki pisze ;], więc idąc za tym motywem, który wydaje mi się dobrze odebrałem można by mu rzucić kilka elementów stroju, na przykład takie fajne cuś, co miały wszystkie wampiry służące Kainowi w Soul Reaverze :

credits020.JPG

 

ten sam nie wiem jak się nazywający element na barku z czerwoną 'pelerynką', a na nim symbol władzy, której służy kat, że jest niby baudziej profesjonalnym katem niż katowie pijaczyny, który służy samemu królowi... taka mała propozycja z gatunku 'jak ja bym to widział' ;}

 

jeśli chodzi o siatke, to dodam iż niepodoba mi się kształt przedramion[jeśli tak nazywa się to o co mi chodzi, czyli fragment pomiędzy bicepsem a nadgarstkiem], w widoku na lewą strone kata wydają się zbyt kwadratowe jakby miał zbroje czy coś w tym stylu..., no i na plecach ma podejrzanie nienaturalnie wyglądające 'trójkąty', których wydaje mi się powinno tam nie być, też polecałbym obniżyć mu krok, albo skrócić nogi, bo teraz imo nadaje się na mutanta, reszta proporcji pomijając niektóre porady forumowiczów takiemu nie znającemu anatomii bucowi jak mi nie rzuca się w oczy, więc niekoniecznie wymaga poprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ftorek! całkiem spoko z małymi błędami :

 

- nos jak u M. Jacksona - nieco za mały moim zdaniem, powinien mieć raczej coś zbliżonego do kartofla :)

 

- usta Jokera - ciut za szerokie moim zdaniem

 

czekam na kontynuację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

updady - poprawilem dlonie i nadgarstki, przedramie, troche gacie (krok) i stopy (tu jeszcze do zrobienia), dolozylem uszy i 'naramienniki' :) jak i rowniez narzedzie

 

mam juz 5k :)

 

przybysz - co do siatek i loopow (i czegos nazwanego 'moim' stylem :) problem jest taki, ze jednak twarze ludzkie (o ile to nie sa jakies pojechane karykatury) zawsze w sumie maja podobny uklad - i idac dalej uklad loopow itd. rowniez podobny - wypracowalem sobie taki na to spoosow i tego sie trzymam a wydaje mi sie ze np. zrobic szerszy nos lub ciensze usta lub bardziej wystajce policzki nie ma przy tej siatce problemu - po prostu lubie robic takie i tyle chyba... a pozatym - wiesz jak jest - czlowiekowi wygodnie jak juz sie gdzies 'ustawi' a ze jestem osobnikiem leniwym... nic to - pewnie sie to kiedys na mnie zemsci...

 

hezrou - nie chce z niego zrobic 'klauna' to ma byc profesjonalista majacy poczucie pewnej misji - stad raczej skromnosc ubioru :) (co prawda bedzie troche detalu i kolorow ale malo raczej :)

 

 

 

cholera jasna - nie wiem co z tymi nogami... chyba nad jakimis butami pomysle... ehh...

 

andy_a - masz siateczke tym razem :) kciuk wydaj mi sie byc wporzo (albo juz za dlugo mu sie przypatruje :) - thnx za przedramie...

 

emp - thnx man :) - ale usta zostaja :) - podobaja mi sie i juz :)

 

ps. jak sie uprzecie to zrobie mu jednak siekiere :)

 

zpooa

 

dzienks za wpisy :)

 

kat_18.jpg

kat_19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem na kciukach to ja się nie znam :P

Nie waż się mu zrobić siekiery – to jest kat a nie jakiś tam drwal (chyba, że dorobisz mu metalową zbroję i przerobisz na drwala z „Czarnoksiężnika z krainy Oz” ;) )

To jest kat – a jak wiadomo kat musi mieć porządny TOPÓR (tak taki byczy najlepiej bardzo tępy z zaschłą krwią itp. :) )

Zamierzasz mu dodać zwykłą teksturę czy jakieś normale itp.?

 

P.S Nadal nadgarstek i cała ręka wydają się być za mało masywne ale pewnie przez mojego golema proporcje się mi mieszają ;)

Jeszcze jedno – zamierzasz go zoptymalizować, tak? (bo ja bym tu i ówdzie kilka trisów wpakował :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ponownie.Jest troche lepiej. Tak sie zastanawiam czy dlugos nog nie jest okreslana przez krociutkie spodnie, dlatego wydaja sie tak dlugie...Mym zdaniem ich dlugosc jest do przyjecia. Bija po oczach stopy wielkoscia Shaquille O`Nilla przypominajace oraz natgarstki.Do ust sie juz nie czepiam:P Pozdry.

 

Ps. Przybysz, z tymi twarzami to juz tak chyba psychologicznie ludzie maja bowiem i Matejko i Da Vinci, El Greco i wczesniejsi w rzezbie tworzyli jak to okreslam..."jedna rodzine". Wszystkie twarze z jednej tasmy. Nie wiem dlaczego:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mu sie przypatrzylem to po stopach mozna by wnioskowac, ze to zaba... :D

hehe - tak to jest jak sie za dlugo patrzy we wlasny model i nie widac takich zauosnych burakow... - ale dzieki wam panowie idzie do przodu i mam nadzieje ze jest coraz lepiej :D hehe

 

nic to - updad - prawie 6k juz ma :) - zmienilem dlugosc gaci i najwazniejsze 'stopy'!! - chyba jednak bedzie bosy... nie wiem jeszcze - ale najwazniejsze, ze bryla juz dziala (mam nadzieje :)

 

no i troche gadzetow (koleczko na mieczu coby ladnie mozna bylo go po pracy powiesic na gwozdziu :)

 

opzpoa

 

ps. porach i andy_a - cholera - przeciez jak pisalem o siekierze to oczywizda ze mialem na mysli jakis ogromniasty topor i w ogole - przeciez ignorantem nie jestem :D muahahha

 

kat_24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ftorek chcesz na powiedzieć, że to 1k trisów poszło na kółeczko i sznurowadła ?

 

Dobra teraz na serio – jak by do mnie przyszedł kat z takim małym mieczykiem to by mi nawet po spodniach nie pociekło (nie pytaj się co :P), wiem, że chojraka zgrywam ale naprawdę przydało by się mu ten mieczyk powiększyć (tylko nie rób w klimatach final fantasy XD) szkoda, że odszedłeś od pomysłu topora ale będzie przynajmniej bardziej oryginalny :)

Imo stopy mają bardzo ładny zarys ale wciąż mi kciuk i nadgarstek nie pasują – ale to pewnie moja wina (za długo bawiłem się z łapą mojego golema ;) )

I dlaczego w tym ujęciu ten kat z boku ma takie smutne spojrzenie? – daj mu budyniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Teraz apropos narzedzia zgonu:P Wydaje mi sie, ze najlatwiej kogos sciac na zasadzie polozenia mu glowki na jakims pienku czy cus.Mieczem wydaje sie mniej praktycznie. Topor jest ciezszy i ma wieksza sile tnaca. Poza tym latwiej chyba sie go z pienka wyciaga. Gdyby bylo inaczej mielibysmy w rzezni samurajow:D Obstawiam za toporkiem. :

PS Teraz sie ujawni kto jakim podswiadomie jest rzeznikiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z-brush - ale tutaj chodzi o to ze: siekiera (czy tez topor) sa narzedziami chamskimi (w sensie: do scinania nisko urodzonych - plebs to nawet na kata nie zasluguje - jeno na sucha galaz) - a ze trudniej mieczem - no oczywiscie - musi byc trudniej zeby taki kat musial sie uczyc rzemiosla dluzej i zyskiwac sobie lepsze powazanie :)

 

pzoai

 

ps. siekiera juz sie robi - wiec moze jakie audiotele sie zrobi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest smutne spojrzenie - to jest ponure spojrzenie... :D hehe

Hehe bo jest juz znudzony, scinajac ciagle te glowy :P Aby kasa byla :P

 

 

 

A co do modelu jest Za... tfu fajny :) A co do narzedzia to zdecydowanie topor mozesz nawet taki dac przesadzisty bedzie to fajnie wygladalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to macie - miecz ma cos kolo 380 triangli - siekiera jakies 780.

 

choose wisely and may the force be with you lads!! :D

 

ps. tak sobie mysle o jakims lajtowym enwiromencie do tego - w sensie szafot z wbita siekiera, jakis stolik z mieczem w gustownym futerale...

 

pospa

 

kat_28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej modelik super , ale na pierwszy rzut oka pojechales za ostro po propsach ucieles mu 2/3 brzucha 2/3 zeberek ;) Reszta jest ok czyli wychodzi na to ze to specjalnie zrobiles, ale kuje w oczodoly moje.

 

btw. nie czytalem all postow a wydaje mi sie ze to wytlumaczyles juz komus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre, dobre, model jest już 'milusi', coś mi nie pasowało ze spodniami, ich prostolinijna cylindryczność troche kontrastowała z obłościami anatomii, ale nie wiedziałem jak to rozwiązać, a teraz jest :]

 

co do narzędzia mordu to taki prostokątny miecz wciąż baudziej mi się podoba od topora, ale jak o tym pomyśle, to żeby pozbawić kogoś głowy kat musiałby mieć wyższy pieniek[co z kolei uniemożliwiałoby klęczącą pozycje osoby uśmiercanej], albo garbić się przy ścinaniu, bo gdyby stał prosto ostrze nie odcinałoby całej głowy, tylko zatrzymywałoby się pod kątem, a wtedy to śmierć byłaby baudzo 'widowiskowa', 'pomidorowa' i dostarczałaby o wiele więcej 'wrażeń' katrupionemu delikwentowi, więc mym pomysłem jest miecz o kształcie ostrza podobnym do topora, taki scimitiar chyba już częściowo rozwiązywałby komplikacje[bo jego rączka jest wyżej umieszczona], hmm, albo tasak rozmiaru miecza, prostokątny i też rączkę ma o wiele wyżej zamieszczoną.. no, ale w sumie to o całym moim dylemacie można zapomnieć ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hez - mam plan jak to rozwiazac i nawet pasuje 'koncepcyjnie' - a mianowicie - nic nie stoi na przeszkodzie zeby scinany stal przy slupku - i wtedy kat robi zamach i ucina glowe poziomym ciosem miecza uderzajac pierw w miekkie a poozniej w slupek :) - to oczywiscie przeznaczone tylko dla waznych osob (pozycja stojaca podczas egzekucji nie jest dla mas :)

 

a toporek i tradycyjny pieniek - dla mniej waznych klientow :)

 

nic to - updad :)

 

nadgarstki jeszcze troche wieksze, usta ciut wezsze - troche detali itp. - jeszcze sporo do zrobienia...

 

zpopoa

 

kat_31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nity (pas i toporek) na texture, krzyżujące sie sznurowadła spodni na alfe i już mamy trisy na paluchy i sandały. No chyba, że typ jest do portfolio i tricount nieważny a stopy będziesz jeszcze robił.

 

Widze, że coś z dłoniami nie tak ale sam nie umiem ich modelować i niecierpie. Wyglądają plaskato. Trudno stwierdzić ale może mają zły przekrój?

 

Czyżby przekrój był taki?
______
[______]

Zamiast:

__----__
[__----__]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ma twarz naprawde ladna :) a raczej pasujaca... szkoda by ja bylo eraz zakrywac ^^' umm... ale sam nie wiem... cos z tym kapturem nie tak, moze gdyby chociarz byl z tylu dluzszy tak do ramion albo i nawet takiej dlugosci jak te paski z przodu :) Tak tez sobie przez chwile pomyslalem ze dobrze by mu tez bylo w duzych butach skurzanych na porzadnej podeszwie i wilkich takrze skurzanych rekawicach. Zabrzmie teraz malo oryginalnie ale ciekaw jestem jak to bedzie oteksturowane :)

 

ps.. tak mi sie jeszcze wydaje ze jakby kciuk nie wychodzil z tej samej plaszczyny co reszta palcow a z ciut nizszej to byloby lepiej...

ps2... kurcze widze ze pisalem to tyle czasu ze w sprawie dloni Przybysz mnie ubiegl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przybysz - no wlasnie nie wiem do konca do czego on jest - w sensie - tak sobie go dlubie i dlubie i jak na razie detal jade na siatce (zeby bylo go bez tekturek widac...) juz jakis czas temu przekroczylem plycount jaki sobie w miare zalozylem wiec w sumie chyba polece z detalem na siatce...

 

a tym bardziej ze jakis moze kawalek enviromenta sie dorobi - to wtedy bedzie bardziej scena cala...

 

co do dloni - zrozumialem o co ci chodzi - sam z niej nie jestem konca zadowolony - wiec moze jakies radykalne zmiany jeszcze tutaj nastapia...

 

konras - thnx :) - kaptur jest tylko zaczety jak na razie - jeszcze troche detalu dojdzie i faktycznie chyba obnize tyl mocno - bo teraz wyglada bardziej na latexowy heum niz kaptur :)

 

co do butow - ahh - nie wiem - jakos tak mi pasuje na bosaka - nie wiem czemu - problem z tym jest taki ze to nie bardzo pasuje zeby kat byl bosy (wiadomo - mozna sobie cos obciac... :) - ale moze mu zrobie takie luzne skoorzane trzewiki (uapcie jakies)

 

no i dlon - cos z nia faktycznie jest nie tak skoro oboje o tym nawijacie... :)

 

apooa

 

thnx za komenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dłoni już wiesz to nie mam co pisać ;) ale się przyczepię do bicepsa – wygląda jak elipsa :] w dodatku przedramię za ostro wchodzi w niego. Za to bardzo się mi podoba pas i nogi (planujesz dorobić palce?)

Według mnie topór wyglądałby lepiej gdyby był obustronny :)

Napisz coś więcej o tym kacie – jak Ty go widzisz bo na razie nie widzę zbytnio w jaką stronę idziesz ale wieżę, że w tą dobra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy_a - o samym kacie juz napisalem sporo :)

 

dlon poprawiona, detal dorzucony (biceps i przedramie pewnie juz zostaje takie jakie jest - tekturka mocno to zniweluje - bo na razie to smthgrupy tak sie dziko odcinaja...) - no i jeszcze dalej go dlubie sobie...

 

topoor obustronyy bylby absolutnie niepraktyczny wiec odpada... :)

 

pewnie zanim wezme sie za tektury to jeszcze minie...

 

paopoa

 

kat_34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne kalosze mu dorobiłeś :} kurcze głupio mi się wypowiadać coś o nim bez znajomości książki i lepszej znajomości średniowiecza, ale średnio mi wygląda z ubrania na kata królewskiego, jak narazie licze na oświecenie mego ciemnego umysłu wraz z pojawieniem się teksturki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siateczka:

 

co do koncepcji - ahhh - wszystko przez was (za bardzo sie czepiacie) :)... no dobra niech bedzie... - ten egzemplarz kata jest raczej pospolitym rebajla i zostawiam mu siekiere - ale juz obmyslilem 'krolewskiego kata' (on dostanie ten miecz - tylko go troche wydluze :)

 

jak tylko skoncze modelowac tego dziada (a juz nieduzo zostalo) zaczne robic krolewskiego - takiego bardziej stylizowanego: troche starszego, szczuplego (zeby nie powiedziec chudego) z pociagla twarza, w obcislym kaftanie z mnostwem klamer :) - i dlugimi butami i jeszcze z takimi jakby kowbojskimi zwisajacymi pasami materialu wokol nog :) plus troche kolorow i zdobien :) (moze jakis medalion albo cus :)

 

hezrou - co do xsiazki - napisalem, ze to raczej luzne nawiazanie (albo i tylko nawet natchnienie :) wiec nie ma sie co czepiac detali - wiecie ze jade z glowy wiec zmiany sa dozwolone :) hehe

 

ehh - z wami wszystkimi to troche jak z babami - nikomu nic nie pasi i kazdy ma swoja wizje :) - ale to dobrze - bo wychodzi na to ze nieskonczylem jednego - a juz w sumie robie drugiego (w glowie co najmniej :)

 

poapoa

 

pd. dzieki jeszcze raz za wpisy - naprawde pomagacie a najfajniejsze jest to ze dzieki wam (miedzy innymi :) wyobraznia kwitnie :)

 

kat_35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na marudnych by Ci w koncpepcji nie mieszali. ;)

Pokaż dopiero jak skończysz. W ten sposób r2d2 nas zaskoczył i nie dał okazji pomarudzić. ;(

PS: hmm, wychodzi na to, że ja dużo marudze bo własnie trzepnąłem dwusetny post a jestem tu krutko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiania się ciąg dalszy :]

Hmmm skoro to zwykły i pospolity cham (i gbur na dodatek a jakże :P) to może by mu tak te ciżemki zdjąć i zrobić fajne paluchy (no może z małymi brakami tak jakby kiedyś po pijaku w czasie egzekucji nie wycelował :) )

Proporcji pewnie nie będzie Ci się chciało zmieniać (np. Beerceps większy) to poczekam na teksturkę (kat będzie oldshool’owy czy raczej normal + ileś tam innych map ?)

Oraz napisz konicznie w jakich klimatach go widzisz – „czyste” zacofane średniowiecze, fantasy, kat niczym rzeźnik, (czy też może by tak zamienić toporek na gilotynę i osadzić go w dobie rewolucji francuskiej ?) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ftorek, jest też drugi sposób na takie czepianie się, koncepcik ;} moja wizja jest na przykład taka:katjt1.gif

 

... masz wtedy 'szkielet wizji', do którego dorzucasz sugestje forumowiczów, dzięki temu nie skończysz robiąc 'różowego królika skaczącego po fioletowej trawie' ;}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajajaja - to ze napisalem rebajlo - nie znaczy, ze cham i gbur (a juz na pewno nie prostak :) - sory za konfuzje - kat ma byc w klimatach fantasy (cokolwiek to znaczy) - ale bez przesady

 

nie bedzie to tez jakis rzeznik od masowego urzynania konczyn - to jest dobry rzemieslnik, mistrz w swoim fachu, szanowany obywatel duzego miasta, juz dawno skonczyl z 'katowaniem' teraz jest juz tylko wykonawca ostatecznego wyroku...

 

czyli bedzie raczej skromnie, w miare czysto i w ogole sielankowo... :)

 

hez - mi raczej juz nie grozi 'rozowy krooolik na fioletowej lace' i zazwyczaj wiem co chce osiagnac - inna sprawa ze zazwyczaj jade z glowy wiec nie mam jak wam pokazac o ci mi do konca chodzi, a ze robie ten model juz jakis czas - to zmainy w koncepcie sa nieuniknione bo nie daje rady utrzymac w glowie jakiejs postaci przez zbyt dlugi czas bez jej ciaglego poprawiania/zmieniania - a co do czepialstwa - nie mam nic przeciwko - tylko ze lepiej jest 'czepiac' sie techniki niz wizji - bo wizja jest zawsze subiektywna ...

 

ps. fajny obrazek :D

 

ps II. bedzie oldskulowo - czyliu sam diff pewnie (+ alfa), normali nie bedzie bo hp robic nie umiem a od zbrusz'a mnie odrzuca...

 

poapoaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ftorek: dzienx, spox ;] mam tak zdziebeńko dziwne wrażenie, że ten kat jest dużym balonem, z którego powietrze nie dociera przez te skórzane cusie w okolicy nadgarstków do jego rąk, wydaje mi się po prostu, że łapska ma za małe, ale pisze to mając w pamięci anatomie golema twórczości andy_a i moje anatomiczne farmazony, więc....

 

... a tak po za tym to nie mogąc wyskrobać nic konstruktywniejszego z powodu braku powodu [czyli wad] czekam na updejt, goodluck and godspeed ...

 

PS. 6 godzin snu jest niebezpieczne ;}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności