Skocz do zawartości

"Nić Ariadny"


Maxym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie na polu BITWY...,

do której przystąpić miałem już przeszło 3 tygodnie temu, a teraz to już chyba ze 4 takie wątki widziałem, ale cóż, to był mój pierwszy pomysł i tak też pozostanie.

Przez ten czas w chwilach wolnych studiowałem architekturę grecką, a w szczególności tę stosowaną przy budowaniu pałacu króla Minosa w Knossos, a że ta mi się nie podobała (małe pomieszczenia - według map i specyficznie dziwne kolumny), postanowiłem więc "lekko" odbiec od rzeczywistości. Zresztą (jak mi się wydaje) nikt do końca dokładnie nie wie jak wyglądały wszystkie pomieszczenia labiryntu, a tym bardziej pomieszczenie w którym nastąpiło spotkanie. Sam pałac to jeden wielki labirynt, a według przypuszczeń ten w którym zamknięto Minotaura znajdował się w podziemiach. Postanowiłem więc zacząć od wybudowania pomieszczenia, zaś pracę nad głównymi bohaterami odłożę na później.

Dwa koncepty:

1 - monumentalna sala, potężne kolumny, światło padające od sufitu, kurz, w głębi sali potężny, rozwścieczony do granic możliwości Minotaur uderza pięścią o posadzkę, wyjąc na stojącego przed nim (ponad dwukrotnie mniejszego) Tezeusza, który w jednej dłoni trzyma pochodnię, zaś w drugiej sztylet (lub coś dłuższego) przygotowany do zadania śmiertelnego ciosu.

2 - humorystyczny - w niewielkiej Sali, na środku widoczny Tezeusz (z podobnymi przyborami j/w) , zaś (na pierwszym planie) w cieniu jednej z kolumn mały (ok. 100cm.) wystraszony Minotaur , zerkający z za winkla na skradającego się oprawce.

Już w najbliższym czasie postaram się przedstawić pierwsze próbki architektoniczne.

Pozdrowienia dla Wszystkich konkurentów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jonasz_Real - dzięki, apropo detali, to w modelowaniu staram się ich unikać , a nadrabiac teksturą, ale jakoś tak wyszło.

Leru, weinert - dzięki.

Z-Brush - również dzięki, wspomniałem już że odbiegnę od typowej architektury, tym bardziej zastosowanej w budowaniu pałacu króla Minosa. Faktycznie to będę bliżej gotyku, bo ładniej to wygląda.

Dziś tylko kolumna z głowicą (późno z pracy wróciłem):

\\ oczywiście z próbną texturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - dzięki, nad przybrudzeniami jeszcze popracuję, ale dopiero po ustawieniu sceny. Jest jeszcze wiele do zrobienia, a nie wiem czy czasami te obiekty nie będą w głebi kadru.

Mały update (zawiera oryginalne malowidło z pałacu w Knossos :) ) :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części ułożyłem elementy w scenę (światło - tylko zabarwienie, podłoga - test, pozy bohaterów- czysto przypadkowe), na detale przyjdzie czas, gdy zdecyduję się na odpowiedni kadr. Mam trzy koncepcje , choć najbardziej przekonany jestem do pierwszej wersji, z tego względu, że myślałęm o umieszczeniu w scenie w cieniu jednego z tylnych filarów Ariadny, która z przerażeniem obserwowałaby poczynania Tezeusza...Tak sobie wymyśliłem, że ukradkiem śledziła Tezeusza i dotarła za nim aż do tego miejsca:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kadru to trudno będzie, bo raczej zamierzam go jeszcze lekko na boki poszerzyć, ale strop chcę uzupełnić jakimś fajnym dużym żyrandolem, który wypełni delikatnie górę kadru (jak na razie szukam bezskutecznie referki, takiego który pasowałby choć częsciowo do charakteru wnętrza i tamtej epoki - jeśli coś takiego wogóle pasuje do tamtej epoki).

Lewa ściana jest jeszcze przed obróbką, tam będą między innymi drzwi, którymi przywędrował Tezeusz.

Jak na razie to odpocznę od scenerii i biorę się za Minotaura.

Screenu dziś nie będzie, bo nie wiele jest do pokazania - 6 faces i to bex tex....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z góry : nie mam czsu czytać poprzednich postów. Dlaczego takie kolumny? Dlaczego rzymskie? Dlaczego np. nie z Knosos, lub Fajstos/ One są piękne, taka siła i dynamika w nich. To moim zdaniem jest mocniejszy materiał. Dopisz resztę. Pozdro. PS" Te kolumny ideowo (w stosunku do nici) są zbyt lekkie! Dynamika jest mottem wszelkiej akcji. Nie ma akcji...-brak spektaklu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - nogi (chodzi chyba o dół) z założenia miały być cienkie (piszczel i silne ścięgna), ale nie aż tak, teraz po rzeźbieniu...

_kuba_ - a żebyś wiedział ile z taką głową trzeba walczyć, aby ją jakoś w miarę sprawnie w ciele ludzkim umieścić ;)

Lacedemon - o kolumnach z Knosos pisałem w pierwszym poście, jakoś mi do gustu nie przypadły, a tak poza tym te są z Aten (choć nie neguję, iż może być to architektura rzymska).

Po rzeźbieniu :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_kuba_ - a żebyś wiedział ile z taką głową trzeba walczyć, aby ją jakoś w miarę sprawnie w ciele ludzkim umieścić ;)

 

a wiesz że wiem, pozatym sporo błędów anatomicznych wyszło, poza szyją to głównie te mięsnie bradzo słabe ze tak się wyraże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam z wzorcem anatomii Minotaura to się jeszcze nie spotkałem, a mutant to mutant, przypadek odstępstw od reguł anatomii i nie tylko.

Poza tym myślę (jeśli można się tak wypowiedzieć) to ta pozwalałaby mu żyć.

Faktem jest, że przeanalizowałem kilka swoich modeli i racja – mam tendencję do tworzenia szczupłych postaci, a te grozą nie grzeszą (chyba, że brak im wielu partii ciała). Jutro nad nim popracuję (sterydy itp.) i dorzucę mu trochę ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co zyje na ziemi "ma optymalny ksztalt i uklad miesni" ;) grawitacja tutaj dziala na kazda istote tak samo, mutant "genetyczny" człeko kształtny (nie zombiak) zawsze musi miec anatomie zblizona do tej ludzkiej moga sie zdazyc odstepstwa, ale musza byc bardzo przemyslane :) to tak gwoli przypomnienia ;]

 

Modelik bardzo fajny imo wiecej czasu poswiec nad nim w blotku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK, gdybym nie postępował zgodnie z tą regułą, to pewnie Minotaur nie wyglądałby tak jak wygląda (choć trochę żałuję, że nazbyt go ”uczłekokształtniłem). Poza tym na ziemi i to nawet wśród gatunku ludzkiego żyją istoty zawierające liczne błędy anatomii oraz różnego rodzaju zniekształcenia i to właśnie one niejednokrotnie urastają do rangi potworów .

Ale nie o tym chciałem powiedzieć, szczególnie irytuje mnie coraz częstsze nadużywanie terminu ”błędu anatomicznego”, a najczęściej są to po prostu różne upodobania i gusta powiedzmy artystyczne.

Oczywiście nie chodzi mi tu o wypowiedzi rodzaju; wiązadło ścięgna położone jest nie w tym miejscu gdzie trzeba czy mięsień jest dziwnie łukowaty, a z ułożenia postaci wynika, że powinien być wyprostowany.Ponadto jak najbardziej na miejscu są posty typu:

… za chude nóżki i zbyt wcięte łokcie.(…)

… to co poprzednicy + dłonie…

To, że ktoś jest chudy, ma szczupłe nogi, wąskie nadgarstki, czy małe dłonie, to nie błędy anatomiczne, to po prostu taka jego uroda, a ta nie wszystkim się może czy musi podobać.Ale wówczas gdy posty się powtarzają, choćby było to wbrew własnemu upodobaniu, warto postąpić według rad, choćby ze względów ekonomicznych(w końcu to konkurs i ma się podobać rzeszy).

Ponadto brnięcie w stronę idealnej anatomii również nie zawsze jest najlepszym wyjściem…(to jest coś dla twórców serialu „Słoneczny patrol”). W galeriach internetowych widziałem wiele reprodukcji Minotaura i muszę przyznać, że wiele z nich nie ma nic wspólnego z prawidłową anatomią, a uważane są za dobre pod względem artystycznym, bo o to właśnie o tu chodzi.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy forum medycznym, a artystycznym.

Pozwólmy żyć błędom anatomii i natury, chociażby w sferze naszej wyobraźni.

Na koniec przytoczę dość ciekawy post jednego z użytkowników innego forum graficznego:

A ja tam pierniczę czasem konwenanse ,błędy anatomii, czy paskudny charakter modelu albo jego brak całkowity, patrzę, widzę i się podoba mojemu organowi wzroku.

 

A teraz do rzeczy, ogólnie nagadałem się i straciłem full czasu, a osobiście z własnego Minotaura nie jestem zadowolony, mam tylko nadzieję, że we właściwej pozie, z odpowiednią mimiką i scenerią będzie prezentował się o wiele lepiej. Mało czasu, więc Tezeusza i Ariadnę jak zdążę, najprawdopodobniej polecę z jakiegoś automatu i lekko przyodzieję. Trochę czasu chciałbym poświęcić jeszcze scenerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij koszulke, stan przed lustrem i popatrz.... czy twoje sutki sa w centrum klatki (wybacz mi taki "lopatologiczny" przyklad)? do poprawienia! przedramiona wydaja sie byc kwadratowe. futerko fajne, ale ma odcien taki troche... ciemnozielony. apropos, to futerko to co to jest? jakis plugin, maxowy hair? shag? vray fur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satanicus ma rację co do sutków. Jestem zwolennikiem Twojego zdania. Wizja artysty powinna być na pierwszym miejscu.

Dodam tylko że średnio podoba mi się pysk, tegoż potwora. Futro i anatomia jest ok, choć powinieneś popracować nad rękoma - jak dla mnie są zbyt długie. Dodasz mu jakąś broń typu topór? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pisana od podstaw witryna sklepu internetowego zawaliła mnie czasowo. Ale szkoda mi tak wspaniałego tematu, więc spróbuję...

Czasu nie ma, wieć poprawek nie będzie, trzeba coś zrobić aby się choć do nominacji załapać, później może coś poprawimy.

satanicus1991 - futro to faktycznie hair Maxowy, z dwiema mapami, jedna to zagęszczenie futra, druga określająca jego długość.

Dziamka - co do Ariadny to pisałem wcześniej, taka moja wariacja tematu...

 

W załączeniu próba starcia, w tym dłonie Minotaura do poprawy, natomiast to co trzyma w lewej ręce Tezeusz, to pochodnia, jak na razie nie płonąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - po czasie, po drugie- zmiana tytułu, po trzecie - nie skończone.

Po czwatre wpół do piątej, ********, a rano (właściwie za chwilę)wyjazd do Wrocka.

Oto obraz, który zarżnął tej nocy mi kompa i mnie. Jak przejdę nominacje, to jeszcze coś podłubię. Na pewno poza Minotaura do wymiany :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ oczekując na nominacje, których z wiadomych chyba przyczyn nie przeszedłem, nadal prowadziłem prace nad sceną, postanowiłem przedstawić ostatni stan pracy (niestety nadal niedokończonej) i podziękować wszystkim uczestnikom bitwy za współzawodnictwo, komentarze, natomiast nominowanym życzyć miejsca na podium.

 

link do wersji 1024x614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności