Skocz do zawartości

\"Miłość w umyśle szaleńca\" : KO : Garbaty Anioł


Rekomendowane odpowiedzi

No ja mam taki pomysł:

Praca ma przedstawiac milość babci do rca, czyli czysta szaloną dewocje. W oczach dewotki liczy siŕ tylko jej podejscie do wiary, ładne inne dlatego nie słucha ona rad ani księży a dla wyolbrzymienia teamtu nawet anio│a, który dla niej przybiera wrŕcz postaŠ szatana.Stąd też rogi i ogonek który musze jeszcze dorysowaŠ oraz stąd też aureolka nad babcią gdyż to ona jest tu jedyna i święta.

Narazie wieszam szkic w formie speeda i zaczne od nakladania barw :)

 

gbaniol.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie - no mi osobiÂcie siŕ podoba choŠ pomys│ Tiger nie rzuci│a mnie na kolana - a z doÂwiadczenia wiem, ┐e czasami twoje pomys│y rzucaj▒....

 

a teraz obiboku jazda do roboty - znokautowaŠ !!! ;)

 

i popraw twarz babci, dodaj jej szczyptŕ z│oÂliwoÂci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez opisu ta praca traci sens. Wydaje mi sie, ze bedziesz musial pokazac jakos, ze te rogi babcia sobie wyobraza, a nie urosly naturalnie;)

Poza tym imho to aniol jest glowna persona na ilustracji i troche to mylace. Wyglada, jakby karcil babcie.

 

Zreszta, wiesz doskonale co mysle, bo rozmawialismy na ten temat wiele razy ;)

 

Ale co ja tam wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle ze nie ma co przesadzac z porownaniami, bo to jednak co innego i oczyms innym, mozna co najwyrzej o inspiracji jakiejs mowic, ale i to jakas przesada, bo w koncu i babcie i aniolki to nie odkrycie poczatku XX! w. :) a swoja droga fajne, zmienil bym kompozycje na pionowa, bo teraz i aniolek i babcia to jak dwie osobne prace i przydalo by sie wiecej kontaktu miedzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadworny malarz ;) Sam pomysl uzycia aniolka w scenie w postaci groteskowej z poczatku wydawal mi sie troche jak stapanie po kruchym lodzie, po tym jak bigle i sith dali swe aniolki. Jednak zadna inna postac IMHO nie pasowala mi do sceny i do motywu przesadnej milosci do tudziez dewocji religi. Wiec dalem aniola, z poczatku myslalem o ksiedzu, jednak postanowilem uzyc hiperboli zeby dodatkowo wyolbrzymic problem :)

No i postanowiłem popracować jeszcze troszke nad kompozycja zanim sie kolorami zajme i zmieniłem minimalnie układ.Babcia ma sie kryć barami z rozancem, wyrazajac przy tym wieksza obawe i wrogosc wobec anioła. Dałem tez babcie blizej zeby czula oddech bytu niebieskiego na ramieniu, feee :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze fajnie by bylo gdyby ten aniolek zamiast trzymac reke wyprostowana w gescie pouczania - trzymalby ja na ramieniu babci w gescie \"milosierdzia\". Bylaby wiekasza interakcja miedzy postaciami i wiekszy kontrast miedzy cechami jakie reprezentuja (dewocja-milosierdzie zamiast dewocja-nauka) hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yep, widac ze calkiem sympatyczna praca wyjdzie, jedno ci tylko doradzam, juz kiedys ci o tym pisalem staraj sie odrazu rozplanowac kolor, nie koloruj partiami jak w kolorowance, tak sie poprostu latwiej pogubic, jesli odrazu polozysz kolor na calosci, chociazby w trybie multiply to od razu bedziesz widzial klimat calosci, o wiele latwiej sie tak pracyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Praca wychodzi Ci bardzo ładna, ciekawie narysowana w miłej dla oka kolorystyce.

Liście, latarnie i promienie słoneczne są prześliczne, chociaż mało szalone :> Jednak patrząc na nią pod kątem tematu nasuwa mi się taka refleksja. Gdzie tu miłość, gdzie szaleństwo?

Widzę tu wredną starszą panią, która pare minut temu zrugała jakiegoś młodzieńca za nieustąpienie jej miejsca w tramwaju... I podstarzałego Anioła, któremu chyba i tak wszystko jedno.

Bez przeczytania Twoich założeń na początku wątku, nie domyśliłabym się, że tworzysz właśnie pracę pod kątem tej bitwy. Twoje wskazówki co do odbioru pracy IMHO gubią się, są niewidoczne i nierozpoznawalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności