Skocz do zawartości

SCENA 3D: Smerfowe Domki


trzy budziki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No więc tak

 

Słoneczko - będzie oczywiście, już nad nim pracuję, wbrew pozorom nie jest to takie proste, dla kogoś kto się Maxa uczy.

 

Natomiast jeśli chodzi o metaballe to parafrazując Terry Pratchetta mogę powiedzieć:

Nie poznałbym metaballa nawet gdybym na niego wpadł w ciemnym zaułku.

Przy mojej znajomości MAXA to jest tak jakbym lepił metodą plastelinową w betonie.

 

Ogólnie: rzeczywiście nie wyglądają na kilka centymetrów, nazwa \"Smerfowe\" wzięła się raczej ze skojarzeń niż prób nawiązania do świata bohaterów dobranocki więc w założeniu nie miały być miniaturowe. Hymm, coś się plączę więc powiem, że wyobraziłem sobie taki obrazek-światek i tak chciałem go zrealizować.

 

Pracuję dalej nad tą pracą, dzięki za wszystkie posty zawsze miło jak nie skopią tak od razu przy pierwszym wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee.... nikt Cię tu nie skopie :)

 

no może czasami ale to w dobrych intencjach ;)

 

A pracka ciekawa - zawsze to jakiś inny styl, gdy wokół niemal wszyscy starają sie w chodzić w fotorealizm, a tu dla odmiany takie bajkowe klimaty.

 

Chętnie tu będę zaglądał [yes]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, że będzie trzeba Ciebie zagonić do pracy :D , bo przerwa długa była, no ale postepy jednak są.

 

Bacry wspomniał o świetle, ja jeszcze się zapytam, czy teren tak będzie wyglądał w ostatecznej wersji?? Strumykowi by się przydały jakieś brzegi i nurt, bo wygląda jak naklejony na trawę, no i trawa też mało urozmaicona ;)

 

A poza tym super. [yes]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - chyba, że to jet ścieżka - a gdzie są wielkie drzewa - dzieki nim mógłbtyś uzyskać efekt maleńkich domków - bo na razie to wydają sie normalnej wielkości - wywołują takie wrażeniwe (u mnie przynajmniej) - no i te xchmurki tak nisko umiejscowione.

Popraw teklsturki.

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to się przyda ale może...

 

Stwórz płaszczyznę i kulę ( u mnie kula była z 12 sekcjami w pionie i poziomie. Ustaw kulę na płaszczyźnie tak żeby dolny koniec ( w moim przypadku cztery najniższe sekcje) znajdował się pod płaszczyzną- to pierwszy obrazek. Dzięki temu masz załatwioną sprawę wybrzuszenia domku nad gruntem. Potem w widoku z boku zaznacz vertexy z \"czapeczki\" kuli i przesuń je lekko w górę (obrazek w lewym dolnym rogu), nie zmieniaj zaznaczenia tylko trochę przeskaluj proporcjonalnie we wszystkich trzech osiach (prawy dolny róg). Zaznacz o jeden rząd vertexów mniej i powtórz całość- wyciągnięcie i przeskalowanie- aż będziesz miał coś takiego jak w prawym górnym rogu na obrazku poniżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie posty. Normalnie usiadłbym sobie wygodnie i podziwiał siebie jaki jestem wspaniały, a tak widzę, że muszę usiąść na czymś twardym i bardziej się przyłożyć.

 

Co do strumyczka to rzeczywiście w założeniu miała być ścieżka, niestety, będę musiał to zrobić tak aby to było widome.

Nad oświetleniem popracuję, światła w Maxie jakoś na razie nie łapię.

Do teksturek też się przyłożę.

A jeśli chodzi o wielkość to w założeniu i w praktyce te domki nie mają 15 cm tylko około 7 m, w tej chwili nie pamiętam dokładnie ale gdzieś tyle.

 

To jest scanline (cokolwiek to może znaczyć).

 

Do RK napisałem mejla, też dzięki.

 

W sumie to forum jest motywacją do tego, żeby pracować nad sobą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż wbrew pozorom cały (dostępny) czas nad tym pracuję, w tej chwili wygląda to tak. Poprawiłem materiały, geometrię i parę szczegółów. Nie jest to wersja ostateczna. W tej chwili dopracowuję oświetlenie.

Za wszelkie komenty z góry dzięki

 

Render_N.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie posty, nawet te o ilustracie i cell shade, których nie bardzo rozumię.

Uakutalniłem scenę. Na razie jeśli chodzi o ten temat \"this is The End\", niemniej gdy zbuduję dodatkowe elementy być może scena ta będzie miejscem małej animacji.

15_03_02.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brakuje w tej scenie życia...wcale nie jest smerfna...:( Gdzie tu żywe kolory...gdzie smerfy. Same komiksowe kształty nie oddają klimatu...:|

Do tego jeszcze dochodzi nijaka ziemia... (mogłeś się pobawić trochę przy trawde...przynajmiej przy chatkach trochę mogłeś zasiać :P )

Patrząc na poprzednie renderki...ten wygląda słabo...:|

Mam nadzieję, że tak tego nie zostawisz, bo pomysły/modele są dobre...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie najgorszy chociaż wykonanie słabe ... ale czekam z nieciepliwością na dalszy rozwój pracki.A tak na marginesie ... jakbyś dodał DOF\'a to realizm , jaki on by nie był podniósł by swoją wartość :]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności