Skocz do zawartości

Trawa :)


wojt0000

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma pomysł jak zrobić realistycznie wyglądający materiał trawy w maxwellu (maxwellstudio)?? Pracuje w cinemie i tu problem rozwiązywałem w ten sposób że na obiekt nakładałem materiał mapowany frontal, z taksturą trawy-zdjęcie trawy z perspektywy człowieka. W maxwellstudio nie ma możliwości ustawienia projekcji materiału frontal, kombinowałem z projekcją cubic ale nie wygląda to za dobrze.

Coś czuje że pozostaję tylko obróbka w PS...:/

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przykład trawki przed domkiem, taka moja stara koncepa.

Jeśli chodzi o plugin do cinemy, to studio widzi tylko ten rodzaj projekcji które samo obsługuje+ dodatkowo UVMap, reszta sie kopie.

ps. jak dodać większy załącznik?jestem ciut świeży na forum, 78 kb to troche mało:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zwykłą bitmapką wychodzi bardzo bardzo płasko i mało realistycznie :/ Jest zawsze wyjscie i można załatwic to modelem ale przy dużych połaciach to raczej kiepsko to widze. A jak robione są kompozycje w maxwellu, wszystko ps? Czy jest jakaś możliwość wkomponowania modelu w tło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy?? Do czego?? Wiem że mozna obrobić wizke i wkomponować ją w zdjęcie w photshopie znowu taki głupi nie jestem. Chodziło mi o to czy mozna to zrobić na poziomie maxwell studio, w co raczej wątpie.

Nie wiem jak jest w maxie, ale w cinemie można podpiąć dowolny obiekt (dajmy na to plane) pod tło, jest on automatycznie scalany z tłem ale przymuje cienie, zaleznie od ustawienia materiału odbija światło itd itd co jest bardzo przydatne przy tworzeniu kompozycji. W tej kwestii maxwell sie nie popisał, mapowanie frontal załatwiło by sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności