Skocz do zawartości

Dużo pytań początkującego [noob]


patry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wielu kłopotach z instalacją maxwella i włączenia go nareszcie mi się udało ale jeszcze nic w nim nie umiem i mam takie oto pytania:

1) Czy maxwell ma od razu idelnnie realistyczną kaustykę i niec nie trzeba ustawiać?? (jeśli trzeba to jak to poustawiać??)

2) Czy są jakieś tutki odnośnie material editora w maxwell'u (nie maxowego tylko tego maxwellowskiego)??

3) Załóżmy, że zrobiłem jakiś maxwellowski materiał, zapisałem go jako .mxm i jak go użyć w 3dsmaxie??

4) Wymodelowałem sobie żarówkę i jak dać jej materiał, żeby świeciła z wartością np. 100W??

5) Często czytąłem na forum maxwella, że żeby zrobićjakiśtma materiał np. lustra trzeba zrobić plastic material ale gdzie on jest?? Bo ja wiem tylko tyle, że można zrobić new material :)

6) Jak zrobić podgląd kulek w materila editorze (maxwelloskim material editorze (nie maxowym!))??

To by bło na tyle, jka cośjeszcze będę chciał spytać to dopiszę pytanie do teog postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1 tak 2 są 3 materiał MXM material 4 emiter o mocy 100W 5 jak masz maxwella 1.1 to jest na górze material editora kreator materiałów. żeby zrobić lustro zmniejszasz roughness na 0, ior na 100 i już 6 dwuklik w podgląd materiału albo pomarańczowe strzałeczki w górnym rogu.

 

http://www.max3d.pl/forum/reputation.php?p=430321

  • Like 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1) Tak

2)odsylam tu http://www.maxwellrender.com/forum/viewforum.php?f=15&sid=9c4ca88b8e58614eaeb6ee4162bb358e

3)Otwierasz Material Editor wybierasz material MXM i Choose MXM

4)Otwierasz Material Editor wybierasz material MXM /create New MXM usuwasz BSDF i prawym Add Emiter

5)Sam tworzysz plastic.http://mxmgallery.maxwellrender.com/ jesli bedziesz mial problem z materialem lustra pisz !

6) Po wybraniu Materialu MXM wcisnji Edit Material jak ci sie nie wyswietla i za kazda modyfikacja materialu odswiez i daj SAVE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy maxwell ma od razu idelnnie realistyczną kaustykę i niec nie trzeba ustawiać?? (jeśli trzeba to jak to poustawiać??)

Co to za pytanie w ogóle?

Przesiadając się na maxwella, chyba wiedzałeś, w czym twi jego siła (albo słabość...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Mam kolejny problem :)

 

bladmaxwellye6.jpg

 

Co to za błąd i co robić?? (wszystkie obiekty mają maxwelloskie materiały, jest jeden obiekt ktory jest emiterem swiatla i renderuje z widoku maxwellowskiej kamery więc nie wiem co robić!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności