Skocz do zawartości

scene komputerowa!


Gość MAX(iu)

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja o scenie komputerowej słyszałem głównie jeszcze za czasów Amigi i 8-bitowców (C-64, zx spectrum).

 

Zazwyczja są to grupy zapaleńców tworzących grafę, muzę, dema.

Nastepnie prezentują je na zlotach sceny komputerowej. Nie wiem, czy to nadal w takiej postaci funkcjonuje, gdyż było to parę lat temu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Scena komputerowa to społeczność osób wykorzystujących komputer do tworzenia czegoś co nazwać można sztuką. Graficy, muzycy i koderzy wspólnie tworzą multimedialne programy demonstrujące umiejętności ludzi i moc sprzętu. Najnowsze technologie i pasja tworzenia - to właśnie scena komputerowa.\"

 

Ze strony http://nnmag.net/tomik/scena.htm

(na dole masz linki)

 

Chyba chodzi o tworzenie dem. Kiedyś miałem tego sporo na dysku, ale nie polskie. Całkiem imponujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli o tworzenie demos i ntros chodzi to jestem calkie wieelka fanka nawet kiedys bylam na takiej imprezie mowie ludzie robia tam rzeczy ze oczyska wylaza

 

Leander apolskiej grupy z demo sceny nie znasz? KOLOR calkiem niezle dema robia troche duze wagow ale calkiem niezle maja chlopaki swoj styl :)

w amiga scenie bylo nie wiem czy jescze sa duzo polskich grup w wiekszosci z wroclawia

a co do demosceny to polecam obejrzenie sobie demos od farbrausch i haujobb swietne sa pozatym muzyczka niezla do tego

nawiasem mowiac amerykanie nie znaja demo sceny jako takiej dal nich sa to zespoly tworzace muzyke lol

choc pare amerykanskich demo widzialam hmm co tu duzo gadac nie zacwycily mnie

a jesli wiecej chcecie na ten temat obejrtec wiedziec to odsylam na

strone : http://www.ojuice.net/

albo: http://www.pouet.net/

 

tam znajdziecie tony demek i i ntros jako download na ojuice macie muzyke z demo jako mp3

 

polecam obejrzec pare i sie pozachwycac jak to ludzie programowac umieja i ile sie miesci w 64 Kb

 

pozdrowionka

MeG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, właśnie - dawno nie dotarło do mnie nic ze sceny.. ostatnie rzeczy, które mnie powaliły to m.in. Time Machine i.. jeez, wyleciał mi tytuł z główki, ale coś o kwiatuszkach ;) Hehehe... wchodzić, czy nie wchodzić?? Najpierw chyba powinieneś się zapytać, czy jestem w stanie w to wejść i czy mnie tam potrzebują.. Kiedyś tesh chciałem się przyłączyć do jakiejś grupki, ale doszedłem do wniosku, że jestem za cienki ;( Btw. na scenie grafa może nie powala (jest c00l, ale widziałem lepsze), ale chłopaki robią taką muzę, że woooo.... respect!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności